<
>

Реклама

Єврокубки eurocup

Вирок для УПЛ. Програла не тільки Зоря, а і весь український футбол

Spy-Football.com

20/8/2021 , 10:07

rapid-zoryaРапід виніс болісний вирок українському футболу в Європі. Виноси Ворскли та Колоса ще можна було списати на брак досвіду, різницю в ігровому тонусі та невисокий рівень клубів, однак бронзового призера УПЛ знищив колектив, який здобув всього 1 перемогу в 4-х перших турах чемпіонату Австрії. Розгромив колектив, у якого дірявий пресинг. Розгромив, навіть не створюючи моменті самотужки.

Можна багато говорити про низьку реалізацію Зорі, слабку систему позиційного наступу та тактичне спрощення гри луганців, але ці проблеми є лишень наслідком жахливої клубної роботи. Не можна виходити у груповий етап Ліги Європи щороку, якщо ти перед кожним сезоном втрачаєш кількох стрижневих футболістів – два роки тому команду покинули Чеберко, Харатін, Тимчик і Михайличенко, а цього літа Віктор Скрипник залишився без Юрченка, Іванісені та Абу Ханни. Головний тренер залишився без основного креативника, опорника-універсала й центрбека з хорошим дальнім пасом – можливо, якби Джоель був у складі, Шевченку не довелося б виносити м’яч перед першим голом.

Не можна щороку виходити в Лігу Європи, орендуючи молодь у грандів, підбираючи футболістів без контрактів і підписуючи дешевих легіонерів. Так, Булеца класний, але він ще ніколи не грав у єврокубках – а набравшись досвіду, він, ймовірно, піде в оренду до конкурентів. Так, Імереков великий і досвідчений, але навіть гравці Львова в попередньому сезоні розривали його на дриблінгу й забивали завдяки його помилкам при роботі 1-в-1 – до речі, саме такий епізод завершився помилкою Імерекова й другим голом Рапіда. Так, іранські нападники цікаві, але їхній клас явно обмежений. Так, є ще Крістіан і Овусу, але вони в команді без року тиждень.

Можна було б парирувати цей аргумент прикладом умовної Бенфіки чи якогось іншого клубу, який працює на продаж, однак Зоря нікого не продає! Юрченко, Абу Ханна, Васіль, Циганікс і Іванісеня покинули Запоріжжя в статусі вільних агентів, а за Чеберка та Михайличенка “мужики” отримали смішні 800 тисяч (згідно з даними Transfermarkt) – за них заплатили тільки через терміновість, адже в обох було півроку до завершення контракту.

Не дивно, що Віктор Скрипник не бажає підписувати нову угоду. В таких умовах його робота просто не має сенсу. Втім, Рапід покарав не тільки керівництво Зорі – він покарав увесь наш футбол. Він покарав Україну за відсутність пресингу, якому повинні вчити з ДЮСШ і якому вчать в Австрії. Він покарав Україну за чемпіонат, у якому не прийнято шукати цікавих футболістів – здебільшого, одні і ті ж футболісти кожні 2 роки переходять з одного середнячка в інший у статусі вільного агента, а інші позиції закривають орендовані випускники академій грандів.

Рапід покарав нас за вбоге бий-біжи у командах поза топ-3 УПЛ, і за телефонний регламент, в якому команди можуть відмовлятись від матчу УПЛ заради спарингу в Європі або переносити зустріч так, як зручно збірній / гранду / місцевому феодалу.

Чемпіонат Австрії за рівнем свого футболу нічим не кращий за УПЛ, але там є здорова організація ліги та прогресивні тактичні ідеї. Саме тому ми й програємо їм місце в рейтингу УЄФА – і саме тому Рапід громить Зорю, майже нічого не зробивши для цього.

За матеріалами football24.ua

Реклама