Динамо

Премєр-Ліга Spy News

Ліниве дербі з бойовими діями на трибунах

20/10/2013 , 20:12

dyn_choТак зване київське дербі. Жодної людини з атрибутикою “Арсеналу” поруч з околицями стадіону, ні на центральних вулицях Києва. То якщо не зважати на бабусь, які торгували атрибутикою поруч з динамівською ареною. На самому стадіоні про номінальних господарів теж не нагадувало ніщо, окрім рекламних щитів вздовж центральної трибуни. Коли ж Юрій Можаровський дав свисток про початок матчу, на секторі, який мали б зайняти прихильники “Арсеналу”, з’явилося четверо молодих людей, які розтягнули чорне полотнище, на якому білою фарбою написано “Арсенал” должен жить”.

Цікаво, що двоє наставників – Олег Блохін і виконувач обов’язків тренера Сергій Закарлюка – привітали один одного міцними обіймами і про щось впродовж хвилини розмовляли. Як відомо, в 2004-му наставник збірної України Блохін закрив гравцеві Закарлюці шлях до національної команди через порушення спортивногот режиму. Видно, давніх образ між нині вже колегами за цехом не залишилося.

В дебютному для себе матчі на чолі команди Прем’єр-ліги Закарлюка виставив цілком прогнозований варіант складу. Місце у воротах зайняв щойно заявлений Станіслав Богуш. В обороні справа наліво розташувалися Олександр Романчук, Рафаел Дос Сантос, Артем Шабанов і В’ячеслав Сердюк. В опорній зоні розташувалися В’ячеслав Шарпар та Артем Старгородський. На вістрі атаки розташувався Максим Шацьких, який з приходом Закарлюки знову став капітаном “Арсеналу”. Під Максимом діяв Володимир Аржанов, а з флангів атаку підтримували Олег Герасимюк та Домінік Адійя.

Олег Блохін місце у воротах довірив капітанові Олександру Шовковському. На правому фланзі оборони діяв Олег Гусєв, зліва – Євген Макаренко, в центрі – Євген Хачеріді та Александар Драґовіч. Дует “хвилерізів” склали Сергій Сидорчук та Міґел Велозу. Під нападником Дьємерсі Мбокані грав Юнес Беланда. на флангах атаки – Андрій Ярмоленко та Жермейн Ленс.

“Динамо” спокійно захопило перевагу на старті зустрічі і відкривати рахунок могло доволі швидко, в обох випадках – за участю Ленса і Беланди. Спершу голландець виконав простріл зліва, а марокканець з близької відстані пробив у Богуша. Добивали м’яч Ярмоленко і Гусєв, але тому й іншому стіну з оборонців пробити не вдалося. Через дві хвилини з тої ж позиції лівого крайнього віддавав вже Юнес, а Жермейн, прийнявши м’яч, та пробив відразу і Шабанов вибив “кулю” динамівцеві з-під ніг.

Взагалі, з самого початку матчу виникло стійке враження, що підопічні Блдохіна діють трохи самовпевнено, з розумінням, що заб’ють якщо не зараз, то в наступній атаці точно. Іншими словами, максимальної концентрації в атаці динамівці не демонстрували. В даному випадку знали, що робили, бо на 17-й хвилині те, що мало статися, сталося. Причому забило свій перший гол “Динамо” дуже-дуже просто. Велозу, знаходячись перед штрафним майданчиком, віддав вліво на Ленса, а той з кута карної зони закрутив “кулю” в дальній кут. М’яч вдарився в обидві стійки, але лінію таки перетнув – 0:1.

Після того, як Богуш вийняв з сітки власних воріт перший м’яч, гра заспокоїлася хвилин на десять. Динамівців не поспішали іти в наступ, а їхні суперники наступати банально неспроможні. Номінальні гості, які грали на клубній арені, спокійно вичікували чергової нагоди і на 30-й хвилині свій наступний шанс використали. Причому друге взяття воріт вийшло таким же невимушеним, як і перше. Велозу віддав у штрафний майданчик передачу вправо на Ярмоленка. Андрій прийняв м’яч і другим дотиком перекинув “кулю” над Богушем – 0:2.

Фанати “Динамо” запалили чисельні фаєри, заспівали пісню з образливими рядками про колишнього оборонця своєї команди, а нині спортивного директора “Арсеналу” Владислава Ващука, пригадуючи тому його перехід до московського “Спартака”, звісно ж. І ось в цю мить на сектор, який зазвичай відведений для прихильників “Арсеналу”, забігло приблизно півсотні прихильників так званих “каштанчиків”. До підтримки рідної команди вони включилися браво, так, наче були присутніми на грі зі стартових хвилин.

Не відомо, їхня то заслуга чи наслідок остаточного розслаблення динамівців, але в заключну третину першотаймового часу господарі створили кілька потенційно небезпечних моментів, після одного з яких удар Аржанова оборонцям довелося виносити з лінії воріт. В цілому ж поєдинок у ці миті виглядав би, неначе лінивий спаринг. То якби не гучна підтримка з трибун. Так чи інакше, першим не витримав творчих мук суперників арбітр Юрій Можаровський, який дав свисток на перерву, коли на годиннику на табло горіли цифри 44.26. Зрештою, зі звинуваченнями на адресу арбітра поспішати не варто, адже цілком вірогідно, що ті 36 секунд різниці з’їв якраз секундомір чудової динамівської арени.

Старт другого тайму мав аналогічний з початком матчу сценарій. З тою лишень різницею, що окрім переваги динамівців, найпам’ятнішою подією перших п’яти хвилин був грубив фол Сидорчука в середині поля на Шарпарі. За той брудний підкат Можаровський справедливо покарав порушника попередженням. А потім був перший у другій половині момент поруч з ворітьми Богуша. Ленс розрізним пасом вивів на побачення з воротарем Мбокані, а Дьємерсі чи то не потрапив у ворота настільки, що м’яч пролетів ледь не паралельно лінії воріт, чи то віддавав передачу на когось з партнерів.

В цілому ж “Арсеналові” треба віддати належне. Не дивлячись на суттєвий натиск на власні ворота, підопічні Закарлюки оборонялися зібрано і бити по своїх воротах не дозволяли. Правда, з контрнаступом у “червоно-синіх” теж не складалося. Кволі спроби ударів у відповідь динамівці легко читали. В принципі, гра знову входила в академічне русло і пожвавилася лише на 60-й хвилині, коли в сектор вболівальників “Арсеналу”, в якому якраз горіли фаєри, проникло близько десятка динамівських ультрас. Вони зірвали з ворогів атрибутику, повискакували з нею на бігові доріжки і попрямували вздовж них до власної “бази”. Фанати суперників спробували відповісти і теж вибігли навздогін. Запахло масовою сутичкою, адже з динамівського боку теж вибігла підмога. Втихомирили ситуацію бійці “Беркуту”, які вчасно оточили сектор “Арсеналу” ланцюжком.

Між тим, тренери хвилювалися виключно про події на полі. Блохін, аби не дати своїй команді заснути остаточно, на 69-й хвилині провів подвійну заміну, випустивши замість Беланди і Сидорчука Романа Безуса і Лукмана Аруну. Втім, ці футболісти гри суттєво не пожвавили. Більше того на 73-й хвилині “Динамо” цілком могло пропустити. Шацьких подав штрафний метрів з 35-ти від воріт суперників, а Гусєв випустив з поля зору Адійю. Втім, Домінік з меж воротарського удару завдати не зумів, а невловимим “тичком” Шовковський перевів на кутовий. Після подачі корнера Олександр знову надійно зіграв на виході, але отримав при цьому пошкодження. Як наслідок, Блохіну довелося проводити третю заміну, випускаючи замість капітана Максима Коваля. Легендарного голкіпера фанати проводили скандуванням “Вечно первый Саша Шовковский”.

Динамівці за увесь той час, якщо не враховувати стартової активності, створили лишень одну справжню загрозу воротам Богуша. То коли Ярмоленкео промчав правим краєм, але передачу вздовж воріт виконав неточно. Перспективним був також епізод на на 84-й хвилині, коли Гусєв протягнув м’яч вздовж усього правого краю і віддав передачу на хід до штрафного майданчика Аруні. Лукман міг з гострого кута бити сам, але вирішив прострілювати вздовж воріт і, як і Ярмоленко, зіграв неточно.

“Арсенал” у свою чергу відігруватися, видно, й не розраховував. Принаймні, про це свідчила заміна від Закарлюки, коли замість нападника Шацьких вийшов оборонець Андрій Хомин. А ось інший гравець групи Адійя залишив поле через травму. Замість нього вийшов Юрій Бушман, який, власне, мав змогу встановити остаточний підсумок матчу. Юрій пробив штрафний метрів з 25-ти сильно, з відскоком від газону, але м’яч, який вже не встигав витягти Коваль, влучив у стійку.