<
>

Реклама

Думки Артем Франков

Артем Франков: УЄФА не має права забороняти символіку ДНР

Spy-Football.com

16/10/2014 , 15:42

frankovГоловний редактор журналу “Футбол” Артем Франков у своїй конференції на MatchDay розмірковує про символіку невизнаних територіальних утворень та їх появу на трибунах стадіонів.

“Ось вам наступний факт: відсутнє міжнародне визнання ДНР (і ЛНР заодно) терористичними організаціями. Позиція ЗМІ та народу тут не має ніякого значення, тим більше сама Україна вела з ними переговори в Мінську. В УЄФА немає жодних підстав забороняти їх символіку. Буде таке визнання – УЄФА негайно вживатиме заходів. У разі повторення…»”

“Що ви пропонуєте зробити з цього приводу? Україна вимагала, точніше, благала (вимагати чогось хіба що у себе на кухні можемо) – назустріч не пішли. Що УЄФА прийме своє окреме рішення? Ні, звичайно. Тут максимум штраф за політику на стадіоні (Косово і Сербія). Якби грала Україна, можна було б приписати, що провокують гасла і банери – а так що?”

“Ну скажіть, що реально? Виходячи із законної процедури, якої зобов’язана дотримуватися УЄФА?! Не для душі, а за процедурою! Фаєр кинуть на полі – будь ласка. Символіка з бан-списку УЄФА – немає проблем. Тут що? Вроджена ненависть чинів УЄФА до всіх сепаратистів світу?!».

Схожа думка і у координатора програми FARE Павла Клименко.

“Дисциплінарний регламент УЄФА однозначно забороняє будь-яку політичну і провокаційну символіку – тому, звичайно, це є порушенням, – цитує Клименко tribuna.com -. Зокрема, пункт 16 прямо передбачає заборону на подібну символіку”.

“Символіка ДНР є політичною, схожою баннери типу” Косово – це Сербія “, яких чимало можна було зустріти і від українських вболівальників в минулому”.

Українська федерація також має можливість вплинути на дану ситуацію.  “Якщо ФФУ, наприклад, вважає ці прапори провокаційними згідно з пунктом 16, вони можуть звернутися до Дисциплінарного комітету УЄФА з приводу їх використання під час матчів, довівши до відома УЄФА свої претензії”, – сказав Павло Клименко.

ТегиТеги: АТО УЕФА Франков

Реклама