Дніпро

Премєр-Ліга Spy News

Севатополь-Дніпро.Судді, фанати і цирк

17/8/2013 , 23:52

sev_dniВірний традиції обирати склад під конкретного суперника, Хуанде Рамос, який досі жодного разу не обігравав “Севастополь”, виставив фактично дублюючий склад, у якому не знайшлося місця жодному зі збірників, які грали за свої збірні. Капітаном у “Дніпра” вийшов Кравченко, нападниками Зозуля і Калініч, а у ролі диспетчера дебютував Політило.

Команди почали грати жваво від початку – господарів уперед гнали переповнені трибуни, а гостей – статус фаворитів. На небезпечний удар Ярошенка вже на другій хвилині, парируваний Бойком, дніпряни відповіли мало не 5-хвилинною масованою атакою, в ході якої подали два кутових, але так і не завдали жодного удару в отвір воріт “Севастополя”.

Протягом першого тайму гра нагадувала поєдинок “Дніпра” з “Говерлою”: переважаючи суперника в техніці володінні м’ячем дніпряни дозволяли собі неузгодженість та недбальство у розпорядженні м’ячем та використанні моментів, тоді як суперник, раз на 15 хвилин переходячи центр поля, кожну свою контратаку завершував ударом. Традиційно у складі “Дніпра” виділявся своєю зайвістю і кострубатістю Нікола Калініч.

Красномовно виглядає статистика ударів по воротах за перший тайм: 8-1 на користь господарів. Цим єдиним став штрафний у виконанні Матеуса, який дніпряни довго готували і не надто добре виконали. Натомість дніпряни в шість разів перевищили господарів у кількості офсайдів, що може свідчити як про неуважність, так і про певну неквапливість в атакувальних діях гостей.

Закінчилася ця тяганина очікувано: з восьмого разу забила навіть така команда, як “Севастополь”. Сталося це майже перед самою перервою у моменті, коли весь захист “Дніпра” спостерігав, як м’яч “парашутом” спускається на ногу Ярошенку, той прицілюється і б’є.

Змінивши у перерві Політила й Кравченка на Ротаня і Селезньова, Рамос по перерві змусив своїх підопічних збільшити темп. Це вилилося у дві поспіль жовтих картки для господарів, а згодом і у гол Селезньова. В цьому моменті інертний захист господарів спостерігав за тим, як Матеус в межах штрафного обробляє м’яч і віддає чудовий пас на Євгена, який розстріляв ворота з п’яти метрів.

Ще за три хвилини “Дніпро” вже міг виходити вперед, але тут сталося непередбачене: в голови Калінічу, Зозулі й Селезньову полетіли фаєри і крісла з трибуни фан-сектору “Севастополя”. Фани відривалися по повній, не даваючи продовжувати гру, при цьому жодного представника правопорядку на стадіоні так і не зёявилося.

Арбітр запросив команди у роздягальні, змусивши сподіватися на технічну поразку господарів 0-3. яка передбачена Регламентом змагань у подібних випадках.

Втім, після паузи, яка безумовно пішла на користь господарям, оскільки збила атакувальну навалу “Дніпра”, Труханов ввів команди на поле і змусив продовжувати гру. Кщо аналізувати гру після другої перерви, слід визнати, що фани “Севастополя” таки досягли свого. “Дніпро” знову почав вести атаки занадто академічно й неквапливо, а при загостренні – максимально егоїстично.

Тим часом бардак на стадіоні в Севастополі не закінчився: не отримуючи жодного опору правоохоронців, хулігани з фан-сектору господарів розбрелися по всьому стадіону, вигукуючи щось і в результаті накопичились поблизу гостьового сектору. Чи не закінчилися події на стадіоні масовою бійкою – залишилося за кадром трансляції.

Все що було на полі хвилині з 60, можна охарактеризувати відомою сентенцією Маркса: “Дніпро” щось хотів, хоча й не міг (останньому чимало сприяв і арбітр Труханів, який вперто ігнорував порушення з боку господарів), а “Севастополь” не хотів – мріяв про фінальний свисток і одне очко, про яке до початку зустрічі “руські моряки” не могли б і помислити. Ближче ж до кінця зустрічі харківський арбітр почав відверто знущатися над дніпрянами: у моментах, де дніпрян грубо збивали, він давав штрафний на користь господарів, а Коноплянці навіть показав навіть жовту картку. Це не завадило “не помітити” 5-метровий офсайд Ковпака, який на останній доданій хвилині навіть міг вивести “Севастополь” вперед.

Слід визнати, дніпряни створили свій шанс: Матеус вкотре взяв гру на себе і влучив у стійку; Коноплянка, який на дальній стійці мав переправити м’яча в порожні ворота, не зміг згрупуватися.

Підсумовуючи все побачене, можна говорити про грубі порушення з боку організаторів та арбітрів гри як спортивних принципів, так і правил гри. Втім все це не виправдовує Хуанде Рамоса, який виставив на відповідальну гру суттєво ослаблений склад, не зміг змінити гри своїх підопічних у двох перервах. Ну а про фізичний стан команди. У якій не можна набрати на гру 14 боєздатних виконавців, взагалі й говорити не варто.

Чемпіонат України. 6 тур.
“Севастополь” – “Дніпро” (Дніпропетровськ) 1:1

Голи: Ярошенко 38 – Селезньов 52

“Севастополь”: Литовка, Кузнецов (Жабокрицький 76), Мате, Симоненко, Неплях, Кожанов (Фарлей 58), Левандовскі, Ярошенко (Дуляй 66), Ковпак, Карноза, Федорів

“Дніпро”: Бойко, Матеус, Політило (Ротань 46), Зозуля, Стрініч, Чеберячко, Калинич (Коноплянка 64), Джуліано, Мандзюк, Кравченко (Селезньов 46), Мазух

Попередження: Кожанов 47, Федорів 48, Федорів 89 – Джуліано 63, Коноплянка 82

Вилучення: Федорів 89

Наставник “Дніпра” Хуанде Рамос емоційно прокоментував перипетії матчу проти “Севастополя”

– Що можна сказати про такому матчі? Це не футбольний матч, а цирк. Одна команда хотіла грати і вигравати, інша всіляко тягнула час, і арбітр дозволяв це робити.

Коли у нас був гольовий момент, коли ми були готові забивати, матч зупинився. У штрафному взагалі нічого не свистіли … Повторюю: це не футбольний матч, а цирк.

– Ви задоволені діями своїх гравців, в тому числі в першому таймі?

– Так. Прийнятна гра вийшла з нашого боку.

– Чим пояснити те, що основні гравці не вийшли в основному складі? Ви вважали, що буде легка перемога?

– Справа не в цьому. Неможливо одним і тим же гравцям грати кожні три дні. Через кілька днів у нас черговий матч.

– Те, що сталося на трибунах, ви вважаєте чимось екстраординарним, чи ми тільки вчимося культурі футболу? Може, ви відчули себе, як вдома?

– Ні, в Іспанії такого не траплялося, щоб кидали сидіння, і через це зупиняли матч. В Іспанії це не трапляється.