<
>

Реклама

Поза грою money

Скільки платить Шахтар або як Палкін підставив Ахметова

Spy-Football.com

28/4/2015 , 12:03

surkis_akhmetovПрезидент київського «Динамо» Ігор Суркіс прокоментував заяву колеги з «Шахтаря» Сергія Палкіна, який, ділячись думкою про ситуацію з податковими платежами донецького клубу та київського «Динамо», поставив під сумнів прозорість фінансової діяльності столичних колег.

«Пан Палкін не працює у фінансових органах. Ми йому відповімо на нашому сайті, скільки виплачуємо податків. А якщо у них більше грошей з якихось причин і вони можуть платити своїм футболістам більше, ніж київське «Динамо», то це їхнє право. Я можу дискутувати з Рінатом Ахметовим, Палкін – це не мій рівень. Нехай Палкін перестане марити. Я з ним дискутувати не буду. Нехай до Клименко звернеться, колишнього міністра доходів і зборів України, і запитає у нього, які податки всі роки платили в київському «Динамо». Ми визнавалися взагалі найвищим платником податків у Києві.

Палкін хоч би цим поцікавився. І в сукупності взяв всі податки, які ми платимо. «Динамо» (Київ) – єдиний клуб, який платить по два мільйони гривень за землю, яка нам не належить, кожен місяць, підкреслюю, ми платимо по два мільйони за оренду землі, на якій знаходиться стадіон, де ми не граємо. І це протягом 20 років. Так, зараз ця сума в доларах менше через курс, але ми продовжуємо платити.

А я хотів би поцікавитися, скільки «Шахтар» платить за оренду свого стадіону, хоча вони там грати не можуть. Це стосується й інших клубів. А ми продовжуємо платити. І ми просили у кожної київської влади, щоб нам зробили знижку, тому що тут немає ніякої комерції, проводяться спортивні заходи, але нам ніхто на зустріч не пішов. Не можна висмикувати щось з контексту, потрібно поважати своїх противників », – цитує Суркіса українське видання« Сегодня »

Чи отримає Сергій Палкін по шапці від шефа за розкручування теми мільйонних зарплат гравців і тренерів донецького «Шахтаря»?

Чесно кажучи, я частенько не розумію логіки високопоставлених представників «Шахтаря». У своєму прагненні будь-яким доступним способом насолити ненависним суперникам з київського «Динамо» – раз не виходить на футбольному полі, то хоча б на інформаційному – вони регулярно висікають самі ж себе.

Іноді їх спроби вивести з рівноваги опонентів виглядають комічно, іноді нагадують породжений безсилою злістю і підлістю стусан Луїса Адріано, яким герой Норшелланда вчора нишком пригостив Андрія Ярмоленка. А трапляється, що інформаційні ляпаси, які топ-менеджери гірників намагаються роздавати опонентам у клубних ЗМІ, насправді бумерангом повертаються до них самих і б’ють по їх головному босу.

Посудіть самі. Прямо зараз одні підлеглі Ріната Ахметова голову ламають над тим, як підняти на боротьбу з соціальною несправедливістю простий шахтарський люд, придумують план «Фортеця», намагаються переконати державу платити ще більше необґрунтовану економічно ціну на вугілля, заявляючи, що тільки це врятує галузь від краху, а простих шахтарів – від злиднів.

А в цей же час інші сурмлять на весь світ, мовляв, ось ми які успішні – чесно платимо рядовим футболістам «Шахтаря» по півтора-два мільйони євро.

Тобто, з одного боку у нас гірники, в тому числі з Ахметовської компанії ДТЕК, які вимагають у адміністрації Президента виплати боргів по зарплаті. З іншого боку у нас гірники з футбольного клубу, яким без всяких затримок «капають» мільйони.

Я тут порахував, що за два останні роки такий талановитий гравець, як Веллінгтон Нем, провів на полі у трьох турнірах – першості та Кубку України, а також Лізі чемпіонів – аж цілих 580 хвилин (тобто, неповних шість з половиною матчів). А ось обійшовся він «Шахтарю» на даний момент в 12 мільйонів євро (дев’ять за трансфер, три на зарплату).

Тут недавно Палкін порахував, що якщо перевести за нинішнім курсом податкові відрахування «Шахтаря», то вийде під два мільярди гривень. Так от – якщо те ж саме зробити з витратами на одного Веллінгтона, то вийде близько 300 мільйонів. Нагадаю – за шість з половиною матчів протягом двох років!

Між іншим, цих грошей вистачило б на майже двомісячну зарплату 25 тисячам шахтарів ДТЕК. Або на збільшення приблизно на 50% всіх щорічних витрат цієї найбільшої енергетичної компанії країни з охорони праці своїх 130 тисяч працівників.

Страшно подумати, що перепало б трудягам-шахтарям за «одного Бернарда» (20 мільйонів – трансфер, п’ять мільйонів – зарплата на рік), який теж другий сезон поспіль сидить в запасі чемпіонів України …

Василий ЧЕСНОКОВ, Прессинг

Реклама