Ліга Європи Наші за кордоном

Пригоди українців в Лізі Європи: Шахов дебютує, Вакуленко забиває

25/9/2020 , 13:57

Окрім Колоса і Десни у Лізі Європи вистарчало команд з українцями у складі.

Арарат-Вірменія приймав словенський Целє. Український захисник Сергій Вакуленко вийшов на поле зі стартових хвилин. Основний час закінчився з рахунком 0:0. В овертаймі головним героєм став саме Вакуленко: на 111-ій хвилині українець влучним ударом завершив потуги партнерів – 1:0. Арарат – за крок від групового турніру Ліги Європи!

Фінський КуПС спокійно розібрався на власному полі із литовською Судувою, у запасі якої увесь матч просидів український захисник Євген Єфремов, відомий виступами за Маріуполь, Оболонь та Колос.

Іван Петряк розпочав матч Фехервар – Реймс у стартовому складі. Українець провів на полі 75 хвилин,. Угорці перестріляли суперника у серії післяматчевих пенальті. Героєм став голкіпер Фехервара, який потягнув два перших удари.

Уродженець обласного Миколаєва Микита Рукавиця, екс-гравець збірної Австралії, зіграв головну роль у перемозі Маккабі з Хайфа над Ростовом.

Рига дала справжній бій Селтіку. У стартовому складі прибалтів вийшов український нападник Роман Дебелко, який провів на полі 67 хвилин. Інший українець – Шарпар – провів увесь матч у запасі. Єдиний і переможний м’яч забив Ельюнуссі, який приклався з району 11-метрової позначки. Селтік іде далі.

Чеський Слован здобув переконливу виїзну перемогу над Стяуа. Господарів підвів Кане, який отримав пряму червону картку вже на 20-ій хвилині. Українець Тарас Качараба провів на полі увесь матч.

Зганьбився і словацький ДАК. В Австрії команда нашого Данила Безкоровайного почала пропускати з перших хвилин. Українець вийшов на 36-ій хвилині, але нічим не допоміг – 0:7.

Тим часом АЕК виборов важку перемогу у Швейцарії. За греків увесь матч провів Дмитро Чигринський, а Євген Шахов дебютував за новий клуб на 90-ій хвилині.

Не вистояв проти Базеля кіпрський Анортосіс, за який вийшли Євген Селін, Торніке Окріашвілі та Муртаз Даушвілі – не чужі персонажі для українського вболівальника. При рахунку 3:1 на користь швейцарців Окріашвілі отримав друге попередження, чим остаточно порушив рівновагу сил.

Зі старту у складі Шерифа вийшов на поле Андрій Блізніченко. На 8-ій хвилині українець відзначився результативним пасом – господарі повели у матчі проти ірландського Дандолка. Проте перед перервою рахунок вирівнявся – 1:1. Справа дійшла до серії 11-метрових, де перемогу несподівано виборов саме Дандолк. Блізніченко провів на полі 46 хвилин.