Новачки приносять "Чорноморцю" перемогу у Лізі Європи (Відео)

19/7/2013 , 8:58

chernomorecЧОРНОМОРЕЦЬ Одеса – ДАЧІЯ Кишинів – 2:0 (0:0)
18 липня 2013. Одеса. “Чорноморець”. 20230 глядачів.

Арбітри: Майкл Дін (Англія) Саймон Беннет і Гері Бісуік (всі – Англія). Четвертий арбітр: Лі Мейсон (Англія). Делегат УЄФА: Жан-Франк Крюков (Бельгія). Суддівський спостерігач: Борислав Александров (Болгарія).

Чорноморець: Безотосний, Бобко, Фонтанельо, Бергер, Кутас, К. Ковальчук, Гай, Джа Джеджу, Бакай (Рієра, 65), Антонов, Самодін.
Запасні: Паст, Сантана, Валєєв, Прийомов, Діденко, Зубейко.
Головний тренер: Роман Григорчук.

Дачія: МАТЮХІН, Посмаков, Ілеску, СОПП, Кркотіч (Одіа, 53), Міхаро, Столерю (Драговоз, 64) Огаден, Овсянніков, Камара (Шевель, 72), Лапушенко.
Запасні: Мошняга, Орловський, Гроссу, Павлов, Шевель.
Головний тренер: Ігор Негреску.

Голи: Гай 1:0, 46, 2:0 Антонов, 90 +3.
Попереджені: Ілеску, 82, Драговоз, 90.

Перед матчем багато фахівців і вболівальники робили приблизно однакові прогнози: на їх думку «моряки» мали без проблем обігравати суперника, причому, з розгромним рахунком, який не залишить “Дачії» шансів на вихід у наступний етап турніру.

Але на ділі все виявилося трохи інакше. Як мінімум, у першому таймі господарі поля, що мали беззаперечну перевагу у володінні м’ячем, жодного разу не пробили Євгена Матюхіна, до речі, капітана кишинівського клубу.

Та й сказати, що стовідсоткові моменти біля «моряків» сипалися як з рогу достатку – не можна. Хоча гольових ситуацій вистачало. Зазвичай вони виникали після навісів з флангів, але як слід пробити по воротах нашим землякам не вдавалося, а на виходах впевнено грав Матюхін. А найнеприємніше те, що «Дачія» цілком могла відкривати рахунок, але Кркотіч і Михальов пробачили оборонців в чорно-синіх футболках: перший, прибравши відразу двох захисників «на замаху» не зміг як слід пробити по м’ячу після контратаки і прориву по правому флангу, а другий вдарив набагато вище із забійної позиції після відскоку.

Враховуючи те, що господарі не могли «розкрити» оборону молдаван, трибуни свистом проводжали команди на перерву. І, можливо, це підстебнуло одеситів у другій 45-хвилинці! Вже на першій хвилині партнери пустили у прорив по правому флангу Кутаса, Павло добіг до лицьової і зробив класну діагональну передачу на лінію штрафного, звідки набіг Олексій Гай “зарядив» м’яч у правий кут рикошетом від когось із футболістів, які перебували у штрафний – 1 : 0! Трибуни в екстазі, нехай вони були заповнені далеко не повністю: подивитися на дебют «моряків» у Лізі Європи прийшли всього 20 тисяч уболівальників. Очевидно, інших відлякала дорожнеча квитків або ж невідомий для них суперник.

Як би там не було, а забивши гол, «Чорноморець»”розкріпостися”, його атаки стали гострішими, але рахунок на табло не змінювався. Роман Григорчук освіжив лівий фланг, випустивши замість втомленого Бакая Лоренцо Рієру.Моряки непогано комбінували, були хороші перспективи в штрафний молдаван, але м’яч у ворота більше залітати не захотів.

І вже на 3 додатковій хвилині саме Рієра заробив для Чорномореця право на штрафний. Новобранець Антонов виконав стандарт просто шикарно: мяч перелетів стінку із 9 гравців “Дачії” і опустився по центру воріт молдован.

У результаті – перемога 2:0, яка точно допоможе нашим землякам у Кишиневі 25 липня.