>

Премєр-Ліга Spy News

Підсумки 19-го туру Чемпіонату України

4/3/2013 , 16:39

Глобальних переміщень у турнірній таблиці перший весняний тур не приніс. Найбільша несподіванка − втрата очок чинним віце-чемпіоном.

Господарі-гості. Перевага свого поля далася у 6-ти матчах з 8-ми. Ще по разу перемагали гості та команди розходились миром. Загальна статистика у даному компоненті з боку господарів набула такого вигляду: +79 =30 -43.

Великі перемоги. У двох випадках перевага однієї команди над іншою вимірювалась 3-ма м’ячами. Так (обидва рази вдома) «Шахтар» переміг «Волинь» – 4:1, а «Дніпро» не дав шансів «Арсеналу» – 3:0. Кількість «великих» перемог у сезоні зросла до 29-ти (19-10).

Вольові перемоги. Жодного разу у звітному турі не виграла команда, яка по ходу поєдинку поступалась у рахунку. Число виявлення подібного прагнення до перемоги залишилось без змін − 9.

Голи. З 22-х влучних «пострілів» 15 належать командам-господаркам, лише 7 − гостям. Загалом зафіксовано у змаганнях вже 390 випадків взяття воріт (234-156). Середня результативність туру − 2,75, за весь час − 2,57.

Перший тайм − другий тайм. Після перерви гравці були значно більш щедрі на голи − 13, з яких 8 на рахунку господарів, а 5 − у гостей. У перших таймах − 9 (7-2). Співвідношення влучних ударів між двома 45-хвилинками на даний момент таке: 170 (102:68) − 220 (132:88).

Автоголи. Якщо за першу частину Чемпіонату України трапилось лише 4 голи у власні ворота, то за останні 8 матчів ще 2. Таким чином Олег Шандрук («Волинь») розпочав виграш «Шахтаря» над лучанами (4:1), а Микола Морозюк («Металург» Д.) став причетним до перемоги «Металіста» (3:2). Сумарно тепер за 19 турів було 6 автоголів.

Дублі та хет-трики. Одного разу футболіст записав два голи за один поєдинок. Це Джуніор Мораєс («Металург» Д.) у Харкові забивав «Металісту», що стало 33-м гольовим «дублем» сезону. Ще зафіксовано 3 хет-трики.

Попередження. Із 42-х жовтих карток господарям адресувалось 18, а гостям − 24. Відтепер число «гірчичників» турніру − 765 (367-398). Середнє число попереджень останнього зіграного туру − 5,25 за матч, усіх проведених − 5,03.

Вилучення. За рішенням арбітрів з дисциплінарних міркувань до завершення зустрічі не дограли 3 футболісти. Серед порушників 2 гравця є господарями поля − Сергій Ференчак («Зоря») та Аніс Буссаіді («Таврія) та один гість − Мірко Райчевіч («Говерла»). За 19 турів показано 48 червоних карток (23-25).

Пенальті. Єдиний удар з «позначки» у турі був реалізований представником господарів. Це зробив Матеус («Дніпро») у поєдинку проти «Арсенала». Відтепер число пенальті у турнірі досягло 39-ти (23-16), з яких досягло мети 27 (15-12). Відсоток ефективності подібних покарань − 69,2.

Глядачі. Скучивши за вітчизняним футболом, на стадіони у 8-ми матчах завітало 142 872 глядача, що є 3-м показником поточного Чемпіонату України. Найбільшу аудиторію зібрала «Донбас Арена», де за грою «Шахтар» – «Волинь» спостерігав 37 721 уболівальник. Загальне число відвідувачів стадіонів клубів Прем’єр-ліги невпинно наближається до 2-х мільйонів і зараз зупинилось на позначці 1 965 661. Середній показник туру − 17 859, загальний − 12 932.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− Виграшна серія «Шахтаря» у рідних стінах складає 14 матчів.

− У «Дніпра» подібна серія трохи менша − 11 ігор. Але дніпропетровці вдома ще й не пропускають останні 360 хвилин.

− «Металіст» завершує винятково перемогами поєдинки останніх 5-ти турів.

− «Динамо» вперше у цьому сезоні (за 10 поєдинків) на своєму полі зіграло внічию.

− Безпрограшна серія «Чорноморця» – 8 ігор. Причому за цей період одесити лише раз втратили очки. Саме у тому поєдинку («Говерла» – «Чорноморець» – 1:1) був пропущений єдиний гол за останні 744 хвилини.

− Донецький «Металург» вп’яте поспіль пропускає під час виїзних зустрічей.

− «Зоря» забиває у 5-му домашньому матчі до ряду.

− «Волинь» до гри з «Шахтарем» не пропускала 4 м’ячі останні 13 турів.

− Безвиграшна серія «Арсенала» у гостях складає 7 зустрічей. Загалом «каноніри» не можуть забити вже протягом 270-ти хвилин.

− «Карпати» перервали 18-матчеву серію на виїзді без перемог і без пропущених голів, а також 6-матчеву з самих лише поразок.

− Гол Володимира Прийомова у ворота «Динамо» припинив серію «Кривбаса» без голів, яка тривала 284 хвилини.

− «Таврія» обходиться без нічиїх вже 8 турів.

− «Ворскла» програла 4 останні поєдинки і не може забити гол вже 303 хвилини.

− Безвиграшна серія «Говерли» 9 матчів. При цьому ужгородці обов’язково пропускають вже у 27-ми поєдинках, однак і не йдуть з поля без забитого м’яча 8 попередніх разів.

− Запорізький «Металург» не виграє 19 ігор, а у гостях не забиває 578 хвилин.

Ювілеї:

− «Шахтар» забив 1300-й гол за час виступів у Чемпіонатах України (другий м’яч у ворота «Волині», автор − Олександр Кучер).

− У цій же грі «Волинь» провела 350-й результативний удар на тому ж рівні. Його записав на власний рахунок Ерік Бікфалві.

− «Говерла» зазнала 100-ї поразки в еліті вітчизняного футболу.

− Одразу 4 футболісти забили свої 10-і голи у Прем’єр-лізі. Це Роман Зозуля («Дніпро»), Леонардо («Чорноморець»), Сергій Зеньов («Карпати») та Володимир Лисенко («Говерла»).

− При цьому львів’янин Зеньов ще й провів 100-й матч у Чемпіонатах України.