<
>

Реклама

Думки Сергій Болотніков

Сергій Болотніков: Про ситуацію в клубі та майбутнє "Карпат"

Spy-Football.com

9/10/2020 , 15:46

Директор зі стратегічного розвитку “Карпат” Сергій Болотніков відповів на запитання вболівальників та розповів про ситуацію в клубі.

«Карпати» вже багато разів розповідали, що відбувається з клубом. Але мушу зробити це ще раз – максимально детально і відверто. По-перше, тому що багато хто досі не розуміє ситуацію взагалі або не до кінця. По-друге, ми почали проводити матчі з глядачами і запустили онлайн-продаж квитків, тобто беремо у вас гроші. А це покладає на нас ще більшу відповідальність і обовязок бути прозорими, бо саме такий клуб ми збираємось будувати. Обережно, далі буде багато букв.

1) Ви опустили «Карпати» на дно і мутите якісь афери!

Не ми. Нинішній клуб КПФ «Карпати» був приречений і йшов на дно весь минулий сезон. Один інвестор взагалі ніколи не цікавився життям клубу, а інший просто перестав його фінансувати. При цьому вони щось не поділили між собою і явно ставили палки в колеса один одному. В таких умовах смерть «Карпат» була лише питанням часу. Так виглядає плата за олігархічний футбол.

Прихід Смалійчука – шанс для «Карпат» вижити, хоча зі сторони виглядає якраз навпаки. Якби Олег взявся за «Карпати» в останню секунду їхнього життя, весь негатив і вина справедливо дістались би «папєрєднікам», а Смалійчук виступив би в ролі рятівника на білому коні. Вийшло ж так, що саме при ньому клуб опустився в другу лігу і намагається «мутити якісь афери».

Насправді, Смалійчук вчинив максимально раціонально, можливо навіть занадто. Нема змісту акцентувати зусилля, час і гроші на клубі, який неможливо врятувати. Через борги «Карпати» не пройшли б атестацію, навіть якби якимось дивом залишились в УПЛ по спортивному принципу. Краще витрачати ресурси на переродження, ніж на пафосні похорони.

2) Дограти сезон грошей нема, а на стимулювання суперників «Руху» є?

Тут сперечатись не буду, це вагомий аргумент. Я теж не підтримав би ідею такого тролінгу, якби працював тоді в клубі. Але аргумент цей дуже слабенький, бо дограти сезон – в рази дорожче, це мільйони гривень. Ну і давайте чесно, футбол – це протистояння і емоції. Довести до істерики людину, яка хотіла попіаритись на важкому стані «Карпат» – безцінно)

3) Навіщо ви беретесь за те, що не можете зробити? Були ж інші бажаючі купити «Карпати»!

Якщо і були потенційні покупці, то не Смалійчук же завадив їм купити клуб, правильно? Це претензія до Димінського, саме він прийняв таке рішення. Чому саме таке? Можливо, він розраховував зберегти якийсь зв’язок з клубом і в разі повернення в Україну хоча б якось бути причетним до майбутніх успіхів «Карпат». Але сподіваюсь, що після історії з базою всі переконалися – і ми не збирались бути його маріонетками, і він сам спалив всі мости.

4) Тобто ці «Карпати» скоро зникнуть? Сезон хоч дограють?

Влітку Смалійчук кілька тижнів намагався зустрітись з Коломойським, але цього так і не сталося. Ми не знаємо, чого саме він хоче і чи хоче взагалі хоч шось. А без цієї розмови врятувати клуб неможливо – ми не можемо зробити жодної важливої реформи без затвердження іншого співвласника, навіть зайвий автобус продати, наприклад.

Але як мінімум цей сезон КПФ «Карпати» ще житимуть. По-перше, тому що мізерні шанси зберегти саме цю юридичну особу ще залишаються. По-друге, у нас немає ані бажання, ані можливості витрачати мільйони доларів. Існуючий клуб – наш головний актив. Це контракти гравців, борги інших клубів перед нами, бренд для спонсорів, стадіон, майно і т.д. Тому ми зберегли професійний статус клубу і заявились в другу лігу.

5) Перед цими «Карпатами» не стоять турнірні завдання?

Якшо ми розуміємо, що цей клуб зникне, то ставити перед ним високі завдання і витрачати на це ресурси – тупо. Навіть якби ці ресурси були, ми не можемо заявляти новачків через трансферний бан. А декотрі гравці під впливом одного відомого агента не захотіли повязувати своє майбутнє з «Карпатами» і взагалі вважають, що їхній рівень куди вище другої ліги.

В цих «Карпатах» гратиме наша молодь, яка отримає шанс проявити себе і опинитись згодом в оновлених «Карпатах» чи поїхати в Європу. Незважаючи на всі проблеми, пацани налаштовані класно – хочуть грати в футбол, а не бий-біжи, і перемагати. Хтозна – раптом у них вийде? Особливо після виборів, коли у багатьох команд можуть початись фінансові проблеми. Тому гріх не підтримати ці «Карпати». Такий складний, перехідний період – не привід відвертатись від рідного клубу. Маємо те, що маємо – інших «Карпат» наразі не існує.

6) Придурки, навіщо ви поміняли емблему?!

Ми сподівались, що всі зрозуміють це, але подібних коментарів досі повно – схоже, треба сказати прямо. Бренд «Карпати» – це назва, герб, кольори, історія та підтримка вболівальників. Без цього отримаємо лише голу юридичну особу, за яку нема жодного смислу боротись. Розуміючи, що існуюча юридична особа – КПФ «Карпати» – має мінімум шансів на виживання, ми намагаємось зберегти найцінніше, що в неї є. Саме тому герб виведено з власності клубу і передано ультрас – коли запустяться оновлені «Карпати» і фанати побачать, що ми справді робимо обіцяне, вони передадуть нам стару емблему.
Нова емблема спеціально робилась такою жахливою – щоб всі здогадались, що це не свідомий ребрендинг. Проблема в тому, що вона мала проіснувати лише кілька місяців, а доведеться використовувати її весь сезон. От за це нам шкода(

7) То як і коли ви збираєтесь створювати ті оновлені «Карпати»?

Перезапустити «Карпати» можна було двома способами. Перший, вже звичний для нашого футболу – створити клуб з нуля, щось типу «Карпати-1963», забити на борги і стартувати з аматорів, якщо «порішати питання» з потрібними людьми. Цей варіант нам категорично не підходив. Ми не хочемо брати участь в фінансових махінаціях і не збираємось продавати душу дияволу. А найголовніше, починати з аматорів – це критична втрата часу. Повноцінно заробляти на життя і розвиток клубу можна лише в УПЛ – ми мусимо потрапити туди усіма законними способами якомога швидше.

Тому ми обрали другий спосіб – створювати оновлені «Карпати» на базі існуючого клубу другої ліги і добровільно закривати старі борги КПФ. Перемовини велись і з «Карпатами» Галич, і з «Калушом», які не витягували професійний рівень самостійно. Для обєднання з ними необхідно було змінити місце реєстрації цього клубу на Львів і стати членом Львівської асоціації футболу. Але ЛАФ не підтримала таку ідею.

8) Нічого не ясно. То «Карпати» Галич – це вже оновлені «Карпати» чи ні?

Наразі «Карпати» Галич – це «Карпати» Галич. Там є свій власник-президент, своя команда, вона грає в Бурштині (стадіон в Галичі не відповідає нормам) і т.д. Але вже кілька років «Карпати» Галич – партнерський клуб львівських «Карпат». Тому ми і зараз допомагаємо їм чим можемо – на комерційній основі. Не виключено, що в наступному сезоні ми обєднаємося з ними, щоб створити оновлені «Карпати» Львів. Хоча можливі й інші варіанти.

Чи солідно виглядає цей план? Ні. Чи були інші, більш солідні варіанти? Ні. Чи нормально скаржитись на солідність, коли тебе хай за волосся, але витягують з того світу? Думаю, теж ні. Якщо не погоджуєтесь – з інтересом вислухаю ваші версії, як ми мали діяти.

9) Ви задовбали постійно скаржитись на всіх

Я не люблю конспірологію, але давайте глянемо на ситуацію ширше. Місцевих феодалів не влаштовує другорядна роль, в тому числі в футболі. Вони мріють стати місцевими царьками, новими димінськими. Тому вони хочуть або володіти найціннішим футбольним брендом регіону, або щоб його не існувало взагалі.

І тут зявляється Смалійчук. Він не має бізнесу в Україні, тобто він не учасник цієї системи. Йому не потрібно дружити з кимось, щоб справи йшли гладко, на нього нема чим натиснути, нема що віджати. З ним взагалі неможливо домовитись – він не тримає язик за зубами і говорить з цими феодалами різними мовами, тому що у них різні цінності і принципи.

При цьому Смалійчук обіцяє не лише зберегти «Карпати», а зламати систему олігархічного футболу – побудувати принципово інший футбольний клуб. Уявляєте, як здуються ці феодали в очах вболівальників, якщо у Смалійчука вийде, Тому, не маючи можливості завадити йому персонально, вони ставлять в палки колеса безпосередньо клубу.

10) Окей, припустимо, все це правда. За що ви збираєтесь розвивати «Карпати»?

Фінансова ситуація в клубі зараз дуже складна – є борги і перед командою, і перед працівниками офісу, і перед нашими партнерами. Ми кожного дня шукаємо гроші, щоб клуб існував. Розраховували на повернення боргів інших клубів, але ситуація з коронавірусом ускладнюється і це прямо впливає на розрахунки в футболі. Якби всі розплатились з «Карпатами», нам вистачило б і на зарплати, і дограти сезон, і запустити перші реформи, і почати реструктуризацію боргів перед іншими клубами, і створити оновлені «Карпати».

Ми справді хочемо побудувати сучасний, європейський, успішний клуб, який зароблятиме на своє існування. Ви можете ненавидіти Смалійчука, але не можете заперечувати, що він – один з найкращих менеджерів в українському футболі з продажу гравців. Усім іншим буде займатись наша команда – люди з новою ментальністю (дуже скоро розкажу про перші мої «трансфери»)). Зазвичай менеджери в українському футболі – це люди, які з різною успішністю витрачають гроші власника. У нас немає мільйонів власника, тому в нас фізично не може бути іншої мети, окрім економити, заробляти і оптимізувати витрати. Це кардинально інший підхід. Якщо нам вдасться, ми перепишемо історію українського футболу.

Ми розуміємо усю складність ситуації, тому не можемо розраховувати на підтримку особисто нас. Але ми дуже сподіваємось на вашу любов до «Карпат». Дайте нам шанс врятувати клуб – і оцінюйте вже по результату. Можемо пообіцяти, що зробимо абсолютно все можливе, щоб ви не розчарувались.

Джерело: facebook.com/bolotnikov.sv

ТегиТеги: Карпати

Реклама