>

Персона AGUERO

Серхіо Кун Агуеро. "Народжений перемагати" або "з нетрів до зірок" (Відео)

16/12/2021 , 10:58

aguero_mc30 жовтня Серхіо Агуеро стало погано наприкінці першого тайму матчу з “Алавесом”: аргентинець схопився за груди. На щастя, Агуеро залишив поле самостійно, але після ретельного обстеження “Барселона” заявила, що на його лікування знадобиться не менше трьох місяців.

Аргентинець був сповнений оптимізму і вважав, що повернеться, але тахікардія виявилася несумісною з професійною кар’єрою. У середу на спеціальній прес-конференції Серхіо оголосив, що закінчує…

“Я вирішив перестати професійно грати у футбол. Це дуже важкий момент для мене. Я йду на такий крок у зв’язку зі здоров’ям, у зв’язку із проблемами, які в мене з’явилися. Медики сказали, що найкраще рішення – завершити кар’єру. Тиждень тому я так вирішив і тепер хочу повідомити про це громадськості”.

Біографія та кар’єра футболіста

Серхіо Агуеро народився в передмісті Буенос-Айреса Кільмесі в бідній, навіть за аргентинськими мірками, сім’ї. Його батько Леонель працював водієм таксі, мати Адріана займалася дітьми.

За спогадами Куна (це прізвисько приклеїлося до Агуеро через наслідування героя японського мультфільму Кум-Куму), у дитинстві бували періоди, коли протягом кількох днів сім’я харчувалася тільки хлібом і трав’яним чаєм. Тому футбол для Серхіо був не просто захопленням та улюбленою грою, а ще й можливістю вийти «у люди». Змінивши кілька дитячих команд, у 9-річному віці Агуеро опинився у школі «Індепендьєнте».

«Індепендьєнте»
2003-2006

Неймовірний талант юного форварда відзначали всі його тренери, і вже у 15 років Агуеро дебютував за основу Індепендьєнте. Звичайно, спочатку Кун грав періодично (за два з половиною роки 20 матчів, 5 голів).

Прорив настав у Клаусурі-2005, коли Агуеро забив 9 м’ячів у 19-ти матчах, а в Апертурі-2006 він повторив цей результат. Агуеро мав чудову техніку, мав відмінну стартову швидкість, міг зіграти як на вістря атаки, так і в ролі відтягнутого нападника.

“Атлетіко” Мадрид
2006-2011

Переїзд до Європи в такій ситуації був цілком логічним. Вже перший сезон у «Атлетіко» вийшов непоганим. Агуеро зіграв у 42-х матчах, забив 7 голів. Невисока результативність аргентинця пояснювалася кількома чинниками. Агуеро зовсім не вмів грати без м’яча, зловживав індивідуальними діями. Жах тренерського штабу викликало харчування юного аргентинця: Серхіо їв смажене м’ясо, запиваючи його «Кока-колою», і мав проблеми із зайвою вагою. До того ж на вістрі атаки діяв улюбленець “Вісенте Кальдерона” Фернандо Торрес .

Але Кун швидко зрозумів, що від нього вимагається, став режимити, вчитися грати без м’яча, а після відходу Торреса до «Ліверпуля», розправив крила і став багато забивати.

Ось статистика Агуеро за «Атлетіко»:
Сезон 2007-2008: 27 голів.
Сезон 2008-2009: 21.
Сезон 2009-2010: 19.
Сезон 2010-2011: 27.

Не менше нього забивав і уругваєць Дієго Форлан , який прийшов у команду на зміну Торресу. Багато в чому завдяки американській парі нападаючих, «Атлетіко» в сезонах 2007-2008 і 2008-2009 фінішував на 4-му рядку, а в 2010 році взяв трофей Ліги Європи. У тому розіграші дубль Агуеро у виїзному матчі з лісабонським «Спортингом» (2:2, перша зустріч завершилася нульовою нічиєю) дозволив «матрасникам» вийти до чвертьфіналу.

Після закінчення сезону 2010-2011 стало зрозуміло, що Агуеро залишить “Атлетіко”. Серед претендентів на форварда значилися “Ювентус”, мадридський “Реал”, “Тоттенхем” та “Манчестер Сіті”.

“Манчестер сіті”
2011-2021

У результаті Агуеро опинився в Манчестері, «городяни» заплатили за нього рекордні на той момент для клубу 38 мільйонів фунтів. На аргентинця покладали великі надії, адже з моменту придбання «Манчестер Сіті» шейхом Мансуром минуло більше трьох років, а клубна колекція збільшилася лише на один трофей – Кубок Англії-2011.

Агуеро не підкачав, ставши найкращим бомбардиром команди як у чемпіонаті Англії 2011-2012 (23 голи), так і загалом у сезоні (30), який став для «МС» історичним, вперше з 1968 року був завойований чемпіонський титул. На рахунку аргентинця виявився і «золотий» гол.

Нагадаю, що в останньому турі «городянам» треба було перемагати «Квінс Парк Рейнджерс». По закінченню 90 хвилин гри “Манчестер Сіті” програвав 1:2, але на 2-й доданій хвилині Едін Джеко зрівняв рахунок, а потім Агуеро приніс команді перемогу як у матчі , так і в чемпіонаті. Та що тут розказувати, це треба бачити:

З того часу Серхіо міцно і надовго зайняв місце в основі “Манчестер Сіті”, у складі якого він провів 390 матчів, забив 260 голів, завоював 15 трофеїв, зокрема 5 чемпіонських титулів. У сезоні 2014-2015 Агуеро виграв бомбардирські перегони в АПЛ, ставши другим, після Карлоса Тевеса аргентинцем, кому довелося досягти подібного.

З приходом у команду Хосепа Гвардіоли Агуеро адаптувався до вимог цього фахівця і став частиною тактичної схеми тренера, не знижуючи своєї результативності. Так, після появи Габі Жезуса був період, коли Кун сів на лаву. Але тривало це недовго, Агуеро зміг довести свою корисність і знову отримав місце у старті.

Лише у сезоні 2020-2021 він справді влаштувався у запасі. Давався взнаки вік, отримана травма і найжорстокіша конкуренція. Клуб і гравець розлучилися полюбовно, без будь-яких претензій та, тим більше, звинувачень. Агуеро тепло попрощався з уболівальниками, а Гвардіола заявив, що рівноцінної заміни Серхіо вже не буде.

“Барселона”
2021

Здавалося, що здійснилася давня мрія Серхіо Агуеро – грати в одному клубі з Ліонелем Мессі. “Барселону”, що потрапила у фінансову яму, чекали не прості часи, і розрахунок в атаці був на зоряну аргентинську пару. Про серйозність намірів Барси щодо Агуеро свідчила сума відступних, прописаних у його контракті – 100 мільйонів євро! Нагадаю, що на момент переходу Куну було 33 роки.

Але людина припускає, а Бог має. Спочатку каталонці не змогли втримати Мессі, причому він пішов усупереч своєму бажанню виключно через фінансові правила Ла-Ліги.

Сам Агуеро не грав на старті сезону через травму. Відновившись, він забив у « ель-классико » і начебто почав набирати форму. Але… далі ви вже знаєте.

Збірна Аргентини
2006-2021

За збірну Аргентини Серхіо Агуеро провів 102 матчі (7-й результат) і забив 42 голи, більше тільки у Лео Мессі та Габріеля Батістути. За всіх цих, безумовно, визначних цифр, на великих турнірах Агуеро блиснути не вдалося.

На своєму першому чемпіонаті світу (2010) він вийшов з перших хвилин тільки в матчі третього туру групового етапу проти команди Греції, що вже нічого не значив для команди, і ще два рази з’являвся на полі по ходу матчів.

Наступний мундіаль Кун починав основним нападником, але на груповому етапі нічим себе не проявив, а в останньому матчі з Нігерією ще й отримав травму, через яку пропустив поєдинки 1/8 та 1/4 фіналу. У півфіналі та фіналі Алехандро Сабелья випускав Агуеро на заміну, але забити той так і не зміг.

Лише у 2018 році Агуеро забив свій перший гол на чемпіонатах світу, який приніс Аргентині нічию у стартовому матчі проти Ісландії. Але після великої поразки від збірної Хорватії Хорхе Сампаолі став віддавати перевагу іншим форвардом, а Агуеро виходив на заміни. Він зміг забити в матчі 1/8 фіналу проти Франції , але цей гол стався надто пізно, Аргентина поступилася 3:4.

Дещо краще йшли справи на Кубках Америки. У 2011 році Кун забив три з чотирьох голів «альбіселести» на груповому етапі, забезпечивши їй прохід у чвертьфінал, де вона поступилася за пенальті Уругваю. На Копа Америка-2015 Агуеро відзначився три рази, і Аргентина знову програла в післяматчевій серії, цього разу у фіналі Чилі.

Через рік історія повторилася. Знову фінал, знову збірна Чилі, 0:0 у ігровий час та програш у футбольну рулетку. У 2019 році аргентинці стали третіми, обігравши у матчі за бронзу чилійців (2:1), рахунок у тому матчі відкрив Агуеро.

І все-таки доля винагородила Серхіо, він не залишився без трофею у збірній. Після 18-річної перерви аргентинці перемогли на Копа Америка-2021. Щоправда, Агуеро зіграв лише у 4-х матчах із 6-ти і не зміг забити жодного гола.

Титули Серхіо Агуеро
Командні

П’ятиразовий чемпіон Англії.
Володар Кубка Англії.
Триразовий володар Суперкубку Англії.
Шестиразовий володар Кубка англійської ліги.
Переможець Ліги Європи.
Власник Суперкубку УЄФА.
Віце-чемпіон світу.
Чемпіон Південної Америки
Дворазовий віце-чемпіон Південної Америки.
Бронзовий призер Копа Америка.
Олімпійський чемпіон.

Індивідуальні

Найкращий бомбардир АПЛ сезону 2014-2015.
Сім разів зізнавався гравцем місяця в АПЛ.
Володар премії ” Golden Boy ” 2007 року.

Рекорди Серхіо Агуеро

Серхіо — наймолодший футболіст, який виходив на поле у ​​матчі найвищого дивізіону чемпіонату Аргентини (15 років, 35 днів). Тут Агуеро побив рекорд Дієго Марадони .
Найкращий бомбардир в історії «Манчестер Сіті» – 260 голів.
Найкращий іноземний бомбардир АПЛ – 184 голи.
Найкращий бомбардир історія АПЛ за кількістю хвилин, витрачених однією гол (108).

Сім’я та особисте життя Серхіо Агуеро

Першою дружиною Серхіо Агуеро була Джанніна Марадона, дочка Дієго Армандо. У пари народився син Бенхамін, а його хрещеним був Ліонель Мессі. Одного разу в Інтернеті ходив мем про Бенхаміна: «Батько цього хлопчика Агуеро, дідусь – Марадона, а хрещений батько – Мессі. Цікаво, ким зросте Бенхамін?».

Другою дружиною Серхіо стала відома аргентинська співачка Каріна Техеда.

Цікаві факти

В даний час Серхіо Агуеро є найтитулованішим футболістом в історії «Манчестер Сіті».
Також він рекордсмен серед південноамериканців за кількістю перемог у чемпіонаті Англії.
У період виступів за Манчестер Сіті Агуеро грав проти 30 клубів АПЛ. Забивав аргентинець 29 з них, «відскочити» зміг лише «Болтон Вондерерс».
Аргентинський гурт “Los Leales” написав пісню “Кун Агуеро”, а перший куплет у ній довірили виконати футболісту.
У 2017 році вийшла автобіографічна книга футболіста, яка називається «Серхіо Кун Агуеро. Народжений перемагати”.

Татуювання на руці Серхіо Агуеро виконане на синдарині – вигаданій мові ельфів із «Володаря кілець».