<
>

Реклама

Поза грою academy

10 кращих футбольних академій світу: від Барселони до Сантоса

Spy-Football.com

31/1/2015 , 13:30

Футбольні школи – кузня зірок гри. Які академії дали світові найбільше число видатних футболістів?

«Сан-Паулу» (Бразилія)

Бразилія – кузня футбольних талантів. За великим рахунком, вони ростуть самі на сприятливому ґрунті: футбол як спосіб подолання бідності, теплий клімат, пляжі, вулиці і поля, на яких можна грати цілий рік. Але «Сан-Паулу» виділяється хорошим фінансуванням, добіркою тренерських кадрів і хорошою селекційною мережею. Таким чином, клубна академія отримує кращих юніорів з маленьких міст і команд. Найвідоміші сучасні вихованці «Сан-Паулу» – Денілсон, Кака, Кафу, з останнього покоління – Оскар.

«Аякс» (Нідерланди)

Голландська система підготовки – одна з кращих в Європі.У неї не соромляться вчитися провідні клуби. У 1980-х рівних їй практично не було.

Зараз колосального прогресу вдалося досягти Німеччині та Іспанії, але все одно «Аякс» та інші голландські клуби – на передовій, в першу чергу, за рахунок юнацької селекції. Вони збирають обдарування з усього світу, щоб виростити з них зірок і потім вигідно продати. Зі старшого покоління випускників «Аякса» згадуються, звичайно, Кройф, ван Бастен, брати де Бури, Зеєдорф. Із сучасних гравців – ван дер Варт, Снейдер, де Йонг.

«Спортинг» (Португалія)

Якщо в чемпіонаті Португалії “балом запрявляє” частіше «Порту», то на молодіжному рівні домінує «Спортинг». «Дракони» частіше купують вже готових гравців, виводячи їх на новий рівень майстерності і визнання. Лісабонці самі ростять зірок з нуля. Безумовно, вихованець «Спортинга» номер один – триразовий володар «Золотого м’яча» Кріштіану Роналду. Але до нього був Фігу, разом з ним – Моутіньо, Нані, Куарежма.

«Барселона» (Іспанія)

«Ла Масія» – серце «Барселони» і джерело її величі. Так повелося, що каталонці роблять ставку на своїх вихованців і на свій футбол, який в академії прищеплюють з юних років. Придумав це, а точніше переніс з голландською грунту Йохан Кройф. В результаті при переході в основний склад гравці вже знають в точності, що від них вимагається. У листопаді 2012 року в складі «Барси» одночасно на поле вийшли 11 вихованців – унікальний випадок для клубу такого калібру. «Ла Масія» виховала Гвардіолу, Сеска, Пуйоля, Хаві, Іньєсту, ну і Мессі, звичайно. Талант талантом, але огранювання він проходив саме в академії «Барселони».

«Сантос» (Бразилія)

Академія «Сантоса» переживала і не найкращі часи, були проблеми з організацією та фінансуванням, але фундаментально вона не змінювалася. Основний її принцип – не заважати футболісту розкривати себе, не заганяти його в суворі рамки, а допомагати. В результаті випускниками школи «Сантоса» стали одні з найбільш технічних гравців в історії – Неймар, Робіньо, ну і його Величність Пеле, звичайно.

«Рівер Плейт» (Аргентина)

Славен талантами не тільки бразильський, а й аргентинський футбол. У «Боки» був Марадона, але у «Рівер Плейта» – ціле сузіря зірок, причому скаути академії знаходили таланти і в інших латиноамериканських країнах. Тут виховали великого ді Стефано, Креспо і Ортегу, Маскерано і Ігуаїна, тут з блискучого школяра зробили Фалькао.

«Арсенал» (Англія)

Філософія «Арсеналу» зобов’язує його приділяти підвищену увагу вихованню молодих гравців. Так що «каноніри» витрачають солідні кошти, залучаючи найкращих молодіжних тренерів і таланти з усього світу. Більш старше покоління – Кіоун, Парлор, Енді і Ешлі Коул, більш молоде – Уїлшир і Гіббз. Багатьох молодих гравців «Арсенал» брав вже у віці 15-16 років і, що називається, «доводив до розуму».

«Реал» (Іспанія)

У «Реала» завжди була відмінна від «Барси» філософія, тому і своїй “кастільї” уваги тут приділяли нехай і багато, але ніколи не роблячи її ключовим елементів клубного механізму. Однак завдяки дитячим тренерам «Реала» зростив в зірок Бутрагеньо і Мічела, Гуті і Сольдадо, Мати і Арбелоа. Тут же виховувались і майбутні легенди клубу Рауль і Ікер Касільяс.

«Баварія» (Німеччина)

Про «Баварію» і говорити нічого – один з найсильніших клубів світу завжди акумулював все краще, що є в німецькому футболі, – гравців, тренерів, систему підготовки, інфраструктуру. Не дивно, що добра половина зірок збірної Німеччини вирощена саме в Мюнхені. Хто не знає Румменігге і Беккенбауера, Майера і Швайнштайгера, Крооса і Мюллера і багатьох-багатьох інших.

«Манчестер Юнайтед» (Англія)

«МЮ» – це сила традицій. Якщо академія «Арсеналу» висунулася на передові позиції вже в сучасному футболі, то в Манчестері завжди готували лідерів і для клубу, і для збірної. Боббі Чарльтон і Джордж Бест – два найзнаменитіших англійських футболіста випускалися саме з академії «дияволів». Вона ж відкрила світові Девіда Бекхема, Пола Скоулза і братів Невіллів.

Сhampionat

Реклама