Премєр-Ліга Spy News

Підсумки 20-го туру Чемпіонату України

Spy-Football.com

11/3/2013 , 13:59

Елемент несподіванки − відсутність несподіванок у звітний ігровий день. Лідери вигравали, аутсайдери поступались.

Господарі-гості. На своєму полі виграла лише одна команда − «Кривбас». Ще раз суперники не виявили переможця, а одразу 6 успіхів на боці гостей. Загальна статистика після двох третин турнірного шляху з боку господарів має такий вигляд: +80 =31 -49.

Великі перемоги. Тільки «Кривбас», який грав вдома, досяг переваги у 3 м’ячі над переможеною «Зорею». Це 30-й «великий» виграш, які вдвічі частіше були надбанням рідних стін: 20-10.

Вольові перемоги. «Чорноморець» зумів здобути 3 очки (2:1), незважаючи на відставання від «Карпат» по ходу зустрічі. Даний успіх ювілейний для поточного Чемпіонату України − 10-й.

Голи. Тільки 13-й тур нинішнього сезону був менш результативний за звітний. Тоді було забито 10 голів, зараз 14. Вони розподіляються так: 5 у господарів, 9 − у гостей. Зведене число забитих м’ячів за 20 турів − 404 (239-165). Середня результативність туру − 1,75 гола за гру, загальна − 2,53.

Перший тайм − другий тайм. Знову більша частина голів припало на другі 45-хвилинки: 9 (3 − господарі та 6 − гості) проти 5-ти (2-3) у перших половинах ігор. Співвідношення результативності двох таймів набуло такого вигляду: 175 (104:71) − 229 (135:94).

Автоголи. Ще 2 гравці вражали ворота своїх команд. Віталій Вернидуб («Зоря») забив один із голів «Кривбаса», а Кирило Петров («Говерла») взагалі приніс перемогу «Дніпру». Відтепер у нинішніх змаганнях зафіксовано 8 подібних випадків.

Дублі та хет-трики. Тільки Сергій Самодін («Кривбас») відзначився у звітному турі гольовим «дублем», який став 34-м у сезоні. Також не забуваємо про 3 хет-трики.

Попередження. Майже порівну поділились 45 жовтих карток туру: 22 у господарів, 23 − у гостей. У турнірі «гірчичників» побільшало до 810-ти (389-421). Середнє число попереджень за гру у турі − 5,63, у Чемпіонаті − 5,06.

Вилучення. Втретє у сезоні арбітри не застосовували червоні картки. Їхня кількість залишається без змін: 48 (23-25).

Пенальті. Ось вже 6 останніх турів не призначається більше одного пенальті. Цього разу такий удар не використав Джуніор Мораєс, гравець донецького «Металурга», який грав вдома. З 40-ка пенальті (24-16) поточного турніру перетворились на голи 27 (15-12). Ефективність 11-метрових штрафних ударів на разі 67,5%.

Глядачі. Лише на півсотні уболівальників більше прийшло за антирекорд нинішніх змагань, встановлений у 18-му турі. Чергові 8 зустрічей зібрали на трибунах 37 605 відвідувачів, що саме і дозволило перейти 2-мільйонний показник: 2 003 266. Якщо брати за часом початку зустрічей, то ювілейний глядач спостерігав за матчем «Волинь» – «Динамо». Найбільша аудиторія цього разу зібралась у Львові, де зустрічались «Карпати» та «Чорноморець» (10 750). Середня відвідуваність туру − 4 701, Чемпіонату України − 12 520.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» не знає нічиїх 29 ігор. Переможна серія «гірників» складає 4 матчі.

− Безпрограшна серія «Дніпра» 8 поєдинків. «Суха» серія команди Хуанде Рамоса 389 хвилин. До речі, за останні 764 хвилини дніпропетровці пропустили лише раз.

− Виграшна серія «Металіста» досягла 6-ти зустрічей, у кожній з яких харків’яни забивають не менше 2-х м’ячів.

− «Динамо» не програє 4 тури.

− «Чорноморець» має безпрограшну серію з 9-ти матчів. А в останніх 6-ти виїздах одесити неодмінно забивають.

− Донецький «Металург» на своєму полі не пропускає 270 хвилин, а не забиває 199.

− «Іллічівець» у гостях має 5-матчеву безвиграшну серію.

− «Зоря» у гостях перед поїздкою до Кривого Рогу не програвала з «великим» рахунком 14 матчів (з 11 грудня 2011 року: «Металург» Д. − «Зоря» – 3:0).

− «Таврія» обходиться без мирних підсумків вже 9 турів.

− «Волинь» програла 3 останні гри, «Арсенал», «Говерла» та запорізький «Металург» – по 4, «Ворскла» – 5.

− «Каноніри» не пропускали вдома 2 м’ячі до прийому «Металіста» 10 ігор − після 22 квітня минулого року («Арсенал» – «Карпати» – 3:2).

− «Карпати» перервали домашні серії: переможну з 3-х зустрічей, безпрограшну − з 5-ти, «суху», яка тривала 375 хвилин.

− «Ворскла» не забиває протягом 393-х хвилин.

− «Говерла» перервала 8-матчеву серію із забитими м’ячами, однак продовжила іншу − з пропущеними − до 28-ми поєдинків.

− Запоріжці не перемагають 20 останніх ігор.

Ювілеї:

− Другий гол «Динамо» став для команди  1400-м забитим голом у Чемпіонатах України. Його автор − Денис Гармаш.

− «Металіст» пропустив у вітчизняній еліті 550-й м’яч. В історію харків’ян увійде Ярослав Мартинюк («Арсенал»).

− «Волинь» та «Зоря» провели свої 350-і зустрічі у найсильнішій українській лізі.

− Ніколай Костов, нинішній наставник «Карпат», провів на тренерському містку команд Прем’єр-ліги 100 поєдинків.

− Младен Бартуловіч («Кривбас») зіграв у Чемпіонатах України 150 матчів.

− Ще троє футболістів − Едуардо («Шахтар»), Леонардо («Чорноморець») та Віталій Федотов («Іллічівець») − вийшли на поле на тому ж рівні по 50 разів.

Офіційний сайт “Української Премєр-Ліги”