Енергія
3:0
Локомотив

Футзал EKSTRA-LIGA

Екстра-ліга. Енергія громить Локомотив, ХІТ втрачає перемогу на останніх хвилинах(Відео)

6/2/2017 , 12:08

Відбулись матчі 15 туру чемпіонату України серед команд Вищої ліги «Екстра-ліга». Цей тур вже зараз можна назвати багатим на цікаві та неочікувані результати.

Розпочався тур ще 27 січня у Рівному, де місцевий «Кардинал-Рівне» приймав чорноморський «Юні-Ламан». Господарі майданчику вже на початку матчу позначили своє бажання повернути собі восьму сходинку. Це вилились у два швидких голи: спочатку Богдан Новак на 15-й секунді відкрив рахунок, а вже на 3-й хвилині Павло Концеба зробив рахунок 2:0 на користь рівнян. На цьому Концеба не зупинився, і скоро він оформив дубль. Взагалі по ходу першого тайму підопічні Сергія Піддубного мали цілковиту перевагу як по рахунку, так і по грі. Звичайно, у гостей було кілька моментів для взяття воріт Миколи Дурбана, але голкіпер «кардиналів», коли було потрібно, виручав своїх партнерів.

У другому таймі ситуація на майданчику спорткомплексу ДЮСШ-4 фактично не помінялась. «Кардинал-Рівне» володів ініціативою, а «Юні-Ламан» був змушений більше захищатись, ніж атакувати. Тому, логічно, що перевага рівнян зросла до 6:0. Але свій «гол престижу» чорноморці все-таки зробили – Максим Коптєв на останній хвилині матчу покарав рівнян за самовпевнену гру з п’ятим. Таким чином, «Кардинал-Рівне», перемігши «Юні-Ламан», повернувся на восьму сходинку турнірної таблиці.

«Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Юні-Ламан» (Чорноморськ) – 6:1
Голи: Новак (1), Концеба (3, 12), Фаренюк (25, 29), Басич (34) – Коптєв (40)
Попередження: Дурбан (40) – Коптєв (16)

Херсонський «Продексім» їхав до Івано-Франківська з чіткою метою – забрати три очки у місцевого «Урагана». І це підопічним Ігоря Москвичова вдалося. Багато в чому на це вплинув швидкий гол гостей у виконання В’ячеслава Чуднова. Після нього «ураганівці» намагались забити у відповідь, але ворота Дмитра Холоші залишались недоторканими. Натомість, «мельникам» вдалося забити «гол у роздягальню», що неабияк ускладнило життя «драконам». Тепер у їх розпорядженні залишався лише другий тайм, аби виправити ситуацію та не отримати до свого пасиву першу поразку в сезоні.

Тим не менш, «Продексім» мав на це свою думку. На 26-й хвилині Дмитро Калуков оформив дубль та зробив рахунок 3:0 на користь команди з Херсона. І цей результат вже максимально наблизив підопічних Ігоря Москвичова до підсумкової перемоги. Однак, після екватору другого тайму підопічні Івана Скіцка все-таки «прокинулись» і змогли за дуже короткий час відквитати два м’ячі завдяки голам Петра Шотурми та Андрія Сімки. Але, незважаючи на всі зусилля, зрівняти рахунок «драконам» так і не вдалося. Таким чином, «Продексім» став першою командою, яка змогла обіграти «Ураган» на його майданчику в цьому сезоні.

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Продексім» (Херсон) – 2:3
Голи: Шотурма (32), Сімка (33) – В’яч. Чуднов (4), Калуков (20, 26)
Попередження: Горбатий (40) – Кісельов (17)

Враховуючи те, що і «Енергія», і «Локомотив» проводять свій далеко не найкращий сезон, для обох команд перемога у очній зустрічі була хорошим шансом покращити своє становище. Тому, і не дивно, що матч розпочався без розвідки боєм. Але якщо на початку трохи активнішим виглядав «Локомотив», то вже ближче до середини першого тайму «Енергія» значно активізувалась. І результати цієї активності не змусили на себе довго чекати. На 13-й хвилині Тарас Кузь відкрив рахунок у поєдинку. По ходу першого тайму підопічні Валерія Легчанова мали ще кілька нагод, аби збільшити свою перевагу, проте спортивне щастя у цих епізодах було на боці «Локо».

У другому таймі «Локомотив» намагався якомога швидше зрівняти рахунок, але замість цього отримав другий м’яч у свої ворота – Андрій Федюк змусив капітулювати Дмитра Литвиненка, який пропустив м’яч у ближній кут. Після цього Литвиненко поступився місцем у воротах Юрієві Савенку, який одразу став підключатися п’ятим до атак «Локо». Однак, розіграш зайвого не приносив харків’янам дивідендів. А на 33-й хвилині Кузь оформив дубль, чим додав зайвих проблем «залізничникам». Але варто віддати належне підопічним Євгена Ривкіна, які намагались грати до кінця та забити бодай би гол престижу. Однак, не вдалося. Натомість, «Енергія» здобула свою першу перемогу над «Локомотивом» у цьому сезоні.

«Енергія» (Львів) – «Локомотив» (Харків) – 3:0
Голи: Кузь (13, 33), Федюк (30)
Попередження: Танський (29) – Лебідь (19), Д. Сорокін (24), О. Сорокін (24), Овсянніков (26)

Коли на 5-й хвилині поєдинку у Києві Олександр Школьний відкрив рахунок, тим самим вивівши вперед місцевий «ХІТ», здавалось, що після цього підопічні Олега Лук’яненка навряд чи відпустять ініціативу зі своїх рук та контролюватимуть хід поєдинку. Але з іншого боку – враховуючи те, що «ХІТ» грав з неповним боєкомплектом, то столичнім футзалістам треба було ще якось економити свої сили. І це, між іншим, мало би бути на руку «титанам», враховуючи їх довгу лавку запасних. Однак, рахунок довгий час так і залишався мінімальним на користь «кабельників».

Коли ж у середині другого тайму Сергій Шевченко зробив рахунок 2:0 на користь «ХІТа», то здавалося, що тепер вже лідер чемпіонату точно не відпустить перемогу. Але гравці «Титан-Зорі» залишили останнє слово у зустрічі за собою, забивши два голи у ворота киян. Більше того – підопічні Павла Пічкурова могли і перемогу вирвати. Однак, господарям вдалося відстояти нічию та зробити все, щоб не отримати першу поразку в сезоні.

«ХІТ» (Київ) – «Титан-Зоря» (Покровське) – 2:2
Голи: Школьний (5), Шевченко (31) – Шпигар (36), Кожемяка (38)
Попередження: Колесніков (26) – Пічкуров (30)

А в останньому поєдинку 15 туру «ЛТК/ІнБев/НПУ» намагався зберегти шанси на потрапляння до вісімки кращих команд, які будуть грати у плей-офф. Для того, щоб продовжити боротьбу, підопічним Валерія Туркіна треба було перемагати вдома «Сокіл». І «телефоністи» намагались виконати це завдання по ходу першого тайму. Але м’яч у ворота Тимощука не летів. Та і сам голкіпер «Сокола» у цій грі робив дуже багато для того, щоб не припускати. Більше того – на 11-й хвилині гості, завдяки голу Андрія Хамдамова, відкрили рахунок. У зустрічі. Гравцям «ЛТК/ІнБев/НПУ» довелось відіграватись, але зробити це у першому таймі їм не вдалося.

Господарі майданчику спробували зробити акцент на швидкий гол у другому таймі, але ця ставка не спрацювала. Більше того – скоро Олександр Педяш подвоїв перевагу «соколят». Однак, у середині другого тайму гол Валерія Директоренка подарував надію гравцям «ЛТК/ІнБев/НПУ» на більш-менш сприятливий результат. І підопічні Валерія Туркіна мали реальні нагоди для того, щоб вирівняти цифри на табло спорткомплексу НПУ. Однак, замість цього вони отримали гол у порожні ворота від Хамдамова, який і підбив підсумок матчу – 3:1 на користь «Сокола».

«ЛТК/ІнБев/НПУ» (Луганськ/Житомир/Київ) – «Сокіл» (Хмельницький) – 1:3
Голи: Директоренко (30) – Хамдамов (11, 38), Педяш (29)
Попередження: Педяш (19), Лисенко (32)