<
>

Реклама

Поза грою Costa-Rica

5 маловідомих фактів про головну сенсацію ЧС-2014

Spy-Football.com

22/6/2014 , 13:11

costa-rikaЗаборона на секс, президентський указ про перегляд футболу і тактика для чайників – та ще багато чого іншого про Коста-Ріку.

1 Заборона на секс на груповому етапі

Коста-Ріка – одна з тих дивних збірних, які навіщось забороняють гравцям займатися сексом по ходу турніру. Але на відміну від Мексики і Боснії, де з цією вимогою все дико строго, у Коста-Ріки був обговорений бонус: заборона анулюється у разі виходу в плей-офф.

«Зрозуміло, гравцям дозволено займатися мастурбацією під час дії заборони. Вони можуть займатися цим до виходу в наступний раунд “, – сказав головний тренер костариканцев Хорхе Луїс Пінто.

Пінто не став розкривати причини такого рішення, але традиційні тренерські мотивування відомі давно: 1- Побоювання через ризик отримати травму; 2- Побоювання через те, що секс може втомити спортсменів і спричинити за собою зниження рівня тестостерону. Втім, останні дослідження, на які посилається журнал Time, можуть розчарувати строгих тренерів: після сексу рівень тестостерону, навпаки, збільшується.

Втім, ця проблема у Коста-Ріки вже позаду. Вихід у плей-офф оформлений.

2 Президент Коста-Ріки, що стрибає біля телевізора

Луїс Гільєрмо Соліс – самий безпосередній політик світу. Так-так, це він стрибав біля телевізора після перемоги над Уругваєм і слідом викладав фотографії в Фейсбук. Враховуючи народну ейфорію після першого матчу, Соліс в терміновому порядку підписав президентський указ: всім співробітникам бюджетних установ (за винятком деяких категорій лікарів і поліцейських) було дозволено вийти на роботу після перегляду гри з Італією в прямому ефірі. Матч стартував о десятій годині ранку за місцевим часом, а завдяки президенту початок робочого дня було зміщено на 12.00.

Сьогодні і сам президент взагалі не міг думати про роботу. Він дивився матч у футболці збірної у своєму кабінеті – виглядало це дійсно здорово і надихаюче. А коли трапилася перемога і Коста-Ріка вийшла з групи, він разом з усіма співгромадянами вибіг на вулицю і, здається, збожеволів від щастя.

3 Тренер збірної веде сайт, на якому вчить тактиці чайників

Хорхе Луїс Пінто працює тренером рівно 30 років, але ще жодного разу не був викритий в ретроградстві. Більше того, він веде власний сайт, на якому допомагає простим уболівальникам дізнатися про улюблену гру трохи більше. Для цього він в спеціальному розділі спочатку детально розписує основні пункти певних стратегій і деталей ігри (від зонного захисту до організації атаки), а потім на конкретних історичних прикладах пояснює принципи дії команд. Кожна анімаційна вставка супроводжується поясненням, яке зачитував сам тренер. Приємно ж повчитися тактиці у тренера своєї збірної?

«Я починав вчитися тренерському справі в Колумбії, потім відправився в Бразилію, де дізнався набагато більше. Потім була Німеччина … Я постійно їздив по Південній Америці, їздив до Європи, щоб стежити за роботою найсильніших тренерів і вчитися. Можливо, зараз мені потрібно постежити за Моурінью і Гвардіолою », – не так давно сказав Пінто.

4 Зміна поколінь

Готовий сперечатися, що цього вечера в Бразилії не було людини щасливішої за Сельсо Борхес. Адже завдяки перемозі над Італією він нарешті вийшов з тіні батька. Папа Борхеса – Алешандре Гімарайнш, гравець тієї самої команди, що єдиний раз в історії Коста-Ріки виходила з групи на чемпіонатах світу (1990) і вже стала легендарною.

Після закінчення кар’єри Гімарайнш став тренером і навіть возив збірну Коста-Ріки на ЧС-2002 і ЧС-2006. Якраз в той час Борхес тільки починав грати за юнацькі збірні, і його буквально закидали докорами в тому, що шлях вперед він прокладає НЕ талантами та вміннями, а потрібними знайомствами. Розмови змовкли вже після молодіжного ЧС-2007 в Канаді, а далі Сельсо тільки затверджувався в статусі однієї з головних зірок костаріканського футболу.

Сьогодні ж Борхес встав на один щабель з рідним батьком. І найпрекрасніше в тому, що зробив він це в Бразилії – країні, де народився і жив до 12 років його тато (переїзд в Коста-Ріку трапився по службовій необхідності діда Борхеса). Прекрасна кільцева композиція.

5 Кейлор Навас – кращий воротар іспанської приклади

Вам все ще складно повірити, що в чемпіонаті Іспанії в цьому сезоні був воротар крутіше Тібо Куртуа? Статистика за весь сезон каже, що в чемпіонаті «Барселони», «Реала» і «Атлетіко» краще за всіх у воротах грав чоловік з Коста-Ріки – Кейлор Навас. Він зробив 160 сейвів, відсоток відбитих ударів (!) – 80,1%. Так що не дивуйтеся рівню його гри в Бразилії.

за матеріалами sports.ru

ТегиТеги: Коста-Рика ЧС-2014

Реклама