<
>

Реклама

Поза грою Fan

Фанатські прізвиська українських клубів

Spy-Football.com

30/8/2014 , 13:10

Не секрет, що у фанатському середовищі практично кожен клуб має своє прізвисько, а то й не одне. Останнім часом деякі клуби УПЛ стали “легалізувати” свої прізвиська, надаючи їм статус клубних талісманів. Ми зібрали прізвиська українських клубів і обгрунтування чому їх так прозвали.

“Динамо” (Київ) – “менти”, “бобри”, “хохли”, “рогаті”, “сурки”

“Менти” – його дали московські фанати ще в часи СРСР за проукраїнську позицію. Набагато рідше їх називають динаміками, салоїдами і мусорами (такі прізвиська були при СРСР). Ще у ДК є прізвиська дирка і динама.

Свого часу у київської команди був маскот бобер, звідси і пішло друге прізвисько «бобри».

«Рогаті» «Динамо» називають вороги. Слово образливе і застосовується в основному в «фанатських перепалках» з одеським «Чорноморцем». Справа в тому, що київський клуб завжди був одним з найпопулярніших в СРСР і вболівати за нього приїжджали люди з усіх сіл і дрібних міст. А як ми знаємо, сільських жителів часто називають «рогами», «рагулями» або просто «рогатими».

«сурки» –  через прізвище президента Суркіса.

“Шахтар” (Донецьк) – “кроти”, “шахта”, “гірники”, “стаханівці”

Донецьк – столиця Донбасу, місто шахтарів. Практично кожна сім’я в місті так чи інакше пов’язана або була пов’язана в минулому з вуглевидобутком. Шахтарі працюють глибоко під землею подібно кротам, звідси й прізвисько. З недавнього часу Кріт – клубний талісман “Шахтаря”.

В середині 30-х років минулого століття в першому чемпіонаті СРСР клуб носив горду назву «Стахановець», звідси і прізвисько.

Образливі – підземні космонавти, діти підземелля.

Дніпро – дніпряни, пердь, Синьо-біло-голубі

Синьо-біло-голубі – кольори клубу. Образливі – “Пердь, пердо, пердянє” – перекручені назви команди.

“Ворскла” (Полтава) – “колгосп”, “ворскляни”.

З 1954 по 1965 рік команда мала назву “Колгоспник”.

“Металіст” (Харків) – “хорьки”, “метал”,«МКГ», «Глисты»
Прізвисько “хорьки” – похідне від назви міста. З недавнього часу Хорьок(Тхір) – клубний талісман “Металіста”. Абревіатура «МКГ» придумана фанатами ворожих клубів. Розшифровується вона, як «Металіст – Команда Гівнюків(чи щось інше на Г)». Чому фанати київського «Динамо» називають «Металіст» «глистами» достеменно невідомо. Є кілька версій, але всі вони непристойні, тому озвучувати їх не будемо.

«Волинь» – «волиняки», «хрестоносці»
Прізвисько «хрестоносці» пішто від того, що на гербі Волинської області зображені хрести різного розміру.

«Карпати» – «бандерівці»,”леви”, “вівці”, «вуйки», «Бандерштадт»

леви, левенята – через назву міста.  Коли команда погано грає , власні вболівальники(кузьмічі) викрикують “вівці”. Бандерштадт – через найбільше ультрас-угрупування Карпат. Його придумали самі вболівальники львівської команди і пов’язане воно з періодом другої світової війни і з особистістю С.Бандери. Вуйки – слово з місцевого діалекту, яке означає “мужик”. Бендерівці – через відданість фанатів Карпат ідеям українського націоналізму.

«Говерла» – «ліфт», «літаючі вчителі», «ведмеді»

«ліфт» – команда постійно бовтається між вищим і другим дивізіонами. В цілому п’ять разів клуб падав і піднімався.

«летючі вчителі» – В 20-х роках минулого століття зі звичайного Ужгородського робочого товариства був створений спортивний клуб «Русь». Ще не було чемпіонату СРСР, тому виступав він у першості Закарпаття, в якому брали участь також словацькі та угорські команди. У складі «Русі» грали студенти та вчителі деяких університетів і гімназій. Вони першими з усіх почали літати на матчі чемпіонату на літаку, за що й отримали прізвисько «літаючі вчителі».

«Ведмідь» «Говерлу» називають через те, що ця тварина є символом закарпатської області та зображено на емблемі клубу.

«Металург Донецьк» – «МетаДон», «Кротолурги»

Прізвисько «МетаДон» двозначне. З одного боку – це звичайне скорочення від повної назви. З іншого – це лікарський препарат, який застосовують при лікуванні наркотичної залежності. Також команду жартівливо називають «Кротолурги», щоб хоч якось пов’язати з містом, а то на тлі «Шахтаря» вона знаходиться у справжній «інформаційній тіні».

Образливе – МкртчДон – через прізвище президента клубу(Мкртчян). Фани МД хочуть, щоб всі їх називали Ведмеді))))

«Металург Запоріжжя» – «козаки», «бомжі», “запори”, “металурги”

Запорізький «Металург» два рази представляв країну в Кубку УЄФА, щоправда безуспішно. Звідси пішло прізвисько «бомжі». Справа в тому, що команді ніде було приймати своїх європейських суперників і доводилося грати в сусідньому Дніпропетровську. А адже саме фанати «Дніпра» є їх заклятими футбольними ворогами. Вони й стали називати «Металург» «бомжами». Що стосується прізвиська «запор», то воно до речі не має нічого спільного зі станом організму. Це скорочена назва легенди радянського автопрому. Так-так, на «Мерседесах» люди їздили не завжди, не так давно в пошані були «Запорожці». У висновку скажемо, що «козаками» команду називають через регіон. Запорізькі козаки проживали тут ще з 15 століття.

«Чорноморець» – «моряки», «жиди», «чудотворці»

Не складно здогадатися що «моряками» команду називають через географічне положення міста.

«Жидами» клуб прозвали з давніх часів, адже в 20-х роках минулого століття населення Одеси майже на 40% складалося з євреїв. Зараз ця цифра знизилася майже в 8 разів, але «бенямі» «Чорноморець» будуть дражнити завжди, від цього не позбудешся.

«Іллічівець» – «Азовці», «внучата»,”іллічі” , “ленінці” , «Шахтар-3»

Перше прізвисько «Азовці» клуб отримав через своє географічне положення. Перша назва клубу “Азовець”. “Внучата Ілліча”, “іллічі” – образливе, пішло від назви клубу. Клуб по суті є неофіційними фарм-клубом« гірників ». Звідси пішла дразнилка «Шахтар-3».

«Таврія» – «кримчани», «татари», «грифони»

Перше прізвисько клуб отримав через своє географічне положення. «Татарами» їх величають рідко, але прізвисько не вмирає в пам’ять про Кримське ханство. Варто відзначити, що на гербі Автономної Республіки Крим зображений Грифон, ця міфічна тварина з часом перекочувала і на клубну емблему «Таврії».

«Олександрія» – «фараони», «поліграфи», «Сашки»,”олені”

«Фараон» команду величають через велике єгипетське місто Олександрія. З назвою пов’язано кілька пристойних дразнилок-імен – «Сашки», «Санич», «Алекси». Що стосується «поліграфа», то раніше команда називалася «Поліграфтехніка» і прізвисько збереглося. Фанати суперників називають «Олександрію» «односельчанами», адже базується команда в маленькому населеному пункті в Кіровоградській області. Образливе “олені” – перекручена і скорочена назва міста.

Кривбас – криві.

Через назву міста – Кривий Ріг.

Арсенал Київ – шавки,каноніри, каштанчики, марсенал

шавки – через їх антифашистські позиції.

Реклама