>

Наші в єврокубках 1972/73

Українські клуби у Єврокубках. Сезон 1972/73. Перший чвертьфінал Динамо

26/10/2021 , 11:13

dynamo_history_realПісля трирічної переви відсутності у єврокубки київське Динамо повернулося у Кубок Чемпіонів.

У першому раунді суперником став чемпіон Австрії – Ваккер Інсбрук. Перед першим матчем у киян була одна велика проблема – про суперника толком ніхто нічого не знав. Гра склалася дуже важко і лише на 89 хвилині Анатолій Пузач головою замкнув флангову передачу Веремеєва зі штрафного. У матчі-відповіді вже було легше – впевнена перемога 2-0.

У 1/8 фіналу суперником став “старий-знайомий” Гурнік Забже . 5 років тому, у дебютному сезоні Динамо в Кубку Чемпіонів, саме поляки зупинили киян у 1/8 фіналу. Цього разу про недооцінку суперника вже мова не йшла. У першому таймі на Республіканському господарі завдали 10 ударів по воротах суперника, але забити змогли лише після перерви. Спочатку Блохін заробив пенальті, який чітко реалізував Мунтян. А згодом Пузач рахунок подвоїв.

Матч-відповідь Динамо також розпочало активно і відкрило рахунок на 25 хвилині зусиллями Блохіна. Проте вже через 5 хвилин Фоменко зрізав мяч у власні ворота 1-1. А у другому таймі Рудаков прогавив гарматний удар з 30 метрів. Поразка, яка все ж дозолила Динамо вперше в історії вийти у чвертьфінал Кубка Європейських Чемпіонів.

А там на підопічних Олександра Севідова чекав… мадридський Реал. Затяжна зима 1973 змусила перенести перший матч з Республіканського стадіону Києва в Одесу. На ЧМП вперше проводився офіційний матч міжнародного турніру. Зрозуміло, ажіотаж наколо матчу просто шалений. Цей настрій передався і гравцям – Динамо “давило” майже цілий матч(статистика ударів 29 у господарів, 7 у гостей), але пробити голкіпера мадридців так і не зуміли.

Матч-відповідь у Мадриді київське «Динамо» програло 3-0 і вибуло з подальшої боротьби за приз. У короткому повідомленні кореспондента ТАСС з Мадрида говориться, що захист киян провів цю зустріч нижче своїх можливостей. Оглядач іспанської спортивної газети «АС» Херардо Гарсія зазначає, що гості не показали напористості, безперервного бомбардування воріт, фізичної підготовки, які були характерні для їхньої гри в Одесі. Там вони билися до кінця, прагнучи здобути перемогу, на яку заслуговували. А в цей раз, особливо після перерви, відчувалася «тяжкість» двох пропущених м’ячів. Гарсіа пише, що справжню спортивну стійкість продемонстрували Мунтян і Трошкін. Хоча динамівці часом грали і добре, але вони були мало небезпечними для воріт господарів.