Екстра-Ліга. Огляд 18 туру

17/2/2014 , 12:24

Завершився черговий тур Чемпіонату України

Кардинал-Рівне (Рівне) – Єнакієвець (Єнакієве) 0:0

Трохи несподіваноАндрій Мельник зайняв місце у воротах гостей, адже усі чекали побачити дебют зіркового Юкіча. Забігаючи наперед, скажемо, що Андрій зі своїми обов’язками впорався на «відмінно». Так що хорвату доведеться попотіти, щоб завоювати місце у «старті», особливо враховуючи той факт що у розпорядженні Олега Солодовника ще є Олексій Сагайдаченко. Гра проходила у запеклій боротьбі з обопільними моментами, правда у невеликій кількості. Було видно, що лідеру чемпіонату не вистачає креативу від відсутніх Вассури, Ромаріо і Рося, а новачки ще не повністю вписалися у нову команду. В такій ситуації підопічним Сергія Піддубного треба було брати «бика за роги», чим вони і займалися, о тільки в такому собі обережному режимі. Можна згадати виходи віч-на-віч Танського і Піддубного, але перша половина гри виявилася «сухою».

У другому таймі «кардиналівці» активно взялися за справу, бо їм очки були потрібніше. Спочатку Басич опинився майже сам на сам з воротарем, але Мельник вчасно скоротив кут обстрілу, а потімТанськийпробив з 8-ми метрів, проте Мельник зловив м’яч, але не одразу. Тут уже увімкнувся у гру «Єнакієвець» і спрацювала екс-ЛТКшна зв’язка – Разуванов прострілив на Свірідова, а той з 4-х метрів пробив повз ворота. Потім Овсянніков з Тіагу завдали двох поспіль ударів з середньої відстані, алеДєнюжкін відбив обидва. Не можна не згадати і момент на 32-й хвилині, колиОвсянніков чудово пройшов на правому фланзі Волянюка, вийшов на побачення з воротарем, але пробив трохи повз дальній кут. Господарі відповіли ударом Танського з дуги в руки Мельнику. Трохи більше ніж за хвилину до кінця гри Сергій Піддубний і подумалося, що воротаря змінить польовий гравець, але господарі вирішили не ризикувати. З огляду на турнірну ситуацію це виглядає доволі дивно, але, з іншого боку, краще заробити одне очко, ніж отримати гол у порожні ворота і залишитися з нулем залікових пунктів.

Локомотив (Харків) – Ураган (Івано-Франківськ) 5:1

Голи: Бето, 12, 31, Білоцерківець, 14, Федорченко, 39, Журба, 40 – Морено, 22.

futsalМатч розпочався з моменту Миколи Білоцерківця, який вибігав майже віч-на-віч, алеЦипун вчасно вийшов і скоротив кут обстрілу. «Ураган» нетипово для себе сконцентрувався на грі у захисті і нічого не міг запропонувати супернику в атаці. На 9-й хвилині Білоцерківець після передачі з кутового з пари метрів пробив коліном, але Ципун продемонстрував, що з чемпіонату Європи форму не втратив. Моментів у господарів було небагато, але свого вони досягли. Дієго Сол пробив здалеку і м’яч після рикошету опинився в ногах Бето, який його м’яко підсік над Ципуном і Кіндратівим. За якихось дві хвилини пройшла коротка стінка Журби і Білоцерківця, а останній у падінні замкнув передачуу порожні ворота – 2:0. Миколі вдалося реалізувати свій третій момент, а Сергій Гупаленко прогнозовано взяв тайм-аут. Після тайм-ату здалося, що «пацієнт» ожив. За 1 хвилини Шотурма і Валенко на пару завдали 4-х небезпечних ударів, але на тому гра знову заспокоїлася, хоч невеликою територіальною перевагою і володів «Ураган». На останній хвилині Журба швидко з аутавіддав точний пас на Федорченка, алеЦипун відбив цей удар у поперечину і зберіг своїм партнерам шанси на позитивний результат на другий тайм.

Вже на самому початку 2-го тайму Морено був винагороджений за активність і використав передачу Роніньо –  2:1. До речі, Морено сьогодні був кращим у складі івано-франківці, і провів відмінну гру, тож можна стверджувати, що він таки набрав свою оптимальну форму. Через хвилину інший бразилець Роніньо заробив чергову жовту картку у матчі, але на позначці у 5 карток команди вирішили зупинитися. Перевага харків’ян була хиткою  і готі могли зрівняти рахунок, але слово взяв новачок Бето. При передачі з кутового бразильський «стовп» випередив Сімку і показав 100%-ву реалізацію: 2 моменти – 2 голи. Морено міг оформити дубль, коли підсікав м’яч з дуги, але влучив уц стійку, а незадовго після цього, точніше за 6,30 хв до кінця Євген Валєнко вийшов 5-м польовим. «Драконам» майже вдалося відквитати один гол. Морено зібрав навколо себе трьох гравців і відкинув на Сімку, але удар того з порожніх воріт виніс Олександр Сорокін. Завершилося усе для прикарпатців зовсім сумно, а точніше двома голами у порожні ворота. Чемпіон дуже впевнено здобув три очки і цією перемогою у повний голос нагадав про свої амбіції щодо захисту титулу.

Енергія (Львів) – Спортлідер+ (Хмельницький) 4:2

Голи: Кузь, 13, 17, 17, Рогачов, 26 – Сондак, 20, Засенко, 40.

Гості вирішили не закриватися, а в деяких моментах навіть діяли з позиції сили, що не може не тішити. Неозброєним оком видно, що робота Віктора Мглинця приносить свої плоди. Також не можна не відзначити і вдале вливання в особі Сергія Рибака. Рахунок могли відкривати гості, але вкотре доводиться нагадувати, що Володимир Кардаш проводить неймовірно сильний сезон. Можливо саме його безпомилкові дії і вселили впевненість у партнерів, яка і дозволила «енергетикам» відкрити рахунок. Зробив це Тарас Кузь після передачі Миколи Грицина. Через 4 хвилини Тарас вистрілив дуплетом. Спочатку він вийшоввіч-на-віч і не зближуючись з воротарем здалеку точно пробив. Не пройшло й 10 секунд, як Кузь класно перекинув Лисенка – 3:0 за якихось 4 хвилини. Віктор Мглинець терміново взяв тайм-аут, щоб привести до тями своїх підопічних. А Тарас-то роззабивався в останніх матчах не на жарт: дубль у кубковому матчі «Епіцентру К3» і два дублі за другу команду у ворота «ІнБеву» та «Апперкоту». «Енергія» повірила у перемогу, а Сондак на останніх секундах першого тайму у боротьбі з Павленком зумів з «п’ятака» проштовхнути м’яч у ворота – 3:1. Це означало, що друга половина гри для львів’ян простою не буде – так воно і сталося.

Другий тайм бадьоріше провели «енергетики», тому заслужено забили четвертий гол, не в сотанню чергу завдяки помилці Максима Лисенка. Молодий воротар хмельничан невдало і невиправданопобіг на перехоплення іРогачову залишалося просто влучити в порожні ворота. Певною мірою цей гол зібрав подолян і вони почали можна сказати «заграли» у другому таймі, от тільки Кардаш ловив/відбивав усе. Другий гол «Спортлідеру+» знову вдалося забити у кінці тайму і він дійсно мав би підсолодити гіркоту поразки, бо таке виконання нечасто побачиш у наших краях. АндрійЗасенколівою ногою з правого флангу в дотик дуже технічно відправив м’яч у ворота – однозначний претендент на гол туру.

Турнірне становище команд після 18 туру(17/02/2014)