<
>

Реклама

Збірна України ФОРМА

УЄФА зобовязав прибрати гасло "Героям слава!" з форми збірної України

Spy-Football.com

10/6/2021 , 15:43

forma_ukrУЄФА зобов’язало Україну прибрати зі своєї нової екіпіровки на Євро-2020 гасло “Героям слава!” Про це повідомляє пресслужба організації.

Карта України на формі не порушує правил організації, оскільки ООН визнає відповідні кордони держави. Гасло “Слава Україні” залишиться на формі, оскільки розглядається як неполітичний, а от “Героям слава!” в поєднанні з першим має політичний підтекст.

“Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елементу дизайну на передній частині футболки національної збірної України. У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була схвалена членами-державами, визнані ті територіальні межі, які зображені на формі національної збірної. З цієї причини УЄФА не вимагає яких-небудь змін цього елементу дизайну, оскільки він відповідає критеріями, викладеними в статті 12 правил УЄФА про екіпіровку.

УЄФА також підтверджує, що слоган “Слава Україні” на зовнішній стороні футболки був затверджений у 2018 році. УЄФА вважає, що він відповідає статтям 13 і 19 регламенту УЄФА про екіпіровку. Сам по собі цей слоган може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнонаціонального значення і, отже, може бути присутнім на футболці збірної України.

УЄФА уважно вивчив недавно доданий на новий комплект форми слоган “Героям слава!”, який був представлений на ознайомлення в УЄФА, а в наслідку і затверджений в грудні 2020 року. Однак в той час не розглядався взаємозв’язок між двома фразами. Після подальшого аналізу було прийнято рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається виключно політичним за своєю природою, має історичне і мілітаристське значення.

Тому слоган повинен бути вилучений, щоб екіпірування могла використовуватися на матчах під егідою УЄФА відповідно до статті 5 регламенту УЄФА про екіпіровку”, – наводить слова УЄФА Tribuna.

Актуально: Збірна України представила нову форму з картою України

Реклама