Локомотив

Футзал EKSTRA-LIGA

Екстра-ліга: Дебютант перемагає чемпіона. Огляд 7 туру (ВІДЕО)

7/11/2016 , 10:42

У Екстра-лізі відбувся сьомий тур регулярного чемпіонату. Кожний з п’яти матчів цього туру мав свою інтригу, і результати виявились дуже цікавими. Цей тур розтягнувся на три дні, тому в кожному з цих ігрових днів був свій центральний матч, якому була приділена увага.

У матчі, який відкривав цей тур, покровська «Титан-Зоря» обіграла у Києві «ЛТК/ІнБев/НПУ» з рахунком 4:3. Багато в чому гостям допоміг швидкий гол Євгена Леміша, який дозволив контролювати гру. А незадовго до екватору першого тайму Павло Пічкуров дальнім ударом подвоїв рахунок. Однак, варто відзначити, що у господарів майданчику, незважаючи на це, були непогані моменти для взяття воріт Андрія Мельника. Однак, реалізація залишала бажати кращого, та й голкіпер «Титан-Зорі» діяв бездоганно.

У другому таймі ситуація на паркеті змінювалась по кілька разів. Спочатку «телефоністи» намагались швидко скоротити розрив до мінімального, потім «титани» кілька разів ледь не покарали своїх візаві за помилки при переході з оборони до атаки. Однак, рахунок залишався тим же. Тим не менш, на 29-й хвилині Роман Бакум подарував господарям паркету надію на хороший результат, зробивши рахунок 1:2. Однак, за кілька миттєвостей Леміш, не без «допомоги» Дениса Зеленкевича, повернув «Титану» фору в два м’ячі. А за кілька хвилин Шпигарь зробив рахунок розгромним – 1:4.

Проте, підопічні Валерія Туркіна мали можливість врятувати цей поєдинок. Роман Бакум оформив хет-трик, і на останніх секундах матчу «телефоністи» пішли вп’ятьох на ворота Мельника. Однак, вирішальний удар Дзюби виявився неточним, і «Титан-Зоря» вивезла з Києва три очки.

«ЛТК/ІнБев/НПУ» (Луганськ/Житомир/Київ) – «Титан-Зоря» (Покровське) – 3:4
Голи:
 Бакум (29, 35, 40) – Леміш (2, 30), Пічкуров (9), Шпигарь (33)
Попередження: Дзюба (25), Мороховець (38) – Доманський (13), Пічкуров (15)

Відеоогляд матчу:

Поєдинок між командами, які є прямими претендентами на медалі, звісно, притягував до себе увагу вітчизняних любителів футзалу. «ХІТ» до цього поєдинку ще жодного разу не програвав, і тому було цікаво подивитись на те, чи зможе «Локомотив» зупинити переможну ходу підопічних Олега Лук’яненка. Однак, у першому таймі відповідь на це питання двічі дав Сергій Чепорнюк. Спочатку він незадовго до середини першої 20-хвилинки реалізував 6-метровий, а потім через кілька хвилин подвоїв рахунок. Таким чином, «ХІТ» вже за підсумками першого тайму зробив собі більш-менш комфортну перевагу.

У другому таймі «Локомотив» намагався відновити паритет у рахунку або хоча б для початку відквитати один м’яч. Проте, ворота Лисенка залишались «на замку». Не допомагав підопічним Євгена Ривкіна і розіграш п’ятого польового. Втім, під кінець матчу Денисові Овсяннікову таки вдалося скоротити рахунок до мінімуму. Але за кілька миттєвостей Чепорнюк оформив хет-трик і встановив остаточний рахунок поєдинку – 3:1 на користь «ХІТа», який продовжує лідирувати, не втративши жодного очка.

«ХІТ» (Київ) – «Локомотив» (Харків) – 3:1
Голи:
 Чепорнюк (8 – з 6-метрового, 13, 38 – з 6-метрового) – Овсянніков (37)
Попередження: Чепорнюк (35) – Бондар (8), Рось (12), Овсянніков (38)

Поєдинок у Рівному за накалом та драматизмом сюжету можна чимось порівняти з матчем між «ЛТК/ІнБев/НПУ» та «Титан-Зорею». Хоча спочатку все виглядало інакше. Обидві команди настільки не бажали робити зайві помилки, що за стартові десять хвилин майже не створили небезпечних моментів, чого вже казати про удари по воротах. Але в середині першого тайму таку рівновагу порушив Педяш, який відкрив рахунок. Здавалося, що цей пропущений м’яч трохи засмутив рівнян, але насправді вони не знітилися. І яскраве підтвердження цьому – три голи підопічних Сергія Піддубного у другій половині першого тайму. І рахунок 3:1 давав можливість «кардиналам» дивитися у другий тайм з оптимізмом.

Але у другій 20-хвилинців у ігровому механізмі господарів майданчику щось розладналося. Наче вони все робили правильно, але в останній стадії атак фарт відвернувся від рівнян. В результаті їх удари йшли у штангу, повз ворота, іноді Бакінський виручав, але голу не було. А от у подолян з’явився шанс врятувати матч, коли на 27-й хвилині Хамдамов зробив різницю в рахунку мінімальною. І це вже був серйозний «дзвіночок» для «кардиналів», які продовжували марнувати свої моменти. Розплата прийшла на 33-й хвилині, коли Педяш оформив дубль та зрівняв рахунок у матчі – 3:3.

Але, як показали подальші події, це був далеко не кінець у цьому поєдинку. Розв’язка настала за 1,3 секунди до кінця поєдинку, коли Фаренюк «привіз» шостий фол «Кардиналу», отримав жовту картку, а Педяш реалізував дабл-пенальті, завдяки чому вирвав непросту виїзну перемогу для «Сокола».

«Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Сокіл» (Хмельницький) – 3:4
Голи:
 Мануйленко (14), Новак (16), Кручок (17) – Педяш (10, 33, 40 – з 10-метрового), Хамдамов (27)
Попередження: Кручок (25), Мануйленко (30), Фаренюк (40) – Щербань (17)

Враховуючи те, що головний топ-матч 7 туру вже був зіграний, то поєдинок у Львові мав статус головного протистояння неділі. І цей матч, в принципі, виправдав сподівання. «Енергія» відносно швидко повела у рахунку після голу Михайла Грицини на 5-й хвилині зустрічі. За традицією, якщо «енергетики» у домашній грі забивали першими, то потім вони рідко кого відпускали «з миром». А коли рахунок став 2:0 на користь «зелено-білих», то така думка стала ще більш актуальною, і здавалося, що чинні чемпіони України вже свого не відпустять. Але гол Волянюка сплутав львів’янам усі карти.

Як виявилось, цей гол Волянюка не тільки подарував херсонцям надію на хороший результат, а і взагалі став переломним у цьому поєдинку. Більш очевидним це стало, коли підопічним Ігоря Москвичова незадовго до екватору другого тайму вдалося зрівняти цифри на табло Палацу спорту «Галичина». А вже потім гостям і зовсім вдалося схилити шальки терезів на свою користь. У підсумку – поразка «Енергії» з рахунком 2:4, яка відкинула чемпіонів України на п’яте місце, а «Продексім» зміг взяти реванш за поразку у півфінальній серії минулого сезону.

«Енергія» (Львів) – «Продексім» (Херсон) – 2:4
Голи:
 Мих. Грицина (5), Бессалов (16 – автогол) – Волянюк (18), Скорий (29, 40), Калуков (36)
Попередження: А. Чуднов (35)

Якщо зважити на те, з ким довелося грати «Урагану» в рамках сьомого туру, то багато хто зі спеціалістів сходився у думці, що «драконам» буде до снаги продовжити свою безпрограшну домашню серію. Тому що, при всій повазі до «Юні-Ламана», колектив з Чорноморська за класом поступається Сімці та компанії. Але ми вже неодноразово відзначали, що підопічні Сергія Бутенка, незважаючи на поточний статус аутсайдера чемпіонату, в кожному поєдинку показують характер та дають бій. Однак, цього разу саме цих рис було замало для того, аби перемогти «Ураган». І вже по ходу першого тайму франківці змогли довести, що саме вони є фаворитами цього протистояння – це Зварич та Перех порадували вболівальників, які прийшли у манеж Коледжу фізвиховання, своїми голами.

А у другій 20-хвилинці «Ураган» лише збільшував рахунок та доводив перевагу в класі. Тим не менш, їм не вдалося зберегти свої ворота у недоторканності – на 27-й хвилині капітан «Юні-Ламана» Максим Коптєв таки зміг відквитати один гол. Однак, на загальну картину гри він не вплинув, і це дозволило «Урагану» довести гру до логічного переможного кінця.

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Юні-Ламан» (Чорноморськ) – 6:1