<
>

Реклама

Блоги alberto de Morales

Пост гніву. Навіщо Ворсклі єврокубки? (Відео)

Spy-Football.com

7/8/2015 , 13:35

Як ви вже зрозуміли з назви, блог буде критичним. Хотілося написати ці слова ще після першого поєдинку Жиліна-Ворскла у Словаччинні. Але була надія….

Насамперед хочу сказати, я не фанат Ворскли, в УПЛ вболіваю за іншу команду, але в єврокубках є палким вболівальником українського футболу. Незалежно чи це Динамо, чи Шахтар… чи Ворскла.

Я як і коментатор Футбол 1, зривав голос під час другого та третього голу полтавців. І як Андрій Ткачук бив кулаком об газон і говорив приблизно ті ж слова, після пропущеного на 120 хвилині мяча…

Але перейдемо до критики. Отже, навіщо Ворскла цілий сезон “ригала” щоб потрапити в Лігу Європи? Щоб так безславно вилетіти від посереднього європейського клубу з посереднього європейського чемпіонату. Зі всієї поваги до словаків, але Жиліна це навіть не Шарлеруа, яку Зоря винесла у двох матчах.

Після першого матчу мене дуже розлютили виправдовування головного тренера Ворскли Василя Сачка: “У нас сьогодні 4 гравці дебютували у Лізі Європи”… Таке можна було сказати після гри, скажімо з міланським Інтером, чи навіть з польскою Легією. Таке міг сказати навіть тренер словаків, які тільки цього сезону повернулися в єврокубки.

Ворскла у Словаччині грала від захисту…. За підбором виконавців Полтава зараз у топ-5 в Україні. За вітчизняними мірками таких гравців як Ковпак, Шиндер, Далку, Богуш, Бартуловіч можна навіть зірками УПЛ назвати. Та й узагалі це одна з найдосвідченіших команд не тільки в Україні, але й в цьогорічній кваліфікації Ліги Європи. І вони грають від захисту проти однієї з наймолодших і найменш досвідченіших команд. І це ще добре що все у Жиліні завершилось тільки 0-2. Судячи зі статистичних даних та нарізки моментів словаки могли в Полтаву вже і не їхати, реалізуй своїй моменти. Ах , так незабитий пенальті Ковпака…

Невже за один рік рівень українського футболу впав так низько що нам доводиться грати від захисту проти другої команди Словаччини, яка два роки тому посіла 9 місце в місцевій Фортуна-Лізі (серед 12 команд). Згоден, зараз УПЛ не така як раніше. Але, ще раз повторюся, з таким підбором виконавців команда Сачка навіть 2 роки тому могла б спокійно “тягатися” (та й тягалася) з Динамо, Шахтарем та Дніпром.

Криза-кризою, та  фінансові негаразди і, як наслідок, проблеми зі складом Ворсклу оминули. Це одна з найстабільніших команд останніх років, та й команда зіграна – кістяк команди сформований ще 2 роки тому. В чому ж тоді причина фіаско?

Можливо недосвідчений Сачко? Памятаю, як після його тренерського дебюту вся футбольна Україна і я в тому числі, були в захваті від гри Ворскли. Команду боялися, поважали, рахувалися. І де це все тепер? За 3 стартові тури у новому чемпіонаті лише гру проти Дніпра можна назвати вдалою. Нічиї проти Волині та Говерли хотілося вважати прикрою випадковістю, або плановим розрахунком з тим щоб поберегти сили на єврокубки. Виявилося що команда зараз просто не в формі.

Звичайно, всі ці критичні слова в адрес полтавчан можна було б зараз не писати. Забий Ковпак пенальті у Словаччині, реалізуй хоч один вихід 3 в 2, 2 в 1 у Полтаві. Ніхто б і подумати не міг що із Жиліною у Ворскли можуть бути проблеми. Але це футбол і тут немає дрібниць. Кожна помилка, яка може прощатися в чемпіонаті, тут карається…

Можливо Україні непотрібна 5 команда в єврокубках? Я зараз острахом дивлюся на наш чемпіонат. Хто може замінити Ворсклу в наступному євро-сезоні. Карпати, Металург З, Металіст, Волинь – ось найближчий “єврокубковий резерв”. Хто з цих команд зараз зіграв би краще навіть проти цієї ж Жиліни? Можливо харківяни, можливо Кварцяний…. Можливо… Карпати ще занадто “зелені”… а Запоріжжя зараз узагалі краще думати про збереження прописки в УПЛ.

Нажаль, маємо те що маємо. Будемо надіятися і вболівати тепер у єврокубках за наших грандів. А полтавчанам побажаю зробити правильні висновки, гравцям забути про невдачі, а Василю Сачку – сміливості і впевненості в своїх силах. Нехай цьогорічна “чорна полоса” стане злітною смугою до майбутніх перемог.

 Alberto DeMorales, спеціально для spy-football.com

ТегиТеги: Ворскла

Реклама