“Дніпро” (Дніпропетровськ, Україна) – “Пасуш де Феррейра” (Португалія) 2:0

Голи: Матеус 44, Коноплянка 67

Дніпро“: Бойко, Матеус (Джуліано 65), Федецький, Ротань (Політило 72), Гама (Зозуля 46), Чеберячко, Коноплянка, Калініч, Канкава, Мазух, Влад

Пасуш де Феррейра“: Філіпе, Анунсьясан, Жозе, Антоніо, Рікарду, Сантуш, Мігел (Сері 61), Іробісо, Леан, Рібейру (Олівейра 80), Валенте

Попередження: Рібейру 52

dni_pasНовий головний тренер португальського “Пасуш-де-Ферейра” Енріке Калісто виставив на виїзний поєдинок проти “Дніпра” у Дніпропетровську оновлений (наскільки це можливо для португальського аутсайдера), але доволі атакувальний склад з двома нападниками.

Не зраджуючи собі, Хуанде Рамос виставив склад, оновлений у порівнянні з останньою грою більш ніж на половину. Здається, у іспанського наставника статус “недоторканих” мають хіба лише Бойко та Канава, які виходять в основі завжди, коли можуть.

Як і в Португалії, матч з “Пасушем” не став для “Дніпра” легкою прогулянкою. Аби створити перший небезпечний момент у господарів пішло 17 хвилин, та й то момент ударом не завершився: Калініч не встиг замкнути простріл Матеуса, знаходячись навпроти порожніх воріт гостей. Ще за 8 хвилин прудконогий Матеус втік від двох захисників і прострілив у центр штрафної, де Коноплянка мав розстрілювати ворота Філіпе, але не влучив по м’ячу, хоча йому ніхто й не заважав.

Ближче до 30 хвилини тяганина в центрі поля з поодинокими контр випадами гостей “Дніпру” набридли і почався справжній розстріл воріт Філіпе. Протягом хвилини Гама, Калініч і Ротань з меж штрафної били, здавалося, напевне, але кожного разу на шляху м’яча ставали або руки воротаря, або різні частини тіла захисників.

Португальці, до їх честі, трималися стійко і, здавалося, дотримаються принаймні до перерви. І тут пара дніпрян вирішила зіграти нестандартно: спочатку номінальний захисник Федецький у штрафній гостей влаштував жонглювання обома ногами, а потім маленький Матеус перестрибнув на дальній стійці немаленького Тіагу Валенте і легким доторком голови поклав м’яча під стійку. Так дніпряни забезпечили собі комфортну перевагу на другий тайм і радісно пішли на перерву.

По перерві на полі у “Дніпра” з’явився Зозуля, який через дискваліфікацію не зможе якийсь час грати в чемпіонаті України. Змінив він інертного Гаму, який у іграх зі своїми співвітчизниками відверто не вразив. Це засвідчило бажання дніпрян покращити у домашній грі статистку забитих голів.

За справу Коноплянка, Зозуля і Калініч взялися одразу, втім, певний час головною дійово особою на полі залишався голкіпер гостей Філіпе. Він без труда забирав усі навіси з флангів і з кутових, а от з прямими ударами у дніпрян не ладилося – аж надто щільним був натовп у штрафній гостей.

Але коли м’яч долетів до воріт “Пасуша”, Філіпе був безсилий. Після боротьби Калініча за верховий м’яч і паса на Коноплянку (хорват вкотре не проявив жадібності), Євген у класичному стилі пройшов двох захисників і фірмово вистрілив у дальню стійку, від якої м’яч залетів у ворота. Мабуть, вся Європа вже знає цей трюк Коноплянки, але Євген лише цього року забив уже, здається, п’ятий подібний гол.

За рахунку 2:0 “Дніпро” дещо розслабився, “Пасуш” дещо напружився, тож певний час на полі навіть точилася рівна боротьба з обопільними втратами і дальніми ударами. Дніпряни могли забити, аби грали хоч трохи акуратніше, втім, могли й пропустити. Один лише Калініч, якому вже давно просто не щастить, втратив чи не десяток можливостей.

А фінальне скандування фанів “Слава Україні! Героям Слава!” співпало з радісною звісткою із Румунії: “Фіорентина” вирішила не відкладати питання свого виходу з групи в довгу скриню й за останні 10 хвилин вирвала перемогу у програшній, здавалося, грі з “Пандурієм”.