<
>

Реклама

Історія Кубок СРСР

Ретро.1974 рік. Як Динамо та Зоря грали у фіналі кубка СРСР

Spy-Football.com

13/5/2021 , 14:41

13 травня відбудеться фінал Кубка України. “Динамо” і “Зоря” закриють чергову сторінку в історії українського футболу. Цікаво, що фінал за участю цих же команд вже траплявся, правда, в радянські часи. Майже 46 років тому – 10 серпень 1974 роки кияни і ворошиловградці вийшли на поле “Лужників”, щоб зіграти у фіналі Кубка СРСР.

У тому поєдинку суперники билися на полі, і лише в додатковий час динамівці змогли схилити шальки терезів на свою користь. Хоча за кілька хвилин до фінального свистка диктор повідомив по стадіону про те, що, по-перше, зараз будуть призначені ще півгодини, а, по-друге, повторний фінальний матч команд “Зорі” і “Динамо” (Київ) … “відбудеться завтра, тут, на центральній арені в 18 годин”. Оголошення дещо розвеселило глядачів, але ймовірність нового побачення здавалася цілком реальною. До слова, перегравання фіналу Кубка СРСР раніше відбувалися в 1965, 1971 і 1972 році, потім стали застосовувати додатковий час, а якщо і він закінчувалося внічию, то пробивали пенальті.

Але перспективу повторного фіналу перекреслив вже на другій хвилині додаткового часу майстерним ударом півзахисник киян Мунтян. Потім 102-а хвилина – Блохін забиває другий м’яч, і нарешті, Онищенко ставить крапку в матчі. І “Динамо” вчетверте у своїй історії стає володарем Кубка СРСР.

Реклама