<
>

Реклама

Поза грою Ультрас

Офіційна заява НСК «Олімпійський» щодо конфлікту між вболівальниками на матчі «Дніпро» - «Копенгаген»

Spy-Football.com

2/8/2014 , 14:09

Керівництво НСК «Олімпійський» занепокоєно конфліктною ситуацією, що відбулася під час матчу третього кваліфікаційного раунду Ліги Чемпіонів між командами ФК «Дніпро» – ФК «Копенгаген» (Данія) 30 липня 2014 року.

«Звертаємося до представників засобів масової інформації, а також вболівальників не поширювати неправдиву та недостовірну інформацію, не розпалювати ворожнечу та расистські настрої.

Працівники НСК «Олімпійський» докладають всіх зусиль, аби кожен відвідувач нашої арени почувався максимально зручно та комфортно. Так, на стадіоні є окремі сімейні, студентські та шкільні сектори, є спеціально облаштовані місця для людей із особливими потребами, під час матчів проводиться спеціальний коментар для осіб із вадами зору тощо. Ми постійно відслідковуємо відгуки відвідувачів та покращуємо наші сервіси. Максимальну увагу ми докладаємо задля збереження безпеки та громадського порядку. Недарма, в такі складні для країни часи НСК «Олімпійський» отримав дозвіл від УЄФА проводити матчі.

Хотілося би зазначити, що на НСК «Олімпійський» постійно відбуваються матчі домашньої команди ФК «Динамо» (Київ). Як відвідувачі, так і ультрас завжди доброзичливо ставляться до гостей нашої арени, міста та країни. Адже ми, українці, завжди славилися своєю щирістю та гостинністю.

30 липня 2014 року під час сутички між вболівальниками ФК «Дніпро» та ФК «Копенгаген» (Данія) керівництвом стадіону та управлінням безпеки було зроблено все можливе аби припинити конфлікт, захистити іноземних вболівальників та залишити від відвідання матчу приємні спогади.

Під час матчу ФК «Дніпро» – ФК «Копенгаген» (Данія) на території НСК було залучено 330 стюардів для проведення огляду глядачів, забезпечення гостинності в блоках, ВІП-секторах і для контролю обстановки на бігових доріжках. Для забезпечення охорони громадського порядку було залучено 84 охоронця служби стадіону (стюардів з безпеки). Відповідно до Закону України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів», співробітники Міністерства внутрішніх справ України на територію НСК не залучаються.

З метою недопущення порушень вимог Регламенту та боротьбою з використанням символіки расистського, фашистського та ксенофобського характеру, стюардами перевіряються усі банера та прапори, що заносяться на стадіон. Тому, інформація, поширена в інтернеті щодо російського прапору, не є правдивою.

Також хотілося окремо зазначити, що НСК «Олімпійський» організатору матчу було запропоновано розміщення вболівальників ФК «Дніпро» у блоці 39-41 (протилежний бік від 1 блоку, де були розміщені вболівальники ФК «Копенгаген»), проте за вимогою представників ФК «Дніпро» вболівальників цього клубу було розміщено в блоці 19-21 (близько 3000 чоловік). Слід зазначити, що розповсюдженням квитків НСК «Олімпійський» не займався.

Під час сутички співробітниками управління безпеки НСК «Олімпійський» та стюардами були прийняті всі заходи по недопущенню фізичних протистоянь між вболівальниками клубів. Зробивши «живий кордон», стюарди та охорона відтіснила вболівальників ФК «Дніпро» в сторону розміщення їх блоку. В цей час співробітники стадіону піддавались застосуванню фізичної сили з боку ультрас команди ФК «Дніпро».

Після сутички керівництвом управління безпеки НСК «Олімпійський» було запропоновано для захисту життя та здоров’я іноземних громадян ввести на території стадіону необхідну кількість співробітників міліції, проте, посилаючись на вимоги закону (до статті 15 Закон України від 8 липня 2011 року № 3673-VI «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв’язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів»), співробітники міліції відмовились здійснювати ці дії.

Тому, керівництво НСК «Олімпійський», швидко прийнявши рішення, розмістило вболівальників ФК «Копенгаген» в окремій корпоративній ложі (окремо відгороджене місце у бізнес-секторі) для подальшого перегляду матчу. Повідомляємо також, що звернень до медичних фахівців з боку вболівальників не надходило. А прийняте рішення по розміщенню в ложі вболівальниками ФК «Копенгаген» сприйнялось позитивно, із задоволенням. Жодних нарікань щодо роботи співробітників стадіону від вболівальників ФК «Копенгаген» не було.

Згідно із пропозицією НСК «Олімпійський» вболівальників ФК «Копенгаген» по завершенню матчу було вивезено на автобусі МВС України в бік готелю.

Враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що керівництвом НСК «Олімпійський» напередодні та під час проведення матчу було здійснено весь комплекс запобіжних заходів щодо надійного та безпечного проведення матчу міжнародного рівня. Проте в своїх діях НСК «Олімпійський» був обмежений із боку організатору матчу.

З метою запобігання повторення подібних ситуацій на матчах у майбутньому, НСК «Олімпійський» звертається до всіх вболівальників, а також представників ультрас не порушувати правила поведінки на стадіоні, не розпалювати будь-яку ворожнечу та не використовувати фізичну силу задля приниження честі та гідності інших громадян. Футбол має бути поза політикою! Футбол завжди єднає!»

НСК Олімпійський

Реклама