Поза грою Spy News

Змова проти "Динамо"

Spy-Football.com

15/8/2013 , 9:09

dkКиївський гранд, колись загроза навіть для самих титулованих європейських клубів у Лізі чемпіонів, за останні кілька років просто згас, як зірка, історичне світло якої тільки й надає трохи яскравості синьо-білим.

На сьогоднішній день в чемпіонаті України поступово вмирає інтрига за пальму першості. Донецький Шахтар впевнено йде до свого чергового золотого сезону, здобувши п’ять перемог у стартових п’яти турах, в той час як його головний конкурент, київське Динамо, бовтається десь у середині турнірної таблиці з сімома набраними балами в скарбничці.

Сформована ситуація навколо київського Динамо останнім часом привернуло увагу ЗМІ не тільки всередині країни, але і за кордоном. Поразки в чемпіонаті від команд низького рівня, суддівські помилки, суперечки і чвари всередині команди, все це ніяк не прикрашає колись найсильнішу команду СРСР і України.
Востаннє динамівці вигравали чемпіонат країни в 2009 році. Чотири роки поспіль київська команда не може скласти серйозний опір Шахтарю.

Кияни стали найбільш обговорюваною командою у інтернеті між уболівальниками всіх команд української Прем’єр Ліги. Уболівальники з Донецька не можуть натішитися проблемами у Києві, в той час, як Дніпро і Шахтар, відмінно стартували, йдуть у трійці лідерів, набравши 12 і 15 балів відповідно. Фанати київського Динамо чекають відставки Олега Блохіна. Про це не раз говориться в коментарях до інтерв’ю Блохіна. Проте керівництво клубу, судячи з останніх вістей, не має наміру розлучатися головним тренером, з яким підписало контракт у 2012 році. Поживемо, побачимо.
Київське Динамо в перших п’яти турах набрала сім очок, що більш ніж наполовину менше, ніж Шахтаря.

У стартовому матчі чемпіонату кияни на своєму домашньому стадіоні приймали одного з аутсайдерів першості – Волинь. Зустріч закінчилася результативною нічиєю, 1:1. Вже після цього матчу стало зрозуміло, що в стані динамівців не все гаразд. У першу чергу тому що, кияни пропустили вже на 2-й хвилині матчу, що стало великою несподіванкою не тільки для вболівальників, які мали намір побачити розгром гостей, а й для головного тренера, якому довелося підхльоснути свою команду добрим словом. Незважаючи на всі старання, Динамо виглядало блякло, заслуживши лише одне очко в 1-му турі.

У наступних двох турах підопічним Олега Блохіна вдалося досягти перемог, перегравши Закарпатті з Ужгорода та Севастополь. Після двох поспіль перемог Динамо вирушило до Донецька, в гості до Шахтаря. Ця зустріч і стала переломною у долі київського клубу.

Матч у Донецьку відкрито сказав, що фраза «судити на Україні якісно і чесно» – це ще далеко від правди. Динамо поступилося, якщо не по своїй волі, то з волі арбітра зустрічі. Як і в матчі першого туру, кияни примудрилися пропустити на самому початку першого тайму. Чи то концентрації не вистачає футболістам, чи то карма зіпсована, але Даріо Срна поклав м’яч у сітку воріт динамівців вже на другій хвилині. Відігратися вдалося швидко, всього через шість хвилин, однак цей м’яч виявився єдиним у цій зустрічі, який зуміли забити кияни. Донецьк ще двічі вражав ворота Динамо в другій половині зустрічі. Матч, який повинен був стати серйозною перевіркою готовності динамівців, закінчився поразкою, 1:3.

Міркувати на тему невдач, провалу Динамо в останні чотири роки можна нескінченно. Мова в першу чергу піде про тренерів, які в Києві затримуються лише на рік-два від сили. Російські фахівці, що працювали з клубом, а йдеться про видатних тренерів – Юрія Павловича Сьоміна і Валерія Георгійовича Газзаєва, які стали найуспішнішими для Динамо, якщо розглядати цей відрізок життя клубу. Суперкубок України, срібні медалі чемпіонату, і успішний виступ у другому за значущістю клубному європейському турнірі – Лізі Європи. Ось такий результат. Проте ні той, ні інший тренер в Динамо не затримався.

Прихід Олега Блохіна багато хто пов’язував з величезним авторитетом, який він має на просторах України. Гравець з великої літери, який досяг серйозних результатів зі збірною, вивівши її в чвертьфінал чемпіонату світу в 2006 році. Райдужні перспективи настрою Динамо на чемпіонський графік витали в повітрі над Києвом. Однак, що бачимо?

Результат стартових п’яти турів говорить сам за себе. Динамо в глибокій кризі. Поразка в матчі з Чорноморцем тому підтвердження. Грати у футбол ніхто не хоче. Налаштувати команду на гру стає надзавданням. Та тут ще й ліміт на легіонерів. Судді всюди ставлять палиці в колеса, не караючи таких футболістів, як Тайсон, який завдав травму Андрію Ярмоленко. Євгена Хачеріді перекуповує Шахтар. Селін вибуває на півроку через розрив хрестоподібної зв’язки. Кругом змови проти Динамо. Що робити?

Динамо пора припиняти лити сльози з приводу втрачених можливостей в попередніх зустрічах, і почати грати. Потенціал є, але його потрібно направити в потрібне русло. Забивати є кому, але потрібно подумати на рахунок стартових хвилин. Пропущені два м’ячі на 2-х хвилинах матчу. Які розмови про Лігу Європи? Грати попереду є кому. Дьемерсі Мбокані забив чотири м’ячі у шести іграх. Середня лінія кульгає, але і це можна виправити. Необхідні вірні, цілеспрямовані рішення від головного тренера, тоді шапка на головах керівників клубу горіти не буде.

Попереду у Динамо складний графік, що включає в себе матчі чемпіонату України і раунду плей-офф Ліги Європи. П’ять зустрічей належить провести киянам за дванадцять днів. У суперниках по УПЛ – Таврія, Металург З, Дніпро, а за ЛЄ – Актобе. Результат цих зустрічей стане вирішальним у визначенні подальшої долі головного тренера Динамо – Олега Блохіна.