<
>

Реклама

Думки Олег Лужний

Олег Лужний: Якщо поїхав грати у Росію – назад можеш не повертатися

Spy-Football.com

18/3/2015 , 9:16

Легендарний капітан збірної України відверто та гостро відповів на запитання “Футболу 24” про ФФУ, скарги Луческу, сьогодення національної команди, а також запропонував депортувати тих, хто “ведеться” на російський чемпіонат.

Дзвінок «Футболу 24» віднайшов Олега Лужного за кордоном. Свого часу він близько чотирьох років захищав кольори лондонського «Арсеналу», тож пригледів собі тут помешкання. Періодично Олег Романович навідується у місто на берегах Темзи, щоб «перемкнутися» з повсякденних клопотів і зіграти кілька матчів із старими товаришами-«канонірами».

Лужний-футболіст назавжди запам’ятався усім, як безкомпромісний і невтомний правий захисник, суворий лідер своїх команд. Таким він залишається і поза футбольним полем. На усі запитання відповідає відверто, без пафосних фраз. «Треба говорити реальні речі – те, що є», – переконаний він.

– Олеже Романовичу, останнім часом було багато новин про те, що ви беретеся за відновлення “Вереса”. Розкажіть детальніше, яким конкретно буде ваш внесок і чому саме “Верес”? Знаменитих команд, які безслідно зникли, у нас десятки…

– Я розпочав ту роботу. Хай вони там тепер щось зроблять, а тоді, десь через місяць, наберіть мене і ми поговоримо.

– Ви увійшли до Виконкому ФФУ. Тренерська кар’єра вас більше не приваблює?

– Я думаю, це нічого спільного не має з тренерською кар’єрою. В будь-який момент цю посаду можна комусь передати – людині, яка має поняття в цьому, наприклад, із Рівненської федерації. Тому ж Хохльову (Олексій Хохльов – голова Рівненської обласної федерації футболу – О.Б.), а тоді займатися тренерською роботою.

– Якою є ваша особиста оцінка нового керівництва ФФУ? Адже деякі прізвища віце-президентів відверто насторожують і навіть обурюють громадськість. Межейко, Ланьо, Костюченко…

– Там такий бардак, що я не хочу навіть говорити. Треба було людей міняти, а так… Я не хочу на цю тему говорити взагалі. Це називається: що маємо, те маємо.

– Днями Виконком переніс усі тури чемпіонату з метою надати національній збірній більше часу для підготовки. Ви були “за” чи “проти” такого рішення?

– Я вважаю: правильно зробили, що перенесли. Збірна завжди стоїть на першому місці. Це обличчя нашої країни, ви ж розумієте. А чемпіонат України… Яка різниця – тиждень пізніше вони зіграють, чи два тижні пізніше? Я вважаю, що правильно вчинили, пішовши на поступки Михайлу Івановичу (Фоменку, – О.Б.). Збірна є збірна.

– Не всі задоволені таким рішенням ФФУ. Особливо протестує “Шахтар”: Луческу не подобається велика перерва у чемпіонаті, а Палкін узагалі назвав Конгрес ФФУ “фейковим”. Як гадаєте, чи спрацюються клуб і оновлена Федерація надалі?

– Мені трохи дивно це чути. Луческу увесь час чимось незадоволений. Усі всім задоволені, ніхто не розкриває рот, всім усе нормально, тільки Луческу – незадоволений. Якщо йому не подобається тут, в Україні, нехай їде в Румунію. Я не розумію, в чому проблема?! Якщо він програє, одразу судді винні. То не так судять, то не так хтось щось зробив… Коли йому судді пенальті ставили ще до штрафної – тоді було нормально. А зараз – судді всі винні. З “Баварією” – суддя винен, з Києвом – суддя винен.

– Найближчим часом збірна України зіграє надважливий матч в Іспанії. Команда Дель Боске вже не та, що була ще два роки тому, та все ж вона залишається збірною топ-класу. Ми маємо перевагу над іспанцями хоча б у чомусь?

– В чомусь перевагу не знаю, чи маємо. Ми граємо на виїзді, тож ніякої переваги нема. Я не буду тут розповідати якісь історії чи казки. Треба говорити реальні речі – те, що є. Тоді буде і легше жити, і робити все. Збірна Іспанії – це збірна Іспанії. Всі знаємо, якого рівня там гравці, і на якому рівні вони грають у своїх клубах. А де наші футболісти грають? На якому рівні і в якому чемпіонаті? Зрозуміло, що нікого не потрібно боятися, треба грати. Якщо ти боїшся свого суперника, то нема ніякого змісту грати у футбол, виходити на поле. Непереможної команди нема і ніколи не буде – у будь-який час будь-яка команда може будь-яку команду обіграти.

– Зараз у заявці Фоменка дуже обмежений підбір форвардів, що не може не турбувати. Там лише три прізвища, та й не надто забивні ці хлопці. Що ви думаєте з цього приводу?

– А чому так? А де їх взяти? Де Михайлу Івановичу взяти форвардів, як в нас дитячі школи взагалі не працюють? У нас в дитячі школи – що в “Динамо” (Київ), що у Львові, в “Карпатах” – все беруть “по дзвінку” дитячі тренери. По знайомству беруть. Я знаю цю всю ситуацію дуже прекрасно. Якийсь пацан може б і заграв, а його ніхто ніде не знає. Тато і мама не мають грошей, щоб дати хабар. Я не кажу про сьогоднішній день, я маю на увазі роки. П’ять-десять років – це триває упродовж всього часу.

– Ви часто буваєте у Лондоні. Чи підтримуєте спілкування з “Арсеналом”? 

– Так. В “Арсеналі” є традиція матчів між тренерським штабом і обслуговуючим персоналом, які відбуваються на базі. Приблизно раз на тиждень ми збираємося і граємо.

– Я чому запитую… Ваш колишній одноклубник Марк Овермарс, який працює в “Аяксі”, сказав таке: “Якби Лужний зараз грав, я б із радістю підписав його в “Аякс”. Вам приємно це чути?

– Звичайно, що приємно (Усміхається). Марк – хороша людина і чудовий спеціаліст. Наші будинки у Лондоні стоять зовсім поруч, на відстані ста метрів. Він, правда, свою оселю вже продав, але коли грали в “Арсеналі”, то мешкали по сусідству.

…Я б ще хотів закінчити з темою збірної. У нас нема зараз дуже високого рівня гравців, і нема великого вибору. Вся проблема в дитячих тренерах, я вважаю. Були б нормальні дитячі тренери, нормальна програма розвитку диячого футболу, то був би зовсім інший рівень, і не потрібно було б дивитися, де взяти нападника. Тренер мав би 4-5 форвардів, і обирав би собі, кого хотів, хто підходить під стиль. У нас же шукаєш і ставиш кого-небудь, аби лише просто стояв і був нападником.

– З чого потрібно починати, щоб дати імпульс дитячому футболу? Стартувати доводиться з нуля…

– Починати потрібно із спеціалістів. Якщо у нас немає своїх, то треба запрошувати чужих – з Іспанії, або з того ж “Аяксу”, і поставити над керівництвом всієї школи. Нехай розпишуть програму, як тренувати. Зараз же у нас семирічних і п’ятнадцятирічних тренують по одній програмі, а такого не може бути. Кожна вікова категорія повинна мати свій індивідуальний план розвитку.

– Якщо у вас все складеться так, як слід, у “Вересі”, чи ви готові запросити у Рівне іноземних спеціалістів?

– Безперечно! Це тільки так і потрібно буде робити. Я, наприклад, іншого варіанту не бачу. Не тільки у “Вересі”, не тільки у Рівному, а й навіть у Львові нема жодного нормального стандартного штучного поля. Ви собі можете це уявити? Львів – мільйонне місто, і нема штучного поля для команди, щоб тренуватися. То про який футбол, про яких нападників ми говоримо? Ви жартуєте, чи що… Так що не треба гроші красти мільярдами і вивозити. Їх тепер повбивали, тих “народних” депутатів, а гроші позникали в банках. Крадете – то хоч дайте щось дітям. Я зараз не говорю про футбол, а про будь-який вид спорту.

– Якщо у нас мова дійшла до політики, то не можу не поцікавитися: що думаєте про тих українських футболістів, які вирушили за довгим рублем?

– Я вважаю, що раз вони туди поїхали, то назад, в Україну, їх вже не потрібно впускати. Таких людей, звичайно, є багато.

– Так. Зокрема, кілька днів тому усі писали, що Андрій Богданов перейшов у “Ростов”…

– Треба дати йому депортацію з країни – і все. Що він за футболіст такий? Він не може грати в Україні, чи що? Я не розумію. Чехія, Білорусь – поїдь куди-небудь, тільки не в Росію.

Олег Бабій, Футбол 24

ТегиТеги: ФФУ

Реклама