Челсі

Ліга Європи Spy News

Тріумф на останніх секундах. Челсі — переможець Ліги Європи! (+Відео)

16/5/2013 , 0:09

Дуже цікавим обіцяв бути цей фінал! Чи буде знято прокляття «Бенфіки», яке на команду наклав Бела Гуттманн. Сам Гуттманн двічі до ряду вигравав з португальською командою Кубок чемпіонів, а потім, посварившись з керівництвом, сказав, що ще 100 років «Бенфіка» нічого не виграє на Євроарені! З тих пір це вже сьомий (!) Фінал «Бенфіки» в єврокубках, і поки жодного трофею!

З перших хвилин «Орли» кинулися спростовувати забобони. Кілька небезпечних моментів вдалося створити португальцям в перші п’ятнадцять хвилин матчу! Вражаюче, але португальці мали можливість заносити м’яч у ворота, але якась невидима сила просто не давала футболістам «Бенфіки» нормально вдарити по м’ячу, а може просто нерви пустували! У кожному разі в завершальній стадії не вийшло вирішити долю епізоду на свою користь, всі удари по воротах були блоковані захисниками лондонського «Челсі».
Англійці тим часом запам’яталися лише кількома фолами, офсайдом у Фернадно Торреса і жовтою карткою бразильського хавбека Оскара, за зрив атаки. М’яч повністю під свій контроль взяла португальська команда і пресингувала англійців навіть у їх штрафному майданчику!

Ближче до середини тайму у «Челсі» з’явилася перша можливість пробити по воротах, але перспективний штрафний удар з лівого флангу закінчився нічим для лондонців. Після цього англійці трохи вирівняли і заспокоїли гру. Оскар навіть непогано пробив у воротаря, але останній з другої спроби, технічно м’яч у руках зафіксував. А перед цим ударом був ще один стандарт у «Челсі», але подачу голкіпер вміло відбив кулаками.

Відчувши небезпеку біля своїх воріт гравці «Бенфіки» почали рухатися трохи швидше. Заробили фланги португальців і, раз по разу їм вдавалося цими шляхами досягти штрафний суперника, але на завершальній фазі у «Орлов» все ті ж непонятки. Це підтвердив нападник лісабонського клубу Оскар Кардосо, який зі штрафного з гарної позиції влучив у стінку.

Через хвилину ще один небезпечний момент створили номінальні хазяї поля. У цей раз удар не був заблокований, але Мельгарехо за меж штрафного пробив не так як того хотіли б вболівальники «Бенфіки», м’яч вище воріт полетів.

Абсолютно незрозуміло яка тактика у лондонського «Челсі» на цей матч, але абсолютно зрозуміло, що до кінцівки першого тайму лондонці напомиляємося на дві гри вперед. Створити «аристократів» вдалося лише один реально гольовий момент – Френкі Лемпард приклався до шкіряного, але знову голкіпер лісабонцев зіграв так, як повинен був, відбивши цей сильний удар на кутовий.

У компенсований арбітром час до першого тайму «Бенфіка» зрівняла рахунок за жовтим картками – Езекіль Гарай зупинив небезпечний прохід Оскара по центру, за що і отримав «припарку» від рефері. Загалом, перший тайм запам’ятався великою шлюбом з боку обох команд. Лондонці більше помилялися при побудові атак, а гравці «Бенфіки» все ніяк не могли перетворити своє домінування на полі в гол.

Другий тайм команди почали трохи монотонно, напомиляємося, нафолілі. На стрибка знадобилося близько п’яти хвилин. І ось трохи розбігаються, здавалося б, відбулося – «Бенфіка» забила, футболісти встигли навіть порадіти кілька секунд, але боковий суддя думав інакше, коли піднімав свій прапорець, як наслідок офсайд у Кардосо і м’яч не зарахований!

Через ще одну п’ятихвилинку знову «Бенфіка» створила забійний момент для взяття воріт, але удар впритул відбив голкіпер лондонців Петро Чех. Як виявилося у футболі є одне правило, яке діє, не залежно від кількості накладених на команду прокльонів: «не забиваєш ти – забивають тобі!». Так і сталося. В одній з наступних атак, Фернандо «Ель Ніньо» Террес вискочив на ворота суперника, відірвався від захисника, обдурив воротаря пішовши в сторону і забив у порожні ворота з гострого кута! Фантастичний гол фантастичного гравця!

І десяти хвилин не встигли побути лідерами лондонці, як стався епізод з призначенням пенальті у їхні ворота! Аспілікуета, мабуть, не знав, що у своєму штрафному майданчику грати руками не можна, що і призвело до одинадцятиметрових ударів. До м’яча підійшов Оскар Кардосо, довго розбігаючись, він у підсумку уклав-таки Чеха в кут і впевнено зрівняв рахунок у матчі і на табло заблищали одинички!

Наступні десять хвилин команди грали без моментів. Хіба тільки можна назвати моментами випрошування пенальті спочатку Торресом, а потім Аспілікети. А от після вісімдесятої хвилини матчу «Бенфіка» трохи «настріляла» по воротах Чеха. Виділив би удар Оскара Кардосо під поперечину, виділив би, якби Кардосо забив, а так, мабуть, все-таки виділю Петера Чеха.

Лондонці продовжували фолити в центрі поля, а в атаку ходити воліли на контратаках. Одна з таких вилазок на ворота суперника закінчилася хорошим виходом на ворота від Раміреса, але удар останнього захисники перевели на кутовий.

Останні хвилини основного часу були напруженими. Після невдалої подачі зі штрафного від португальців, хороша атака вдалася футболістам «Челсі». Завершував її Френк Лемпард, який красивим ударом, як з катапульти запустив м’яч, але Кажанов влучив у поперечину воріт Артура Мораєш.

Секундомір показував все менше, команди почали грати у відкритий футбол без центру поля. Довгі передачі вперед, не витрачаючи час на метушню і перепасовку, іноді закінчувалися потенційно небезпечними моментами, але голи не сталося.

Арбітр додав три хвилини, і як виявилося цього стало достатньо щоб «Челсі» виграв Лігу Європи! На останній компенсованій хвилині Рамірес заробив кутовий. Подача від прапорця припала точно на голову Браніслава Івановича! Останній відмінним ударом у дев’ятку зробив лондонців переможцями турніру! Оскар Кардосо, звичайно мав шанс зрівняти рахунок на останніх секундах матчу, але Петр Чех сьогодні був невблаганний!

Як підсумок 1:02 на користь лондонської команди! Прокляття Гуттманна продовжує діяти і «Бенфіка», таким чином, програє вже свій сьомий фінал! Може я злегка забобонний, але як ще пояснити той факт, що «Чеслі» поступаючись в якості гри, володінні м’ячем і не провівши жодної заміни у матчі, змогли виграти цей матч? Дива, та й годі!

“Бенфіка” – “Челсі” 1:2

Голи: Оскар Кардосо 68 (пен.) – Фернандо Торрес 59, Браніслав Івановіч 90+3
“Бенфіка”: Мораеш Артур, Луізао, Оскар Кардосо, Едуардо Сальвіо, Родріго (Родріго Ліма 66), Ніколас Гайтан, Неманья Матіч, Езекиль Гарай (Нівалдо Жардел 78), Лоренсо Мельгарехо (Ола Джон 66), Андре Алмейда, Енцо Перес
“Челсі”: Петр Чех, Браніслав Івановіч, Ешлі Коул, Давід Луіс, Рамірес, Френк Лемпард, Фернандо Торрес, Хуан Мата, Оскар, Гарі Кехіл, Сезар Аспілікуета
Попередження: Гарай 45+1, Луізао 61 – Оскар 14

За матеріалами:Ukrainefootball.net