<
>

Реклама

Ліга Чемпіонів EUROCUP

Новий формат Єврокубків-2018/19. Чого чекати українським клубам

Spy-Football.com

25/1/2017 , 13:44

Союз європейських футбольних асоціацій особливим циркулярним листом поінформував керівників всіх 55 федерацій про новий формат європейських кубків,що вступає в силу в 2018 році.

УЄФА не став враховувати думку Асоціації європейських професіональних футбольних ліг, яка наполягала на збереженні старого формату, і розробив нову структуру єврокубків, змінивши насамперед кількісне представництво країн.

Нагадаємо, що протягом трьох сезонів, починаючи з 2018 року, чотири перші країни рейтингу (зараз це Іспанія, Німеччина, Англія та Італія) зможуть безпосередньо заявляти в груповий турнір Ліги чемпіонів по чотири команди. П’ята і шоста країни (Франція та Португалія) – по дві (і ще по одній – в 3-й відбірковий раунд).

Україна, якщо залишиться на восьмому місці в таблиці коефіцієнтів УЄФА за сезони 2012/13 – 2016/17, отримає право направити одну команду в груповий турнір Ліги чемпіонів і ще одну – в 3-й відбірковий раунд «Турніру 11». Крім цього ми зможемо заявити три команди в Лігу Європи – по одній в груповий турнір, 3-й і 2-й відбірні раунди.

Варто відзначити, що в груповий турнір Ліги чемпіонів через відбіркові раунди стане потрапляти куди легше, ніж зараз. Адже там не буде іспанців, німців, англійців та італійців. І доведеться конкурувати з французами, португальцями, бельгійцями, турками, чехами, швейцарцями, голландцями, греками і австрійцями (з росіянами нас продовжать розводити по різних парах).

Для клубів, які виступають у відбіркових раундах Ліги чемпіонів, УЄФА придумав «подушки безпеки». Будь-який невдаха головного єврокубкового турніру зможе продовжити боротьбу в Лізі Європи. Наприклад, втішним призом на випадок вильоту з 3-го відбіркового раунду «Турніру 11» стане пряме попадання в груповий турнір Ліги Європи.

В цілому схема переміщення команд між єврокубками непроста для сприйняття і потрібен час щоб звикнути. Але очевидно, що УЄФА віддавши «жирний шматок» провідних країн і клубам, постарався залишити кілька «смачних кісточок» іншим.

А причина змін лежить на поверхні. Гроші – що ж ще? Відомо, що інтерес до Ліги чемпіонів в її новому вигляді вже проявили китайські інвестори, здатні заплатити за телевізійні і маркетингові права більше, ніж УЄФА заробляє зараз.

за матеріалами http://sport-express.ua

Реклама