Україна

Футзал euro-2018

Футзал. Україна перемагає Хорватію і їде на Євро-2018 (Відео)

12/4/2017 , 11:18

Збірна України з футзалу яскравою перемогою над гідним суперником вирішила головне завдання, яке перед нею стояло в основному раунді в групі С – здобула путівку до фінальної частини чемпіонату Європи, який на початку 2018 року пройде в Словенії.

Перед грою зі збірною Хорватії для підопічних Олександра Косенка стояло надскладне завдання – будь-що перемогли, бо нічия була рівноцінна до поразки. І вже на початку гри українці приголомшили суперника пресингом, чого хорвати відверто не очікували. Все було б чудово, як би ту перевагу, яку мала наша збірна, вдалося втілити в забитий м’яч. Але він не йшов у ворота Юкича. На 5-й хвилині Богдану Новаку трохи не вистачило, щоб замкнути простріл вдовж воріт. В наступній атаці Білоцерківець не зміг замкнути штангу.

Перевага українців змусила головного тренера зірної Хорватії Мато Станковича взяти тайм-аут на 7-й хвилині. Одразу після нього суперник припустився помилки – друге торкання м’яча у голкіпера, але вельми перспективний шанс повести в рахунку наша команда змарнувала – Юкич відбив удар Коваля. І невдовзі збірній Україні довелося пережити важкі хвилини. Хорвати притиснули наших футболістів до володінь Іваняка, і почалися обстріли його воріт з будь-якої дистанції. Досягли свого хорвати на 12-й хвилині, коли Єловчич невідпорно пробив під поперечину.

0:1 – і це суттєво ускладнило завдання збірної України, якій потрібно було забивати двічі. Половину цього завдання наша команда вирішила досить швидко. Хорвати проґавили потужну атаку українців, і Журба з Білоцерківцем не залишили шансів Юкичу для порятунку.

Гра повернулася до свого стартового стану, і обидві команди вирішили взяти паузу, щоб зрозуміти для себе, як вести гру до перерви. Бажання ризикувати не було ані в українців, ані у хорватів, тож довелося чекати помилок. На 19-й хвилині українці порушили правила біля воріт Іваняка, проте витиснути щось результативне хорвати зі штрафного не змогли – удар по воротах у Єловчича не вийшов.

Початок другого тайму не дав переваги жодній команді, та й помилок біля своїх воріт суперники майже не припускалися. За перші 10 хвилин другої половини гри шанси змінити рахунок на табло мали Білоцерківець та Маринович, проте обом бракувало влучності. На 31-й хвилині Тихомир Новак пробив у стійку, але на небезпечний цей удар не тягнув, бо Іваняк страхував кут воріт.

Наближалися останні хвилини, і збірній України потрібно було додавати, щоб виходити вперед. Хорвати дуже надійно контролювали м’яч, чим суттєво ускладнювали дії українців. Кульмінацією матчу стала 37-ма хвилина, коли після пасу Коваля Разуванов з восьми метрів пробив під поперечину. Це був шок для суперника, який на той момент вже не мав права на тайм-аут.

Шутон миттєво з’явився на майданчику у воротарській футболці, і для порятунку у хорватів залишилося майже 3 хвилини. Півтори з них суперник катав м’яча біля воріт нашої команди, вичікуючи помилки. Але її не було – тож удар Єловчича на 39-й хвилині був схожий на удар відчаю. За 40 секунд до сирени Олександр Косенко взяв тайм-аут для того, щоб наша четвірка, що вдало стримувала суперника, мала змогу перепочити. А після хвилини тайм-ауту збірна України не дала супернику для порятунку жодного шансу.

2:1 – перемога збірної України в матчі, який примусив шаленіти трибуни столичного Палацу спорту. Та й було від чого – наша команда виправдала найщиріші сподівання тих, хто вболівав за неї протягом всієї гри, і здобула таку бажану путівку на Євро.

Хорватія – Україна – 1:2
Голи: Єловчич (12) – Білоцерківець (14), Разуванов (37)
Хорватія: Юкич – Т. Новак, Шутон, Маринович, Єловчич – Грцич, Каньюх, Матошевич, Єлавич – Грбеша
Україна: Іваняк – Мик. Грицина, Шотурма, Журба, Білоцерківець – Б. Новак, Коваль, Корсун, Педяш – Разуванов
Попередження: Єловчич (27), Маринович (40) – Шотурма (9), Разуванов (19), Мик. Грицина (22)

Джерело: futsal.com.ua