<
>

Реклама

Трибуна FIFA

Справа Блаттера: про підкуп Росією ЧС-2018 знають Коломойський і Суркіс

Spy-Football.com

2/11/2015 , 13:03

Після слів Блаттера Financial Times, право Росії щодо прийому ЧС-2018 може бути переглянуто – повідомляє Чемпіон

На минулому тижні головним футбольним ньюзмейкером у ЗМІ став відсторонений від посади президента ФІФА Йозеф Блаттер. Звинувачений у корупції очільник ФІФА спочатку заявив, що у Росії ніхто вже не зможе відібрати Чемпіонат світу 2018 року. А вже через кілька днів в інтерв`ю Financial Times швейцарець заявляв, що Росію господарем ЧС-2018 вибрали за таємною домовленістю серед керівництва ФІФА. Це фактично визнання підкупу.

“Це було домовлено за лаштунками. Це був дипломатичний договір”, – так Блаттер коментує вибір господарів ЧС-2018 і ЧС-2022.

Відразу після заяви Блаттера пішла низка коментарів від Росії, що, мовляв, це насправді фейкове інтерв`ю Блаттера. Сам швейцарець свої слова Financial Times досі не спростовував.

Як стало відомо Чемпіону з власних джерел в УЄФА, після слів Блаттера Financial Times, право Росії щодо прийому ЧС-2018 може бути переглянуто.

Як зазначає джерело, якщо на виборах президента ФІФА виграє Мішель Платіні, то корупційний скандал у ФІФА буде доведений до логічного завершення, а господарі ЧС-2108 і ЧС-2022 цілком можуть змінитися.

Але і в такому великому корупційному скандалі не обійшлося без наших. Як стверджує наше джерело, віце-президент УЄФА Григорій Суркіс мав одну з ключових ролей в отриманні Росією права ЧС-2018 року, завдячуючи своєю давньою дружбою з Блаттером.

Як вже писав Чемпіон у своєму метеріалі, у Григорія Михайловича наприкінці липня була зустріч з Блаттером і Путіним, на якій обговоювалися моменти, як не допуситити Мішеля Платіні до посади президента ФІФА. Дивним чином, але компромат на Платіні таки був знайдений, і він відсторонений від футболу на 90 днів, і до того ж втратив чималого свого авторитету.

За словами джерела, найближчим часом під розслідування швейцарської прокуратури та дисциплінарних органів ФІФА може потрапити і сам Григорій Суркіс. Уже зараз іде неофіційне розслідування відповідними структурами у США щодо купівлею Росією права приймати ЧС-2018. І серед головних фігурантів цього розслідування є й Суркіс.

Як ніколи актуальною нині є розмова між олігархом і тодішнім віце-президентом ФФУ Ігорем Коломойським та президентом київського Динамо Ігорем Суркісом. З восьмої хвилини цього “високоінтелектуального” діалогу випливає, що органам швейцарської прокуратури все-таки варто поспілкуватися з Коломойським, котрий до того ж живе на Женевському озері.

Розмова Коломойського та Суркіса, слухати з 7 хвилини 50 секунд:

І. К – Я ще дам інтерв`ю швейцарським ЗМІ, як Росії Чемпіонат світу давали, хто там був супервайзером.

І. С – Давай, давай інтерв`ю.

І. К – Я буду давати швейцарській газеті інтерв`ю і розповім, що там у них відбувається під носом (штаб-квартира ФІФА знаходиться у швейцарському Цюриху, – примітка Чемпіона). Скажу, що мені Григорій Михайлович усе розказував: кому, скільки і чого.

І. К – Чого мовчиш? Спинка вспітніла? Ого, попав!

І. С – У тебе з головою все гаразд. Ти “гониш”, у мене таке враження, що з психічної лікарні розмовляєш.

Ця розмова з`явилася у вільному доступі 12 лютого 2015 року...

Реклама