<
>

Реклама

Трибуна ARENA LVIV

Хто "замовив" Арену-Львів? Ультрас назвали винного у дискваліфікації стадіону

Spy-Football.com

21/5/2017 , 12:34

Один із лідерів ультрас львівських Карпат Тарас Павлів розповів Чемпіону хто спричинив дискваліфікацію Арени-Львів.

Екс-президент ФФУ Анатолій Коньков днями приголомшив футбольних уболівальників цікавим откровенням. Мовляв, Григорій Суркіс та Ігор Коломойський могли бути причетні до організації безладів на стадіонах в Україні.

Мовляв, вони платити гроші у Львові людям із середовища фанатів, які під час мату збірної кидали петарди.

Вочевидь, пан Коньков мав на увазі дискваліфікацію на п’ять років Арени-Львів у 2013 році через поведінку уболівальників. Тоді на матчі із Сан-Марино на поле фани кидали фаєри, а через заборонені FARE банеритадіон отримав таку тривалу дискваліфікацію.

Власну версію тих подій в інтерв’ю Чемпіону висловив один з лідерів ультрас львівських Карпат Тарас Павлів.

- Ми зустрічалися свого часу з Анатолієм Коньковим, – каже Павлів. – Також була зустріч із першим віце-президентом ФФУ Сергієм Стороженком. Коли починалася війна на Донбасі, був анексований Крим, часто так траплялося, що російське телебачення наперед знало, що буде відбуватися та відразу ж оперативно це подавало в ефір. Щось подібне було із Сергієм Стороженком.

Після тих подій на Арені-Львів УЄФА та ФІФА були дуже швидко проінформовані. Без допомоги з України тут точно не обійшлося. Я не знаю, чиєю людиною є Стороженко – Суркіса чи Ахметова. Але я вважаю, що Стороженко був зацікавлений у розголосі. Він писав листи у ФІФА, у яких описував усі порушення. Тобто, це пішло не від делегата ФІФА, а від Сергія Стороженка.

- Чому були приуроченні зустрічі фанів із Анатолієм Коньковим і Сергієм Стороженком?

- Це було після революції на Майдані. Розмовляли з Анатолієм Коньковим про те, що потрібно щось змінювати й у футболі також. Керівник Федерації на словах проявляв бажання співпрацювати із фанатами. Але, як завжди, нічого із цього не вийшло. Із Стороженком ми зустрічалися після подій на Арені-Львів. Як вони це називали: “зустріч з активними уболівальниками”. Я теж був на цій зустрічі. Виглядало це смішно. Ми розуміли, що Стороженко сам усе “роздмухує”.

- Анатолій Коньков говорить про “підкуплених фанатів”…

- Таке траплялося раніше, але на матчі Україна – Сан-Марино такого точно не було.

- Те, що відбулося на цій грі, було сплановано заздалегідь?

- Ні… Кожен свою підтримку виявляє по-різному. Матч із Сан-Марино був звичайною грою, і ми підтримували збірну як завжди. Просто дехто зробив потрібні акценти на поведінці фанів, зробив необхідні знімки, відео. Делегат ФІФА не міг побачити це усе.Знаєте, у 2010-2011 роках, перед Євро-2012, сюди приїздили журналісти із Франції, Англії. Вони прекрасно знали, на яких матчах, що і де потрібно знімати.Хтось їх з України координував, розповідав, де будуть якісь безлади, чи де хто-небудь вигукуватиме якісь расиські речі. Іноземні журналісти записували безліч інтерв’ю фанів, активних уболівальників. Але в ефір потрапляло лише відсотків 10 зі сказаного, лише те, що їм потрібно.

- Навіщо Сергію Стороженку цей скандал?

- Не знаю… Те, що він усе роздмухав – я впевнений. Він же лист написав із описом усіх порушень Якби не цей лист, ФІФА могла би не звернути увагу на поведінку уболівальників. Як варіант, дехто хотів забрати у Львова матчі збірної, проводити їх у Харкові чи Донецьку. Можливо, хтось був зацікавлений у занепаді Арени-Львів. Достеменно я не знаю. Можу лише стверджувати про лист, написаний у ФІФА Стороженком. Він сам нам його показував. Чому він це зробив, можу лише здогадуватися.

- Якщо є такі наслідки, можливо, є сенс не порушувати регламент проведення таких ігор, щоби ще більше не загострити ситуацію?

- Регламент не порушувати нереально. При бажанні завжди можна знайти якесь порушення. Норми про піратство чи ще щось. Скажімо, на матчі Україна – Сан-Марино, вочевидь на замовлення Сергія Стороженка, у 30-тисячній юрбі знайшли чоловіка у футболці з номером “88″ (ФІФА це розшифровує як “Heil Hitler”. H – восьма літера англійської абетки). Уже після гри були заборонені червоно-чорні прапори. Тому не порушувати регламент нереально. Люди як ходили на футбол із червоно-чорними прапорами, так і продовжуватимуть це робити. Справа у тому, що дехто стверджує що червоно-чорні прапори десь використовувалися разом із нацистською символікою, і люди з такими стягами можуть пропагувати нацизм.

- А як щодо невикористання димових шашок, петард?

- На деяких матчах ми це не використовуємо. Якщо фанати домовляються на якихось іграх не використовувати шашки, петарди, то ніхто цього не робить. На матчах збірної це складніше зробити, оскільки там багато різних фанатів. Приїздять уболівальники маленьких клубів, вони хочуть себе показати усім. Фанати команд із Прем’єр-ліги знають один одного та можуть домовитися про якісь правила поведінки. Але на іграх збірної це важче зробити. Взагалі, над цим потрібно працювати.

Реклама