<
>

Реклама

Футзал Екстра-Ліга

Чемпіонат для своїх. Нове життя українського футзалу

Spy-Football.com

22/8/2014 , 13:37

Футзальний оглядач iSport.ua роздумує про перспективи майбутнього сезону в Україні.

Невблаганно наближається новий футзальний сезон, який обіцяє багато нового, трохи сумного, але цікавого. Відхід грошей з Екстра-ліги і війна на сході призвели до прогнозованого та сумного відходу багатьох відмінних гравців. Тепер склад всіх учасників нового чемпіонату оновився майже повністю, тож зміниться й сам чемпіонат.

Десять команд – це чудово, класно і прогрес у порівнянні з попередніми сезонами, якби тільки… Якщо б тільки рівень цих команд був би трохи вище і грошей вони мали б трохи більше, а так вичавили максимум з мінімуму, хоча і це чудово в нинішніх умовах, однак втрата якості – просто катастрофічна.

Майже всі в один голос заявляють, що будуть орієнтуватися на гравців зі свого регіону. Це і не дивно, адже на щось більш серйозне зараз просто немає коштів. До речі, забавно виходить, що в єдиному українському клубі, де все відносно добре і є ресурси, нові гравці теж виявилися своїми. Локомотив поповнився харків’янами Овсянніковим та Дмитром Бондарем, а також близькими сусідами до цієї області – Бессаловим і Рогачовим.

З одного боку така кадрова політика дасть можливість розкритися тим, хто не мав ігрової практики раніше, але подавав надії, а з іншого – відсутність грошей не народжує перспективи. Не будемо забувати, що фузал – це робота, якщо людина добре отримує за роботу, то вона прагне краще оволодіти професією. Якщо платять погано, то немає стимулу для розвитку.

Для українського футзалу нинішня ситуація буде не надто поганою, якщо триватиме сезон, але не більше. Тоді про себе зможуть заявити нові гравці і вічно перспективні, а повернення капіталу стане важелем для відновлення колишніх позицій, адже там, де немає грошей, немає і спорту, але зараз не про це, а про майбутній сезон.

Явного фаворита видно неозброєним оком. З чотирьох найсильніших команд минулого сезону не тільки збереглася, але підсилилася тільки одна. У Локо є всі шанси на захист свого титулу, а в Євгена Ривкіна – на повторення рекорду його вчителя Валерія Водяна. В харківському клубі не приховують, що в першій частині сезону ставку зроблять на виступ у Кубку УЄФА, куди будуть кинуті всі ресурси, що логічно. Але навіть це не повинно їм перешкодити рвати і метати в чемпіонаті. Ходили навіть чутки, що Локомотив може платити премії гравцям в залежності від різниці м’ячів.

Найближчими переслідувачами будуть Енергія, Кардинал-Рівне і Спортлідер+. Львів’яни втратили досить лідерів і головного тренера, але зуміли трохи залатати пробоїни Павленком, Тригубцем і Кордобою, залишилася і пара голкіперів. Про повторення торішнього результату зараз не йде й мови, а ось за медалі “енергетики” зачепитися цілком можуть. Не зупиняється у своєму торішньому прогресі Спортлідер+, який в нових умовах може вибратися на медальні позиції, хоча для цього потрібен певний вдалий розклад і цілковите самовладання. Що стосується Кардинала, то Сергій Піддубний вже не перший раз змінює лідерів, знаходить самородків і створює проблеми всім навколо грою своєї команди. У нинішньому сезоні це буде робити легше, пішли титани, що відкриває шлях не тільки у першу четвірку, але на щось більше за певної частки удачі і відсутності травм. Лава у рівнян, як і завжди, досить коротка.

Ось далі буде практично повна плутанина, питання темне. Ураган розпрощався майже зі всією командою, прийшли молоді люди, які ще рік тому грали в Першій лізі, але вийшли у другий етап, де й зупинилися. Складно уявити, що в цьому році вони різко додадуть і покажуть щось більше, а на одному Сімці далеко не виїдеш. ЛТК відпустила Бессалова і Вершиніна, близький до відходу і Пічкуров, стрижневі люди пішли. Тепер в черговий раз Роман Ковальчик буде будувати команду з молодих і зелених, але тепер буде ще складніше, ніж раніше. Головним завданням “телефоністів” стане потрапляння у вісімку, що навіть при цьому складі чемпіонаті зробити буде катастрофічно складно.

З новачків виступами в минулому сезоні і складом виділяється Лукас, який може внести смуту в порядки лідерів. Сприяє цьому і склад “кондитерів”, і літні трансфери сильних виконавців. При цьому не варто скидати з рахунків СумДУ, Приват, а особливо Титан-Зорю. Там є всі можливості потріпати нерви всім, навіть Локомотиву, в домашніх матчах. Хоча є таке відчуття, що остання трійка може досить довго запрягати, особливо якщо календар на старті не буде сприятливим.

Прогнозна регулярний чемпіонат: 

Локомотив(Харків) – 1 місце

Енергія(Львів), Спортлідер(Хмельницький) – 2-4 місце

Кардинал(Рівне) – 3-5 місце

Лукас(Кременчук) – 3-6 місце

Ураган(Івано-Франківськ) – 6-8 місце

Титан-Зоря(Покровське) – 7-9 місце

СумДУ(Суми), ЛТК(Луганськ), Приват(Кривий Ріг) – 8-10 місце

Євген ПОТИКУН, iSport.ua.

Реклама