Росія

Футзал EURO-2014

Футзал.Росія перемагає Іспанію і виходить у фінал (Відео)

7/2/2014 , 12:25

futsalІспанці з самого початку почали нагнітати обстановку на половині росіян, у яких до дискваліфікованому Пули додалася ще одна втрата – перед грою занедужав Владіслав Шаяхметов. Були і втрати у чемпіонів: Торрас зліг з травмою коліна ще до плей-офф, а Ортіс перебрав “гірчичників”.

Початок все ж залишився за іспанцями. Спочатку Пола не встиг до гострого прострілу Серхіо Лосано, а на четвертій хвилині Лін вискочив один на один з Густаво, але не влучив у ціль. Іспанці активно пресингували на чужій половині і не дозволяли росіянам перейти в організований наступ. М’яч у підопічних Сєргєя Скоровіча не тримався зовсім.

Тренер росіян показував своїм рукою в бік іспанських воріт, але суперник діяв за принципом “не віддамо ні п’яді землі” – вперед було просто не просунутися. Варто було росіянам заробити перший кутовий, як Пола, який прийняв на себе удар Ліми, відправився на побачення з Густаво, але і тут воротар росіян не поступився. У відповідь – лише на 11-й хвилині – Даніла Кутузов наніс перший удар у площину воріт Рафи.

Після цього у росіян почало виходити в атаці трохи краще. Загострило гру поява Сеєргєя Абрамова, але іспанці, як і раніше діяли могутніше. На 14-й хвилині Лін бив вже в покинутий воротарем площину, але підстрахував Сєргєєв. Через хвилину той же Лін ледь не зрізав м’яч у свої ворота, а незабаром снаряд опинився в сітці росіян. Густаво вже в третій раз залишився віч-на-віч з одним з іспанців. Рауль Кампос виждав момент, відкотив м’яч підошвою Полі, і той вразив порожню площину воріт – 1:0. Потім Едер Ліма двічі поспіль розстрілював Рафу, але іспанський кіпер вистояв.

У другому таймі росіяни не стали вичікувати і швидко створили свій найнебезпечніший момент за весь матч. Після прострілу Ніколая Перевєрзєва і удару Алєксандра Фукіна м’яч дивом не опинився у воротах Рафи. Незабаром Сєргєєв пробив раз, а після кутового зробив це – ще й як! Здалеку, точно в “дев’ятку” – 1:1!

Зрівнявши рахунок, команда Скоровіча не стала закриватися, однак на її половині раніше було спекотніше. Воротар Густаво тримався молодцем, а на 27-й хвилині іспанці під час кутового проспали у штрафному Дмітрія Лискова, який випередив Рафу і зробив рахунок 2:1. І тут посипалося. Всього протягом хвилини було забито три голи.

Рафаель Усін пройшов по правому флангу і пробив – Густаво помилився вперше в матчі. Тут же на іншій половині Фукін відтер корпусом Кампоса і знову вивів росіян вперед. Потім до взяття воріт ледь не привів “парашут” Робіньо. Іспанці вже не виглядали так впевнено. Едер Ліма міг забивати свій восьмий гол на турнірі, але м’яч погано ліг йому на ногу. Зовсім трішки не вистачило Перевєрзєву.

Іспанці прийшли в себе і почали планомірно обстрілювати ворота Густаво здалеку, але росіяни не забували про контратаки. За дві з половиною хвилини до кінця чемпіони зняли воротаря, і тут же Мігелін, який вийшов замість нього, пробив низом в “будиночок” Густаво – 3:3. Несамовита боротьба продовжилася у додатковий час.

Перший момент залишився за росіянами – Рафа у стрибку парирував удар Абрамова. У іспанців у схожій манері бив Айкардо, а в середині другої п’ятихвилинки знову свою гармату розчохлив Мігелін. За хвилину з невеликим до кінця у росіян спрацювала зв’язка Ліми і Робіньо – останній вискочив один на один з Рафою і забив. В останні секунди гравці вирішили поштовхатися, але це вже нічого не змінило. Росіяни влаштували хоровод!

Голи: Сєргєєв (23), Лисков (27), Фукін (27), Робіньо (48) – Пола (17), Рафа Усін (27), Мігелін (38).

Олег ЛАНЯК, urgan.if.ua за інформацією uefa.com.