<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Про що мовчить керівництво харківського "Металіста"

Spy-Football.com

1/5/2013 , 14:30

thumb-big-420x305-aa4fНеобдумані висловлювання віце-президента «Металіста» Костянтина Пивоварова знову лише шкодять харківському клубу. А сам недосвідчений функціонер мимоволі виступає в ролі нещасливої унтер-офіцерші.

В черговій викривальній промові колишнього заступника міністра регіонального розвитку та будівництва намішано старі мотиви про уявну змову суддів та київського «Динамо», незграбні закиди на адресу Ігоря Суркіса і простодушне самохвальство з приводу амбіцій і серйозних інвестицій в український спорт нового керівництва харків’ян.

Чисто по-людськи, мені легко зрозуміти обурення менеджменту «Металіста». Після продажу клубу Олександром Ярославським нас засипали обіцянками про майбутні гучні трансфери (але в підсумку слобожани обмежилися продажем своєї головної зірки – Тайсона), про швидку покупку стадіону «Металіст» (але справа так і не зрушила з мертвої точки), про великі плани в Лізі Європи (але команда, на жаль, обламала зуби об першого ж суперника) …

І після цього, скажіть на милість, як по-іншому відволікати відданого харківського вболівальника від думок, що, можливо, при тому, колишньому хазяїні – такому харизматичному і близькому до народу – було краще?

Звичайно, друге місце в чемпіонаті України – це шанс довести, що зміни пішли клубу на користь. Однак злощасна нічия в Донецьку відкинула «Металіст» на третю позицію, а календар матчів, що залишилися такий, що вилавірували в зону Ліги чемпіонів буде надзвичайно складно. Саме час соломку стелити. Так, про всяк випадок.

Правда, виходить це у пана Пивоварова – корінного, до слова, киянина – якось незграбно. Він звинувачує рефері у сприянні динамівцям, але ніяк не пояснює, яким міфічним чином (у нинішніх-то реаліях!) ті можуть впливати на суддівський корпус. Каже про запеклу боротьбу трьох клубів за путівку в ЛЧ, але чомусь припускає, що один з них міг «злити» інший принциповий поєдинок (у якому, до речі, було показано 12 жовтих і 1 червона картка). Міркує про репутацію, працюючи пліч-о-пліч з людьми, над якими навис дамоклів меч Лозанни. Картає Ігоря Суркіса за «негідні поваги натяки», але тут же озвучує свої власні фривольні домисли.

Між іншим, подібні публічні судження цілком могли б послужити для «Дніпра» і «Динамо» підставою звернутися в КДК ФФУ. Чому б вітчизняній контрольно-дисциплінарній інстанції за зажадати пояснень з цього приводу? Справа-то для неї звична.

Втім, схоже, я відхиляюся від теми. Адже сіль заяви Пивоварова, на моє переконання, не в тому, що було сказано, а в тому – про що сказано не було. Я про несправедливо скасований гол Марко Девіча у ворота «Шахтаря». Уявляєте, який галас підняли б харків’яни, якщо станеться таке в поєдинку з тими ж динамівцями або дніпрянами? А тут – мовчок. Незважаючи на те, що формально саме ці втрачені два очки в підсумку можуть коштувати «Металісту» другого місця.

Принциповому керівництву слобожан, ймовірно, не вистачило духу нехай несміливо й обережно, але все ж сказати про те, що арбітр – волею чи неволею – за рахунок «Металіста» допоміг донецькому клубу оформити чемпіонство, як це і планувалося, на очах у рідних вболівальників. Напевно, харківських лідерів утримало те, що після таких слів Рінат Ахметов навряд чи б настільки великодушно бажав їм успіху в боротьбі з «Динамо».

Навпаки – на думку харків’ян, даний епізод вдало лягає в канву теорії про закулісну допомогу столичній команді. Тільки оцініть всю своєрідність і нетривіальність думки: виходячи з логіки першого віце-президента «Металіста», арбітр скасував чистий гол у ворота Андрія П’ятова, що загрожував зривом масштабного святкування на «Донбас Арені», лише для того, щоб допомогти … «Динамо». Обізнаному любителю футболу цей парадокс можна смакувати нескінченно! Ще раз вдумайтеся в зміст сказаного Пивоваровим: рефері підсуджував донецькому «Шахтарю» заради київського «Динамо». Ні більше, ні менше.

Що маємо в результаті? По-перше, цією недвозначною заявою та красномовною недомовленістю один з босів «Металіста» зміцнив підозри багатьох – в тому числі і нейтральних – вболівальників в тому, що харків’яни все тісніше зближуються з нинішньою головною силою в українському футболі. По-друге, він додав мотивації і спортивної злості футболістам «Дніпра», яких виставили розмінними фігурами у великій грі. Ну і по-третє, підтвердив, що «Металіст» явно не впевнений у своїй здатності перемогти в суботу «Динамо», у якого слобожани у Харкові в чемпіонаті перемагали перший і останній раз більше 20 років тому.

 

Василий ЧЕСНОКОВ, «ПРЕССИНГ»

ТегиТеги:

Реклама