<
>

Реклама

Трибуна 2+2

"Профутбол": "Олімпік" псує репутацію українського футболу

Spy-Football.com

2/10/2015 , 14:40

Як уже повідомлялося, ФК Олімпік одержав офіційний лист із Комітету з етики та чесної гри ФФУ, в якому капітан команди Дмитро Гришко та головний тренер Олімпіка Роман Санжар запрошені у відділ розслідувань ФФУ.

Окрім цього колектив програми “Профутбол” надіслав відкритого листа президенту “Олімпіка” Владиславу Гельзіну. Нагадаємо, Гельзін назвав ведучого “Профутболу” Ігоря Циганика “клоуном, собакою та істеричкою”.

“Ігор Циганик — один із лідерів і найбільших авторитетів у редакції програми “Профутбол”, але Ігор Циганик — це не вся програма і редакція. У нашому творчому колективі близько тридцяти осіб, і щотижня ми всі разом вирішуємо план наступної програми. Ми можемо сперечатись щодо форми сюжету, важливості того чи іншого матеріалу. У нас можуть бути різні думки щодо певного тренера, футболіста, клубу. Але щодо одного факту, ми завжди маємо однакову думку — “Олімпік” став клубом, який псує репутацію українського футболу і є підозра, що певні представники клубу займаються зароблянням грошей на тоталізаторі.

Щоб не бути голослівними, наведемо лише ряд претензій особисто до Владислава Гельзіна та його клубу:

1. Із 26 матчів “Олімпіка” в Прем’єр Лізі минулого сезону — 12 знаходяться під підозрою УЄФА.

2. Серед усіх клубів Прем’єр Ліги, на матчі “Олімпіка” в минулому сезоні було поставлено найбільше грошей. Основні суми вносились наприкінці матчу на нелогічні результати і ці ставки регулярно грали.

3. Останні 5 хвилин матчу “Олімпік” — “Металіст” в минулому сезоні.

4. Мінус шістдесят три — це різниця м’ячів команди “Олімпік” U-19 у минулому сезоні. На поразки з великим рахунком молодіжного складу “Олімпіка” ставились гігантські суми, більші ніж на матчі основних складів “Динамо” та “Шахтаря”. Ці ставки постійно грали.

5. Після серії сюжетів каналу 2+2 та програми “Профутбол”, Владислав Гельзін жорстко відреагував на критику свого клубу і оголосив бойкот програмі. Але через декілька місяців “Олімпік” провів внутрішнє розслідування щодо можливої нечесної гри певних футболістів. Де логіка?

6. У квітні 2015 року програма “Профутбол” зробила матеріал про незрозумілі дії Ігоря Тищенка під час матчу “Металург Д” — “Олімпік”. Після програми Владислав Гельзін знову був не задоволений критикою “Профутболу”. Але через 3 місяці футболіст і клуб розірвали контракт, хоча Тищенко був основним футболістом “Олімпіка”. Де логіка?

7. Із 12 матчів минулого сезону після зимової паузи, коли команда набрала достатню кількість очок і вже не могла вилетіти до Першої ліги, “Олімпік” програв 10 матчів, а у 8 було забито більше трьох м’ячів. Практично на всі поразки з великим рахунком були зроблені величезні ставки на те, що в матчі буде забито більше трьох м’ячів.

8. Інтерв’ю Франческо Баранки, голови Federbet, організації яка відшуковує договірні матчі:…”Например, в матче “Олимпик” — “Металлист” 17 мая делалось все получить нужный тотал больше 2.5″. Реально все! То же касается игры “Ильичевец” — “Олимпик”. По движению ставок еще до матча было понятно, что будет “тотал больше 2.5″ и победит первая команда. По ходу матча они делали все, чтобы так и произошло”, … “Олимпик” чаще всего подпадает под подозрения”?, — “Олимпик Донецк” — команда, наиболее вовлеченная в такие странные матчи”.

Це лише факти упродовж останніх декількох місяців. Є багато інформації щодо нечесності “Олімпіка” від колишніх футболістів команди Владислава Гельзіна, від тренерів клубів Прем’єр Ліги, які грали проти “Олімпіка” і прямо говорили, що їхній суперник сам програвав матч. Але це конфіденційна інформація, і ми обіцяли не розповсюджувати ці дані. Сьогодні багато людей не хочуть говорити про те, що робиться в українському футболі, про те, що дуже скоро його може вбити, або зробити інвалідом. Кожен сам вибирає свій шлях. Ми не будемо мовчати, і особливо ретельно стежитимемо за матчами “Олімпіка” і надалі. Кожен із нас може назвати себе чесним по відношенню до футболу, тому ми пропонуємо вам цікаву ідею: будь-хто із творчого колективу програми готовий пройти детектор брехні разом із Владиславом Гельзіним. Кожна зі сторін приготує по п’ять запитань і на сам процес ми запросимо колег з різноманітних ЗМІ для відкритості та чесності. Крім того, якщо Владислав Гельзін знайде бодай одну людину, яка підтвердить і доведе, що в програмі “Профутбол” були замовні матеріали, ми готові всі разом сфотографуватись у футболці “Олімпіка” з прізвищем “Гельзін” на спині і попросити вибачення за погіршення репутації “Олімпіка”. А поки, після слів Владислава Гельзіна в одному з інтерв’ю, адресованих Ігорю Циганику: “Мне бы хотелось дать ему по-мужски. И дать так, прилично, но я этого делать не могу, потому что это неправильный метод”, хочеться побажати одного — працюйте над собою, щоб ваші бажання мали благородну мету і супроводжувались лише правильними методами!

Реклама