Зіграно черговий тур чемпіонату України з футзалу

Єнакієвець (Єнакієве) – ЛТК (Луганськ) 2:1
Голи: Хурсов, 9, Рось, 15 – Вершинін, 13

Локомотив (Харків) -Кардинал-Рівне (Рівне) 1:0
Гол: Д. Клочко, 11

Ураган (Івано-Франківськ) – Енергія (Львів) 3:3
Голи:Макаєв, 8, Морено, 14, 29 – Рогачов, 23, 31, Павленко, 36

futsalУ Екстра-лізі команди настільки добре вивчили один одного, наприклад, суперники по матчу в Івано-Франківську грали між собою вже в 41-й раз, що витрачати час на розвідку, на радість уболівальників, їм не довелося. А що ще більше порадувало вболівальників “Урагану”, так це те, що їх команда в стартові хвилини по всіх статтях перегравала гостей.

Вже на першій хвилині Макаєв пробив поруч зі штангою, і тут же Кардаш відбив небезпечний удар Шотурми. Незабаром Макаєв і Шотурма вже на двох організували загрозу львівським воротам, але останній промахнувся. Ледь у команд змінилися квартети, як Морено після класної діагональної передачі прийняв м’яч на лінії штрафного, але над плечем голкіпера пробив у поперечину.

“Ураганівські” бразильці і надалі були заряджені на гру. При будь-якій дистанції вони намагалися шукати своє щастя за рахунок ударів з дальньої та середньої дистанції – Кардаш безперервно був у роботі. І незабаром гол у ворота “Енергії” відбувся, і забив його колишній львів’янин Макаєв, який не так багато забиває в нинішньому сезоні. Прийнявши передачу з глибини від Шотурми, Макаєв на лінії штрафного різко розвернувся і пробив без шансів для воротаря – на 8-й хвилині “Ураган” закономірно повів 1:0.

За рахунок активності своєї другої четвірки гостям на деякий час вдалося вирівняти гру. Дуже старався Кузь, але його ударам не вистачало точності. Поступово гра придбала гострий характер, і вже за господарів зіграв каркас воріт, коли на 13-й хвилині Дмитро Бондар пробив у штангу. Ще один гол у матчі вболівальники побачили через хвилину – і знову не обійшлося без Макаєва. Все вийшло досить просто – передача Ільдара з кутового, “енергетики” упустили Морено, який ударом в дотик покарав їх за цю безтурботність – 2:0.

На 17-й хвилині головний тренер “Енергії” Олександр Косенко вперше випробував зброю, яка у другому таймі матиме ключовий вплив на результат – вихід Валерія Легчанова п’ятим польовим. Нагадаємо, що два попередніх своїх матчі “Енергія” врятувала саме цим тактичним ходом. Розвідка боєм до перерви не принесла жодних дивідендів, хіба що Рогачов двічі пробив дуже неточно.

У перерві у тактику гри з п’ятим були внесені корективи, і Рогачов (не без допомоги рикошета) досить швидко один м’яч відіграв – інтрига повернулася. Забігаючи вперед, скажемо, що до самої фінальної сирени гості на своєму м’ячі постійно грали тільки з п’ятим польовим, причому тільки перша четвірка, з якої виходивОлександр Бондар.

Поки львів’яни не вимотали господарів паркету, франківці ще знаходили можливості гостро відповідати. Більш того, в середині тайму в одній з рідкісних атак знову результативно тандем спрацював Макаєв – Морено. Екс-“енергетик”, нахиливши суперника корпусом, зробив м’яку передачу праворуч, і там Морено в падінні пробив точно в дальній кут – 3:1.

“Мінус 2” ніяк не подіяли на команду Олександра Косенка – часу ще було достатньо, а як грати, футболісти знали чітко. Постійний тиск при грі з п’ятим через пару хвилин дозволило добитися успіху знову. М’яч метався по штрафному, Павленко встиг зробити передачу на Рогачова, і хоча Ципун вискакував під удар, відбити його було складно – 3:2.

З кожною наступною хвилиною господарям ставало все складніше і складніше стримувати атаки чисельно переважаючого суперника. Гості дуже чітко контролювали м’яч, і терпляче чекали момент для вирішального уколу. На 36-й хвилині Олександр Бондар вчасно побачив у штрафному вільного Павленка, пройшла така передача, що гріх було не забити – затяжна гонитва львів’ян, зрештою, принесла результат.

Відчувши, що гра йде, “Енергія” вирішила витснути максимум – Легчанов і надалі виходив на майданчик у воротарській футболці. Кінцівка залишилася по грі за львівською командою, але забити більше не вдалося. 3:3 – класична бойова нічия, від якої напевно вболівальники отримали задоволення. Що ж до команд, то“Ураган” опустився на 3 місце, при рівності очок з “Локомотивом” поступаючись харків’янам за особистими зустрічами. “Енергія” – четверта з відставанням у 5 очок.