<
>

Реклама

Думки Spy News

Рустам Худжамов: Про війну на Донбасі та українську мову

Spy-Football.com

8/6/2021 , 10:36

Колишній гравець «Шахтаря» Рустам Худжамов поділився спогадами про ситуацію на Донбасі на початку війни та чому українські футболісти не говорять державною мовою.

– Якщо російські війська увійдуть в Україну, ти готовий брати автомат або квитки?

– Ніхто не хоче помирати, але добровольці, які пішли в перші дні – це для мене подвиг. Я розумію, що я на таке не здатний. Якщо треба буде захищати сім’ю, якщо все це буде ось тут, я буду брати зброю.

До речі, вона у мене є. Легальна, з дозволом. Я буду брати, але занадто багато хлопців полягли просто так, тому що були дурні рішення керівництва армії. Не хочеться втратити життя, тому що у кого-то не вистачає знань в голові, – сказав Худжамов.

Була ситуація, коли нас зупинили беркутівці, які повернулися після Майдану. Я сказав: Слава Україні!, і вони повністю розібрали мою машину. Вони витягли все. Я запізнився на тренування. Я ще не розумів, яким вони дивом не почали деталі відривати. Інша ситуація трапилася, коли я вперше побачив людей зі зброєю і в балаклавах, і коли український винищувач пролетів на висоті в 100 метрів над будинком. Третій раз був, коли в центрі Маріуполя вибухнули автомобілі, почали з калашів стріляти. Ми тоді на тренуванні були. Коли вона закінчилася, ми сіли в машину та поїхали звідти об’їзними шляхами”, – поділився спогадами Худжамов.

– Чому українські футболісти соромляться говорити українською?

– Я приїхав з села під Києвом на Нивки (там розташована школа «Динамо» – прим.). У мене є дуже багато русизмів у мові, але я їх відстежую. Я говорив українською з дитинства. Приїхав, все такі: «О, селюк». Тоді українська мова така була, що «селюк» до мене зверталися.

Я боюся цього. Тим більше, у мене таке ім’я і прізвище, що мені накидали, що я чорний. Тоді ж було класно роздавати всім ярлики – хохол, банабак, чорний і ось ці слова. Ти просто прийняв, що ти селюк і почав соромитися цього. Зараз є тенденція до змін. Сподіваюся, ми будемо це все міняти.

Так, я в побуті десь використовую російську. Але зараз класно, що у всіх магазинах, ресторанах на українському. Ти приходиш і можеш говорити українською. Це здорово.

Реклама