<
>

Реклама

Думки Кополовець

Кополовець: У Європі із такою грою Динамо нічого робити

Spy-Football.com

31/5/2017 , 12:05

Знаний футболіст розповів про кризу нашого чемпіонату, проблеми київського Динамо та чому українці не можуть заграти у Європи.

В чемпіонаті України серед команд Прем’єр-ліги 2016-17 залишилося відіграти лише один тур. Але це лише формальність без жодної турнірної інтриги.

Тож, уже сьогодні можна робити підсумки сезону. В інтерв’ю Чемпіону власний погляд на сезон, що закінчується, висловив знаний футболіст Михайло Кополовець.

– Чемпіонат, як на мене, зовсім не цікавий, – розпочав розмову Михайло Кополовець. – Так, є окремі непогані виконавці. Але загальний рівень турніру дуже низький. Думаю, усі з цим погодяться. Мені не подобається теперішня Прем’єр-ліга.

– Хоч якісь інтриги були у цьому сезоні?

– Дуже хотілося інтриги у верху турнірної таблиці, але її не вийшло. А так, нічого так і не пригадаю. В останніх іграх прибавили “Карпати”. А ось “Динамо” розчаровує. Зрештою, що ми хотіли від цієї команди, без хороших футболістів важко виконувати серйозні завдання.

– В “Динамо” чимало молоді. В наступному сезоні ці гравці, які набралися досвіду, можуть конкурувати із “Шахтарем”?

– “Динамо”потрібно підсилюватися. Із теперішнім підбором виконавців важко боротися із “Шахтарем”. “Гірники”солідніше виглядають, мають кращих гравців. Киянам потрібно підсилюватися. У Європі взагалі із такою грою “Динамо” нічого робити. Не хочу киян образити, вони стараються, б’ються. Але щоби бути конкурентноздатними у Європі, із “Шахтарем” – потрібна майстерність. “Динамо” у теперішніх умовах робить максимумможливого.

Раніше половина складу “Динамо” грало у “Говерлі” або інших фарм-клубах. Зараз вони виступають за киян. Ще кілька років тому неготовому футболісту в “Динамо” було нереально отримати ігровий час. А зараз усе інакше, молодь вимушено має місце в складі. Тому, “Динамо” зараз не гранд, а звичайна команда Прем’єр-ліги. “Шахтар” є грандом, більше в нас таких клубів не має.

Причому, “гірники” зберегли свій рівень попри те, що за останні кілька років відпустили групу футболістів в інші клуби. Причому “гірники” на цьому заробили, а їхні колишні футболісти виступають у топових клубах Європи. “Шахтар” віддав сильніших виконавців, ніж “Динамо”, це видно по тому хто і де грає. І донеччани не стали слабшими, вони і надалі солідно виглядають. “Динамо” ж довіряє молоді.

Це здорово, але будьте готові, що команда буде другою, третьою в чемпіонаті. Усі звикли, що кияни претендують на чемпіонство. А тепер треба змиритися із нижчими місцями.

– Тож, завдяки легіонерам раніше наш чемпіонат був цікавим, а силами лише українців втримати його рівень не можна?

– Раніше були інші фінансові можливості у клубів, були божевільні, дурні гроші, які хтось виправдано отримував, хтось – не виправдано. Зараз цього не має і футболісти втікають. Зрозуміло, що це впливає на рівень чемпіонату. Багато клубів зникають.

Грошей не має, багато молоді, чемпіонат в плачевному стані. “Динамо” програло 7 матчів в чемпіонаті, ще чотири протистояння завершило внічию. Коли ще таке було? Я не пригадую…

– “Карпати” часто критикують за кадрову політику, регулярні зміни тренерів. Тим не менш, клуб, попри відібрані очки за борги перед футболістами, втримався в еліті і, як ви казали, в останніх матчах показує непоганий футбол…

– Хто б щоби не говорив, “Карпати” один це із найстабільніших клубів України. В будь-якій ситуації клуб не зникає, не погано виглядає. “Карпати” – один із небагатьох клубів, що регулярно виплачує зарплату.

– Ваш прогноз: скільки клубів в Прем’єр-лізі буде у наступному сезоні?

– Дай Бог, щобибуло як зараз – 12-ть. Бо наразі усе лише погіршується. Є у першій лізі клуби, які хочуть грати в еліті. Але в Прем’єр-лізі не усі впевнено дивляться у завтрашній день.

– Чимало українців спробували власні сили у Європі. Але мало хто виправдав сподівання. Чому так сталося?

– Це лише може здаватися, що за кордоном легко грати. Хтось може звикнути до нового життя, а хтось постійно сумує за домом. Мені було складно там адаптуватися. Ви праві, усі українці виступають не стабільно у Європі, не можна нікого виокремити. Можливо, є проблеми із менталітетом.

– Чи може у Європі футбол більш технічний, а у нас силовий?

– Зрозуміло, що там інший футбол. Але коли у нас не було кризи, чимало наших гравців могли з успіхом грати у Європі. Наші виконавці були у дуже хорошій формі. Завжди порівнюю наш чемпіонат із київським “Динамо”. В якому стані цей клуб, в такому ж стані і наш чемпіонат. Це дуже хороше відображення Прем’єр-ліги.

–Чому вам було складно адаптуватися у Німеччині?

– Мене тягнуло додому, не зміг там прижитися. Я домашня людина. Не знаю, як стосовно інших, а в мене така причина. Зінченко не погано грає. Так, він не потрапляє в склад, але він молодий і, не побоюсь такого слова – перспективний. Женя Коноплянка не погано грав в Іспанії, але йому не довіряли. Артему Федецькому не поталанило із клубом, це не його команда. Усі ми знаємо його рівень, це футболіст хорошого рівня… Але потрібно змінювати команду.

– Частенько в пресі пишуть що той чи інший провідний клуб Європи пропонує чималі гроші за когось із наших гравців. Не часто такі інформації підкріплюються реальними діями. Ви вірите в такі новини?

– Раніше вірив, а зараз ні. Тепер же такі інформації можуть агенти поширювати. Ви згадайте як колись грав Ярмоленко. Ще кілька років тому за ним реально могли стежити і хотіти придбати європейські гранди. Але його “перетримали”. А після чемпіонату Європи-2016 усе кардинально змінилося. І це стосується не лише Ярмоленка. Після чемпіонату Європи інтерес до наших гравців у Європі різко впав. Раніше за Ярмоленка могли дати 15, 20 мільйонів євро.

Зараз ціна суттєво впала, бо він грає у слабкому чемпіонаті, а збірна провалила Євро.
Взагалі, треба відмовлятися від совдепівського мислення: тримати до останнього футболістів. Якщо є хороші варіанти, потрібно відпускати. Нехай футболіст росте, а на його місце приходить молодь.

А вони вчепилися в Ярмоленка і нікуди не відпускають. Андрій бідолаха, уже давно переріс рівень нашого чемпіонату, але нікуди піти не може.

– Михайло, наостанок, які у вас плани на майбутнє?

– Я наразі виступаю за аматорський клуб “Минай”. Команда має плани вийти в другу лігу, будується хороший сезон. Наразі я в “Минаї”, а там побачимо. Планів є багато, але наразі я граю у футбол. Сил та бажання для цього у мене вдосталь.

ТегиТеги: Динамо Київ

Реклама