>

Рейтинги Spy News

«Шахтар» vs «Динамо». ТОП-6 скандалів

3/8/2013 , 9:04

garmashДербі «Динамо» – «Шахтар» – це не тільки голи і безкомпромісна боротьба, але і часто конфлікти зі скандалами. У передчутті чергового «класико» національного розливу пропонуємо згадати самі неприємні епізоди в матчах за участю непримиренних ворогів.

1. Спірне вилучення Дениса Гармаша, 07.04.2012
У центральному матчі 26-го туру «Шахтар» виграв у «Динамо» вдома з рахунком 2:0. Правда, та перемога була затьмарена резонансним скандалом. Арбітр зустрічі Юрій Вакс на 41-й хвилині показав другу жовту картку півзахисникові гостей Гармашу за те, що той нібито самовільно повернувся на поле після отримання медичної допомоги. Однак у своєму рапорті рефері змінив причину цього рішення, вказавши, що покарав гравця «за недисципліновану поведінку: перешкода відновленню гри». У підсумку КДК ФФУ скасувала другий «гірчичник» Дениса, а куратор суддівського корпусу України П’єрлуїджі Колліна визнав, що Вакс допустив грубу помилку.

2. АЛІЄВ атакував Спиридона, 07.04.2012
Вищезгаданий матч запам’ятався ще одним інцидентом. Видалення Гармаша розлютило його одноклубника Олександра Алієва, який у пориві гніву рвонув до технічній зоні гірників і «потримав» за горло асистента головного тренера донецької команди Олександра Спиридона. Цей вчинок однозначно не прикрашає Олександра.

3. «БРАВО, ФЕДЕРАЦІЯ», 6.11.2006
Справа була в 13-му турі чемпіонату Украіни-2006/07, коли «Динамо» вдома обіграло «Шахтар» з мінімальною перевагою. Саме тоді наставник гірників Мірча Луческу поповнив лексикон українського футболу крилатою фразою. Його «Браво, Федерація» і кинута на землю шапочка стали символом конфліктних відносин між «Шахтарем» і ФФУ на чолі з Григорієм Суркісом. Бурхливі емоції Луческу викликало видалення Чигринського португальським арбітром Паулу Гомешем. Після матчу румунський фахівець стверджував, що іноземні арбітри нічим не допоможуть Україні, так як у Києві з ними проводять відповідну роботу.

4. ТЕАТР ВІД КУЧЕРА, 28.10.2009
«Динамо» грало з «Шахтарем» на виїзді в рамках чвертьфіналу Кубка України. Гості виграли (2:0), але цінність перемоги здорово зіпсував один епізод. На 84-й хвилині, коли кияни готувалися пробити штрафний удар, а гірники відповідно були зайняті вибудовуванням стінки, півзахисник киян Огнен Вукоєвич посварився з захисником донеччан Олександром Кучером. Гравець «Шахтаря» першим вдарив суперника, після чого, отримавши у відповідь ляпас по спині, впав на поле, зображуючи смертні муки. За це хорват побачив “червоне світло”, а після – дискваліфікацію в три матчі.

«Кучер перший мене вдарив, ліктем в живіт, коли я став у« стінку », – розповів Вукоєвич. – Після цього я торкнув його трохи за спину рукою, сказав: «Відчепися від мене, що ти своїм ліктем робиш?» Він розвернувся, побачивши, що це я, схопився за голову і впав, ніби в нього вистрілив снайпер. Це була чиста симуляція ».

5. ЖЕСТ МІЛЕВСЬКОГО, 5.06.2011
У грі за Суперкубок України форвард киян Артем Мілевський, відзначаючи гол, показав у бік трибуни з донецькими фанатами жест з опущеним вниз великими пальцями. Представники «Шахтаря» цей вчинок піддали жорсткій критиці. Особливо обурювався власник клубу Рінат Ахметов, який заявив, що футболіст його команди ніколи б так не вчинив, і зажадав від Мілевського вибачень.

6. Догонялки Єзерський і Бангура, 07.05.2008
У дощовому Харкові «Шахтар» у драматичному протистоянні здобув Кубок України (2:0). У кращих традиціях жанру, без сутичок на полі не обійшлося. У другому таймі захисник донеччан Володимир Єзерський зчепився з нападаючим киян Ісмаелем Бангура. Конфлікт закінчився видаленням обох, але … У Володимира тоді так скипіла кров, що він кинувся за гвінейцем в підтрибунне приміщення. «Я його не наздогнав. Швидкий він … », – згадував потім захисник, який займався колись боксом.