<
>

Реклама

Думки Артем Франков

Артем Франков: ідея перетягнути кримські клуби в Росію була приречена

Spy-Football.com

8/6/2014 , 13:06

frankovСьогодні РФС переніс розгляд питання про включення кримських клубів в російські змагання.

Ситуацію прокоментував відомий український спортивний журналіст, головний редактор журналу “Футбол” і ведучий конференції на MatchDay Артем Франков.

– Розвиток ситуації з кримськими клубами був для мене абсолютно очікуваним в тому плані, що приналежність Криму Росії не є міжнародно визнаною. Як тільки генеральна асамблея ООН прийме рішення на користь Росії і як тільки це подія отримає хоч якесь міжнародне визнання, тоді про це можна буде говорити. До тих пір ФІФА і УЄФА не прийматимуть настільки резонансні рішення на користь Росії (навіть якби на її місці була б якась інша країна). Саме тому ідея перетягнути кримські клуби в Росію в будь-якому вигляді була приречена. Інше питання, що при цьому я не бачу способів, як вони будуть продовжувати грати в чемпіонаті України. У всякому разі, найближчим часом.

– Якщо Росія не послухається ФІФА та УЄФА і піде на включення кримських клубів і федерацій, її чекають санкції?

– Безумовно, Україна буде наполягати на дискваліфікації і на дуже серйозні санкції. Це поставить ряд російських справ під дуже велику загрозу, в тому числі домашній чемпіонат світу-2018 року (щодо ЧС-2014 можуть і не встигнути з покаранням). Ви ж розумієте, що Росія не користується великою любов’ю за кордоном. Її бояться, поважають, але далеко не люблять. А якщо вона сама дає привід і підставляється таким чином, то отримає навідліг. Тим більше що в даному випадку, на мій погляд, теоретична позиція ФІФА та УЄФА бездоганна.

– Мова може йти про припинення участі російських команд під егідою УЄФА?

– Розумію, що є така потужна позиція, що нікуди ви від нас, браття, не дінетесь, ми вам всім покажемо … Безумовно, у Росії є свої фінансові відносини з ФІФА та УЄФА, присутній якийсь лобі (це стосується не тільки ФІФА та УЄФА, а й ООН). Але воно, на мій погляд, не переважає. Тому Росії в даному випадку краще не наполягати на своїй позиції і хоча б вести переговори з Україною. Думаю, що футболу взагалі не варто бігти попереду паровоза. Для початку всі питання між собою мають вирішити політики. І коли відносини між Кримом і Україною нормалізуються, тоді варто повертатися до футбольних питань.

– Чи можливий такий варіант, що Україна не заперечує проти участі кримських клубів у російських змаганнях, і, відповідно, ФІФА та УЄФА переглянуть своє рішення?

– Так, можливий, але я в нього не вірю. Не бачу варіанту, при якому Федерація футболу України дасть таку згоду. Ми тим самим фактично визнаємо Крим російською територією. Виходить, що країна не визнає, а Федерація футболу визнає. Це нонсенс. ФІФА та УЄФА з радістю передали б рішення подібної, досить загострює проблеми в руки національних федерацій. Але українська федерація на такий варіант ні при якому розкладі піти не може.

– Чи зіграв в цій ситуацію якусь роль авторитет Григорія Суркіса?

– У першу чергу, тут грають роль юридичні питання. Головний з них – це міжнародне невизнання Криму російською територією. А Григорій Михайлович Суркіс який має, з одного боку, патріотичну, а з іншого, професійну і дуже зважену позицію, просто роз’яснює багатьом людям досить очевидні речі і допомагає донести цю інформацію від однієї сторони до іншої, зробити її публічною. Безумовно, я вважаю, що його роль у вирішенні будь-яких питань, пов’язаних з міжнародним футболом, велика.

– Нещодавно “Титан” з Армянська заявив, що хотів би продовжити виступи в чемпіонаті України. Наскільки реально, що він або інші клуби з Криму, можуть це зробити? Або, можливо, буде використаний варіант, аналогічний кіпрському “Анортосісу”, який формально базується в Фамагусте на території невизнаного Північного Кіпру, але свої матчі грає в Ларнаці?

– Безумовно, ці клуби можуть грати в українських змаганнях. Але я не знаю, яка позиція уряду Криму з цього приводу. Боюся, що воно може тим чи іншим способом перешкодити грати в чемпіонаті України. На Кіпрі клуби, які приписані до Північного Кіпру, грають у південній частині острова. Але для цього потрібна певна база – соціальна, фінансова. Чесно кажучи, не знаю, як з цим у “Титана”. Перевезти “Титан” на материк, щоб він номінально був вірменським, а грав де-небудь в Миколаєві або Каховці? Подібний варіант існує. І він, на мій погляд, цілком реальний, але для цього “Титану” потрібен хороший спонсор, який хотів би будь-яку ціну зберегти команду. Більш того, такий варіант є і для “Таврії” з “Севастополем”. Але тут потрібно розбиратися з тим, кому належать клуби і яка їх позиція.

– А чи можливий такий “фінт вухами”, що умовна “Таврія” буде значитися, наприклад, в Краснодарі, а домашні матчі гратиме в Сімферополі?

– У цій ситуації команда з Краснодару повинна втратити всі зв’язки з Кримом. Тому що в будь-якому випадку якщо “вуха” такого роду будуть стирчати, то сприйнято це буде дуже недобре. А до чого тоді були всі ці рухи тіла з реєстрацією нових юридичних осіб вже в російському правовому полі під назвою “Скіф” (Сімферополь), СК ЧФ (Севастополь) і так далі? У цьому питанні дуже багато політики і дуже мало економіки. На цьому етапі “Таврія” зазнавала фінансових труднощів, і саме її існування перебувало під великим питанням. Зараз незрозуміло, кому це це потрібно і хто даватиме гроші на всю цю сівстопляску, що вони повинні грати в чемпіонаті Росії. Тим більше, мова йде в кращому випадку про другій лізі.

– Що чекає кримський футбол в найближчі роки?

– Чемпіонат Криму. Щоб не забути, що таке футбол. Всі гравці високого рівня звідти роз’їдуться. Вони будуть виїжджати за будь-якої можливості, щоб продовжувати футбольну кар’єру, тому що грати професійно в турнірі такого рівня немає ні найменшого сенсу. Все залежатиме від політики, від того, як з’ясується це питання між Росією і Україною. Після цього вже в якості вторинних будуть і футбольні питання, не виключаючи, в тому числі, можливості повернення кримських клубів в чемпіонат України.

Нагадаємо, сьогодні відбулася конференція РФС, на якій мало бути прийняте рішення про включення клубів і Федерацій футболу Криму і Севастополя до складу РФС. Відповідне рішення прийнято не було, розгляд цього питання було перенесено на пізніший термін.

sovsport.ru

ТегиТеги: Інтервю Франков

Реклама