<
>

Реклама

Поза грою Spy News

"Фінансовий fair play" по-украінськи: Металіст стане багатшим за Шахтар

Spy-Football.com

2/8/2013 , 11:35

metalistАкціонери футбольного клубу «Металіст» хочуть збільшити його статутний фонд на 1,23 мільярда гривень, тобто в 48 разів, говориться в повідомленні ПАТ «ФК Металіст» від 23 липня. Якщо власники харківського клубу розщедряться, «Металіст» стане клубом з найбільшим в Україні власним капіталом, випередивши донецький “Шахтар”. Статутний фонд клубу Ріната Ахметова – 1,22 млрд гривень. Гроші знадобляться, щоб викупити стадіон «Металіст» у влади Харкова, які хочуть виручити за нього $ 70 млн.

Збільшення капіталу пройде у формі приватного розміщення 4,92 млрд акцій – діючі акціонери будуть першими в черзі на викуп паперів. 97,2% акцій ВАТ “ФК “Металіст” належать однойменним товариству з обмеженою відповідальністю.

Наприкінці грудня минулого року офіційним власником “Металіста» став Сергій Курченко, йдеться на сайті клубу.

Навіщо потрібні гроші? Генеральний директор «Металіста» Сергій Волик сказав, що не уповноважений давати коментарі на цю тему, порадивши звернутися до першого віце-президентові клубу Костянтина Пивоварова. З Пивоваровим зв’язатися не вдалося – менеджер у відпустці, повідомив один з керівників “Металіста”.

Офіційна версія – команда зможе поліпшити спортивні результати, створити нову інфраструктуру і розвивати дитячий футбол. В ігровому сезоні 2012-2013 років «Металіст» вперше став срібним призером українського чемпіонату, 30 липня – дебютує в кваліфікації Ліги чемпіонів.

Другий варіант – клуб хоче відповідати правилам “фінансового фейр-плей” Європейської футбольної асоціації (УЄФА) які набудуть чинності через два роки. Суть «чесної гри» в тому, що клуби, що беруть участь у змаганнях УЄФА, не мають права постійно витрачати більше, ніж заробляють.

Перевірку всіх трансферів і виплат співробітникам клубів УЄФА веде з 2011 року. Санкції за невиконання окремих вимог слідують вже зараз. Наприкінці червня асоціація відсторонила від участі в єврокубках грецькі “Панатінаїкос» і «Яннін” які не виконали зобов’язань у рамках “фінансового фейр-плей”.

Ще одна версія – гроші підуть на купівлю місцевого стадіону. 27 червня Харківська облрада вирішила продати комунальне підприємство “ОСК” Металіст “, а виставити стадіон на торги влада хоче в середині вересня – розповів глава Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Сергія Курченко він назвав єдиним можливим покупцем.

Правда, до того моменту грошей у клубу може і не бути. Прийом заявок на участь у додатковій емісії закінчується 2 жовтня 2013, йдеться в повідомленні “Металіста”.

Частина стадіону вже належить голові наглядової ради ВЕТЕК. За словами губернатора, в угоду Курченко з Ярославським увійшли підтрибунні приміщення і скай-бокси, які колишній господар «Металіста» купив, коли готував стадіон до Євро-2012.

За свою частину арени область розраховує отримати $ 70 млн. “Стадіон коштує $ 100 млн, частка колишнього власника команди – $ 30 млн, які він вже отримав”, – каже Добкін.

Звідки акціонери візьмуть гроші і куди хочуть їх витратити? Прес-секретар управляючої компанії Курченко, ВЕТЕК, Олена Мочалова-Колесник не відповіла на запит Forbes. Сам Курченко пообіцяв передзвонити, не уточнивши, коли він це зробить.

forbes.ua

ТегиТеги:

Реклама