<
>

Реклама

Думки Стівен Джеррард

Стівен Джеррард: Наймолодший з жертв "Хіллсборо"- мій двоюрідний брат

Spy-Football.com

15/4/2014 , 15:21

stiven_gerardУ передмові до своєї автобіографії, що носить характер присвяти, Стівен Джеррард розповідає, чому біль від трагедії на Хіллсборо – і його особиста біль.

Кожен раз , коли я під’їжджаю до ” Енфілду ” , то збавляю хід біля Воріт Шенклі . Мій погляд затримується на меморіалі жертвам ” Хіллсборо ” . Я бачу все те , що є там на згадку про 96 вболівальниках Ліверпуля , які так і не повернулися додому з кубкового півфіналу в 1989 року. Я бачу шарфи , зав’язані приїжджими фанатами на знак поваги пам’яті загиблих. Я бачу полум’я, яке ніколи не згасне , бо покликана дати знак всьому світу – ці 96 ніколи , ніколи не підуть з нашої пам’яті.

Я повільно їду уздовж меморіалу , пробігаючи очима по списку тих , хто впав на трибуні Леппінгз Лейн і ніколи більше не піднявся. Одне ім’я притягує мій погляд. Джон-Пол Гілхулі , 10 років – наймолодший із тих , хто не повернувся з Шеффілда . Вболівальник , який загинув , слідуючи за улюбленою командою. Хлопчик , чиє життя обірвалося , практично не розпочавшись. Задавлений на смерть на трибуні , не пристосованій для того , щоб на ній знаходилися люди. Я знав Джона – Пола . Це мій двоюрідний брат. Холод біжить у мене по спині. Кожен раз я не забуваю перехреститися і їду далі …

Як і у всіх в Мерсисайді , субота 15 квітня 1989 залишила шрам у мене на серці. Футбольний клуб Ліверпуль був релігією в моїй родині , тому, як тільки ми почули , що на матчі щось сталося , ми зібралися біля телевізора , чекаючи новин . Я , мій батько і мати, мій брат Пол – ми сиділи , дивлячись на екран і не вірили своїм очам. Нас трясло , коли ми чули коментарі, що розкривають все нові жахливі деталі. Я просто не міг усвідомити масштаби всього цього кошмару. Ніхто , напевно , не міг. Чому ? Як ? Хто ? Так багато питань.

Того вечора в нашому будинку було дуже і дуже похмуро. Кожен з нас задавався питанням : ” Чи знаємо ми когось, хто поїхав туди ? Господи , зроби так , щоб це було не так “. Зрештою , я відправився спати. Я піднявся наверх і впав на ліжко , сподіваючись , що сон вижене тривожні думки . Але ні. Образи побаченого по телевізору не давали мені заснути. Лише під ранок я задрімав.

О 8-30 ранку хтось постукав . Я швидко спустився , щоб відкрити двері. Мій дідусь Том , не кажучи ні слова , пройшов у вітальню. Прокинулися всі інші , і ми встали посеред кімнати , чекаючи , коли дід щось скаже . Ми відразу зрозуміли , щось сталося. Дідусь жив неподалік, і не в його манерах було ходити по гостях в 8:30 ранку в неділю . ” Хіллсборо ” не оминуло нас стороною ” , – проносилося в наших головах . Особа діда красномовно говорило нам , що сталося щось жахливе.

“У мене погані новини , – сказав він , нарешті. – Джон -Пол загинув ” .

Гіркота , гнів , сум’яття охопили нас . Ми й не знали , що Джон -Пол відправився на гру. Він постійно ходив на “Енфілд ” , але поїздка на півфінал Кубка ФА була особливим подарунком. Дідусь пояснив , що мама Джона – Пола Джекі змогла дістати квиток на матч. Вона знала , як багато значила для її сина можливість подивитися на його героїв у такому важливому поєдинку . І гра була в Шеффілді – зовсім поруч , всього 70 миль. І він так хотів поїхати! Друг сім’ї погодився відвезти Джона – Пола . Вони виїхали з Ліверпуля в суботу вранці , повні захоплень і передчуттів . Тільки Джон -Пол так і не повернувся додому. Так і не повернувся з футбольного матчу . Ці слова переслідують мене все життя …

” Хіллсборо ” не повинно ніколи повторитися. Ніхто не повинен розлучитися з життям або втратити близьку людину на футбольному матчі . Кожен раз , коли я бачу ім’я Джона – Пола , вибите в холодному мармурі поруч з Воротами Шенклі , мене переповнюють сум і гнів . Я ніколи раніше в цьому не зізнавався , але це так: я граю заради Джона – Пола .

Джеррард про втрату двоюрідного брата :

Джерело: liverpoolfc.ru (текст), LiverpoolECHOTV (відео)

Реклама