Португалія

Футзал EURO-2014

Футзал. Італія б'є Португалію і виходить у фінал (Відео)

7/2/2014 , 11:12

futsalМатч розпочався жваво, і вже на дев’ятій секунді португальці отримали право на небезпечний штрафний, але Рікардіньо пробив невдало. Ще на тій же першій хвилині португальські вболівальники, що розташувалися за воротами своєї команди, були змушені принишкнути. Ліма в один дотик потужно пробив у “дев’ятку” – 1:0.

Піренейці продовжили атакувати, але захисники італійців раз від разу блокували удари, а воротар Стефано Маммарелла не дав переграти себе в ближньому бою Арналду Перейрі. На п’ятій хвилині технічний Рікардіньо розхитав захисника Марко Ерколессі і садонув у дальню штангу. Слідом за цим італійці лише у другій виявилися з м’ячем на чужій половині. Гра вирівнялась – нехай зовсім надовго, і Вампета міг замикати небезпечний простріл, але врізався у воротаря Жоау Бенедіту.

Незважаючи на чималу кількість італійських уболівальників, на “Спортпалейсі” стояв постійний гул “Пуртугал! Пуртугал!”, і португальці практично безроздільно володіли м’ячем. При цьому нічого путнього в атаці створити їм не вдавалося. Захисники грали чітко і організовано. Італійці засушили гру і не поспішали її загострювати. На 13-й хвилині вони раптом перейшли в атаку і одразу ледь не пропустили. Рікардіньо пішов у відрив, але підвела влучність. Вже в наступній атаці він знову пробив, і м’яч рикошетом від ноги Фортіно пролетів повз здивованого Маммарелли – 1:1.

Італійців це не влаштувало, і вони організували серію небезпечних ударів. Але ні Лука Леджьєро, ні Ерколессі, ні Ліма не змусили Бенедіту знову капітулювати. А в самому кінці тайму італійці зробили, мабуть, першу помилку в обороні, за що і поплатилися. Вампета випадково скинув м’яч головою прямо на хід Перейрі, і той був нещадний.

Відразу після перерви Італія пішла в масований наступ. Пара атак обірвалося безадресними передачами, але на 23-й хвилині рахунок став рівним. Ліма витягнув на себе Кріштіану, який змінив у воротах Бенедіту, прострілив, і Серджіо Романо переправив м’яч у порожню площину. Три хвилини потому щось подібне створили португальці, але Лейтау влучив у штангу. Обидві команди грали весело, з явним прицілом на атаку.

На 27-й хвилині у каркас португальських воріт влучив Массімо Де Лука, який тут же встиг відпрацювати в обороні, зірвавши відповідний випад суперника. Жодна з команд не хотіла чекати додаткового часу, а тому сил вони не шкодували, обрушуючи один на одного шквал атак. Удача посміхнулася італійцям. На 31-й хвилині Ліма відкотив м’яч Де Луці, той пробив, м’яч знову опинився у нього, і він вдарив точно в нижній кут.

Емоції на паркеті били через край, а на 35-й хвилині Фортіно збільшив перевагу Італії, бездоганно пробивши здалеку під саму перекладину. Жорж Брас взяв тайм-аут, відразу по закінченні якого його підопічні відіграли один м’яч. Після удару Жоела Кейроша їм допоміг дотик Ліми. Але цього португальцям було недостатньо, і Рікардіньо вийшов на майданчик замість воротаря.

Португальці навалилися на оборону суперника, за 17 секунд до кінця Лейтау пробив у штангу, але на цьому для них все закінчилося. Майже. У суботу вони змагатимуться за бронзові медалі ЄВРО.

Голи: Рікардіньо (13), Арналду (19), Кейрош (35) – Ліма (1, 31), Романо (23), Фортіно (35).

Олег ЛАНЯК, urgan.if.ua за інформацією uefa.com.