<
>

Реклама

Думки Владислав Гельзін

Владислав Гельзін: З Будинку футболу чиновників вболівальники незабаром винесуть в урнах для люстрації

Spy-Football.com

21/7/2021 , 10:34

Колишній президент донецького “Олімпіка”, і це вже доконаний факт, Владислав Гельзін розповів про свою дискваліфікацію, про поточні справи в українському футболі та про плани на майбутнє

– Контрольно-дисциплінарний комітет дав вам п’ятирічну дискваліфікацію. Ви вже подали апеляцію до Апеляційного комітету?

– Поки що ні, тому що не отримав повного тексту рішення КДК. Як тільки все отримаємо, вивчимо і подамо апеляцію.

– Виходить, КДК порушує всі норми закону. Вони повинні надати рішення протягом 10 днів, а пройшло вже понад місяць.

– Так і є. Обіцяли прислати до кінця червня, а сьогодні вже 20 липня (розмова відбулася вчора, – примітка). Мабуть, закон їм неписаний.

– Ви говорили якщо вас дискваліфікують, то організуєте пресконференцію, де люди розкажуть про свавілля в українському суддівстві, і все що діється в нашому футболі.

– Ще є час. Давайте пройдемо всі етапи, подамо апеляцію, і все почуєте. Якщо сказати заздалегідь, то зроблю собі гірше. Тому що ми маємо таку федерацію, яка не терпить критики, і вона припаяє мені по повному “бєспрєдєлу”, і тоді ніякої апеляції в мою користь не буде. Я сьогодні заручник ситуації. Буду говорити, а поки остаточного рішення ніхто не бачив, бо в КДК всі ручні.

– Ви абсолютно правильно підняли тему суддівського свавілля. Але біда, що багато клубів не виступають єдиним фронтом, думаючи, що це їх не торкнеться. І все це покриває італійський “спеціаліст”.

– Багато хто страждає, “спокійно сплять”, тому таке відбувається. Кожен з керівників готовий розповісти, але не готові зробити це публічно, тому що наступлять собі на одне місце. У них є мій приклад, що буде з кожним, якщо зроблять спробу на краще. Але нічого страшного. Раз комусь хочеться бути в такій ситуації, це його особиста справа. Я не засуджую нікого з президентів, керівників. Особисто я вільна людина, і не буду діяти за чиєюсь вказівкою. Це вибір кожного.

– До ваших слів. Деякі президенти “гучно” скаржаться, як ви говорите, на диктатуру в арбітражі, але далі слів справа не йде. Гарний приклад. Після матчу “Олімпік” – “Зоря” президент Євген Геллер був дуже злий з приводу дій арбітра і дзвонив президенту УАФ Павелку. І ось що він сказав: “Андрюша, потрібно щось робити, ми ж граємо в футбол не тільки заради себе, ми ж демонструємо футбол, який хочемо показати в Європі. Коли футболісти виходять і бояться суддю, вони потім в Європі не показують жодних результатів”. На питання, як відреагував Павелко на дзвінок, Геллер відповів: “Сказав, що буде розбиратися. Але, виходячи з підсумків, не розібрався”. А хто буде розбиратися, якщо весь цей безлад “кришують” Павелко та Лучано.

І ще! Дивно бачити, коли італійський “спеціаліст” ображає президентів, футболістів, тренерів, посилає їм Fuck і немає ніякої жорсткої реакції, а в знак подяки всі погоджуються залишити цього пройдисвіта ще на рік.

– У кожного своє сприйняття. Комусь це неприємно чути, хтось проковтує образи. Я не можу цього бачити і чути, тому і виступаю. Я не дозволю, коли мене ображають. Що стосується інших, то це їхній вибір, і якщо їх влаштовує, що такий бруд виливається на їхні голови, то нехай мовчать далі!

– Ви створили і пройшли історію з “Олімпіком”. Хотів уточнити. Ви будете якимось чином причетні до нового клубу?

– Ні. Цей “Олімпік” буде без мене і тих людей, які спонсорували клуб останнім часом. Буде новий президент, нові акціонери, а незабаром й інша назва клубу. Що стосується мене, то я не поставив остаточну крапку в футболі. Не раз говорив, люблю футбол не через політику, і не через вигоду, а просто як футбол. Я в нього багато вклав своєї душі, радий що в українському футболі з’явився хороший клуб, який вніс до історії свою частку. Мені приємно там, де я народився і зміг допомогти молодим талантам заграти на пристойному рівні. Багато хто пройшов через Прем’єр-лігу, деякі відчули смак єврокубків. Тому, все було не дарма! Я повернуся в те місце, де не буде бардаку, де нас чекають, і будуть збігатися наші інтереси в розвитку футболу з тими, хто цього щиро бажає.

– Але важко буде повернутися, якщо цей бардак твориться в українському футболі, і залишаться ті ж кермові. Як добре сказав президент “Руху” Григорій Козловський: “Ми підтримуємо всі клуби, які йдуть проти тієї безцеремонної системи, яка утворилася зараз в українському футболі, і Його Величності “Царя всійого футболу”. Ми продовжуємо нашу боротьбу і віримо в перемогу”. Значить ви вже не одні в боротьбі за правду.

– Моя думка, що це свавілля не буде тривати довго. Все одно бульбашка лусне! І заговорять ті люди, які щиро люблять футбол і вкладають свої гроші. А ті, хто сидить в Будинку футболу і заробляє на ньому різними способами, в тому числі корупційними схемами, повинні згинути. Це незабаром закінчиться. Або вони самі підуть, або їх винесуть вболівальники в урнах для люстрації.

– Але той же Павелко не збирається йти, він присмоктався до свого крісла. Дивно було чути, коли УПЛ хтиво оголосила, що на загальних зборах всі клуби одноголосно підтримали його кандидатуру на наступних виборах. Хто обманює? Той же Козловський сказав, що “Рух” єдиний клуб, хто не підтримав Павелка. Цікаво, а “Олімпік” підтримав “Царя всійого футболу”?

– На ту нараду прийшли нові люди “Олімпіка”, і шкода, що це були не ми. На даний момент я поза футболом. На рахунок інших керівників, я чув різне. “Рух” не був на тих зборах, тому, напевно, вважається, що не підтримали. Прийде час виборів, може, побачимо іншу картину. Час покаже. У чому проблема нинішньої федерації. Вона не підтримує людей, що вкладають в футбол, а ставить палки в колеса, і підніжки. Замість підтримки, все рівно навпаки, створюються проблеми. Ось в чому біда! Чим відрізняються президенти клубів і інвестори від керівників УАФ? А тим, що ми інвестуємо зі своєї кишені, вкладаємо душу і серце, а там люди похабно заробляють, вони просто споживачі, збагачуються за рахунок людей, які люблять футбол.

Але вас хоч в одному питанні почули, коли ви для чесного суддівства пропонували арбітрам збільшити гонорар.

– Значить, не даремно вів цей діалог і піднімав суддівську проблему. Необхідно не тільки підвищувати виплату, але повинен бути баланс в заохоченні і покаранні. Відстудив добре, отримуй додаткові бонуси, а якщо один і той же арбітр постійно працює з помилками, то має бути покарання. А головне не вистачає публічності роботи Комітету арбітрів, все закрито на замок. Люди закриваються там, де є корупція.

Автор: ua-football.com

Реклама