<
>

Реклама

Поза грою FFU

Що зробить "футбольний Янукович" заради збереження свого крісла

Spy-Football.com

18/12/2014 , 12:03

ffuУ четвер, 18 грудня, відбудеться Конгрес ФФУ, де президенту Анатолію Конькову пригадають всі його “успіхи”

Важлива подія, яку чекала вся футбольна спільнота України, відбудеться 18 грудня у Будинку футболу. Суспільство очікувало, що у цей день Анатолія Конькова, якого вважають другом Януковича і не дуже якісним менеджером, відправлять у відставку. Але у президента ФФУ є свої погляди на життя та ситуацію. Не дивлячись на нелюбов футбольних фанів за безхребетну позицію у “кримській футбольній війні” з Росією, втрату шансів на проведення ЧЄ-2020, незрозумілі гойдалки з будівництвом міні-стадіонів та манежу для збірної у Вишгороді, справу з 20 тисячами пакистанських м’ячів на яких, за даними ЗМІ, хтось міг заробити близько $95 тис., цікавість правоохоронних органів та ще багато іншого, Коньков збирається боротися за свою посаду та зарплату.

Спробуємо пояснити у що виллється битва за крісло “футбольного Януковича”.

Колективні члени

ФФУ налічує 47 колективних членів. Не пізніше ніж за чотири тижні до дати проведення Чергового Конгресу колективні члени ФФУ направляють Виконавчому комітету витяг або протокол засідання відповідного органу про обрання делегатів та висунуті кандидатури на обрання президента ФФУ.

Але в повістці дня Конгресу не буде питання про обрання нового президента. При цьому вже більше 20-ти колективних членів ФФУ висловили недовіру Анатолію Конькову. Виникає логічне запитання: де ви були раніше?

Дійсно, питання Конькова можна було вирішити вже на Конгресі. Але все йде до скликання позачергового Конгресу ФФУ в майбутньому.

Позачерговий Конгрес ФФУ

Під час чергового Конгресу, який відбудеться 18-го грудня, Анатолія Конькова критикуватимуть. Колективні члени наполягатимуть на проведенні позачергового Конгресу ФФУ, який, за Статутом має відбутися не пізніше ніж за три місяці з дати письмової вимоги колективних членів, або рішення Виконавчого комітету. Письмова вимога має з’явитися вже у цей четвер. Для того, щоб скликати позачерговий Конгрес, потрібні голоси 2/3 колективних членів (32 з 47). Все йде до того, що людям, які зацікавлені у відставці Конькова, вдасться їх знайти.

konkovТоргівля за колективних членів

Анатолій Коньков та його команда намагалися ретельно підготуватися до Конгресу. Справедливо критикувати президента ФФУ почали ще з весни. Після низки помилок Конькова негатив у суспільстві по відношенню до цієї персони накопичився настільки, що суспільство не прийме варіанту зі збереженням ним посади. Але Коньков намагається втримати своє крісло і веде кулуарну гру.

За даними Еспресо.TV, президент веде переговори з колективними членами, на яких усілякими правдами та неправдами намагається зупинити процес “заколоту” проти нього. Саме через цю кулуарну боротьбу перед черговим Конгресом “заколотникам” не вдалося накопичити потрібну кількість голосів для того, щоб відправити Конькова у відставку вже найближчого четверга. Але процес вже не зупинити.

Сценарії опозиції 

Сумувати на завтрашньому Конгресі не доведеться нікому, крім Конькова та його команди. Під час засідання можливі декілька варіантів розвитку подій.

1). Колективих членів, які виступають проти Конькова, буде достатньо для проведення майбутнього позачергового Конгресу на якому вже і проголосують за відставку Конькова. У четвер ці колективні члени будуть всіляко критикувати президента ФФУ, в черговий раз готуючи суспільство до того, що владу потрібно змінювати. У письмовому вигляді колективні члени вимагатимуть скликання позачергового Конгресу з фіксованою датою. Цілком можливо, що також буде узгоджене питання про проведення Виконавчого комітету, де прийматиметься рішення щодо проведення позачергового Конгресу. Існує вірогідність того, що суспільство нарешті офіційно почує прізвище людини, яка має стати наступним президентом ФФУ.

2). Потрібної кількості колективних членів для скликання позачергового Конгресу у четвер не набереться. Конькову вдасться заручитися підтримкою деяких із них. Боротьба за тих, хто не визначився на якій стороні бути, продовжиться. Під стінами ФФУ організують мітинги фанів. Знадобиться деякий час для того, щоб зібрати 32 колективних члени і скликати позачерговий Конгрес.

3). Колективні члени спробують реалізувати невдалий сценарій 2010-го року, коли на Конгресі намагалися з порушенням процедури включити у повістку дня питання про недовіру тодішньому президенту Григорію Суркісу. У той час цей заколот провалився і був негативно оцінений УЄФА. Цей варіант є найменш вірогідним, але списувати його не можна.

4) Коньков добровільно піде у відставку. У цей варіант і досі хочеться вірити.

У Конькова жодного шансу

Коньков вже давно потрапив у цугцванг. Будь-який його крок призводить до погіршення ситуації. Занадто багато зроблено іміджевих проколів. Перемогу над Росією у боротьбі за кримський футбол Україна здобула завдяки Суркісу та Порошенку, а не Конькову. Шанс провести Євро-2020 втратили через Конькова. Ледь не побудували непотрібний манеж у Вишгороді замість стадіонів у регіонах за гроші УЄФА та ФІФА через Конькова. Президент ФФУ у своїй програмі обіцяв розвивати юнацький футбол, але він перебуває у кризі.

Слідчими органами розпочато досудове розслідування в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 209 КК України “Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом за попередньою змовою групою осіб”. Інормацію про це внесено у ЄРДР. Попереду ще результати аудиту УЄФА.

Президенту ФФУ немов натякають, що час звільнити місце. Яке рішення прийме Коньков покаже лише час, але вже зараз можна сказати, що у нього немає жодних шансів втримати своє крісло.

Саме зараз

Будинок футболу, де незабаром розпочнеться конгрес Федерації футболу України, наразі перебуває в очепленні міліції

Близько десяти автобусів міліції з’їхалися до Будинку футболу й оточили його з усіх боків.

Також стало відомо, що сьогоднішній конгрес Федерації футболу України має намір відвідати віце-президент УЄФА Григорій Суркіс, який напередодні заявив , що проти революцій у ФФУ.

espreso.tv

ТегиТеги: Коньков ФФУ

Реклама