<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Фанати "Карпат" - жертви політичної боротьби в Україні?

Spy-Football.com

2/6/2013 , 15:45

08.05.2013 р. КДК ФФУ на своєму черговому засіданні прийняв рішення дискваліфікувати стадіон “Україна” на одну календарну гру (матч 28-го туру чемпіонату України «Карпати» – «Дніпро» відбувся без глядачів), а ФК “Карпати” оштрафувати на 150 000 гривень за прояви фашизму та неонацизму з боку власних вболівальників, що мали місце у матчі 26-го туру проти «Зорі». Досі ми не отримали мотиваційної частини рішення КДК ФФУ.

Враховуючи ситуацію, що склалась останніми днями в Україні, автор вирішив розібратись, чи дійсно у Львові (а, можливо, й в усій Західній Україні) процвітає фашизм і неонацизм? Чи фанати “Карпат”, як і сам клуб, стали жертвою політичної боротьби в державі?

Почнемо з неонацизмуНеонацизм (визначення подаємо з електронної енциклопедії “Вікіпедія”, щоб кожний бажаючий міг пересвідчитись в його правильності) – загальна назва політичних або соціальних рухів, які виникли після Другої світової війни та прагнуть відновити націонал-соціалізм або ж проголошують себе послідовниками Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (NSDAP). Термін також використовується як назва ідеології цих рухів. Неонацизм продовжує відстоювати такі позиції нацистської ідеології як біологічний расизм, антисемітизм, гомофобія та радикальний націоналізм, при цьому використовуючи символи пов’язані з нацизмом, наприклад свастику та кольори нацистського прапору. Також виражені заперечення Голокосту та ідеалізація нацистського режиму Третього рейху та окремих його діячів, в першу чергу Адольфа Гітлера.

Розберемо по частинах, що відстоює неонацизм.

Расизм –  про який расизм можна говорити, якщо улюбленцем львівських фанатів у 2000-х рр. є  нігерієць Самсон Ґодвін?

Гомофобія – ( збірне визначення для різноманітних форм негативної реакції на прояви гомосексуальності, а також соціальні явища, що з нею пов’язані) – Єдині хто у Львові активно виступає проти гомосексуалізму і організовує різноманітні акції, протесту та будує плани «побиття геїв» — це громадські організації, які не мають жодного відношення до футболу і фанатів “Карпат”. І усі, хто слідкує за новинами, могли бачити їх у Києві 25 травня під час акції протесту проти «Гей-параду», а також  у Львові – на флеш-мобі біля Оперного театру.

Радикальний націоналізм – (один із двох типів націоналізму за характером дії. Характеризується радикальними поглядами на економічну, соціальну, внутрішню та зовнішню політику країни, часто зустрічається у суміші з шовінізмом і ксенофобією, які роблять акцент на перевазі однієї національності над іншими)

Львів унікальне місто. Тут поруч століттями жили і сьогодні живуть українці, росіяни, юдеї, вірмени, поляки. І всі вони, маючи громадянство України, чітко декларують свою національність. Не думаю, що фанати “Карат” виключно українці за національністю. І тому, як можна говорити про перевагу однієї національності над іншою?! І у такому випадку, якої і над якою? Ті хто ходив на матч з “Чорноморцем” чув і бачив, що жодного упередженого і негативного ставлення, ні до фанатів, ні до футболістів, ні до гостей не було! Чого не скажеш про фанів “Чорноморця”, які змогли “відмітитись”.

Заперечення Голокосту.

І навіть більше. Після зміни влади на банковій у 2010 році в Україні просто перестали говорити про Голодомор 1932-33, і Львів залишився чи не єдиним містом України, де намагаються донести (як до українців так і до Європи), що в 30-х рр. відбувалось свідоме винищення нашої нації і це такий же самий злочин, як і Голокост.

Використання символів, пов’язаних з нацизмом, наприклад, свастика та кольори нацистського прапору. Якщо зображення “Лева, що крокує” на гербі Дивізії Галичина вважають за нацистську символіку, то як тоді потрібно сприймати герб Львівщини? Чому ж його досі не змінили?

Фактично фанати стали заручниками українських політиків, які граються у слова, жонглюючи поняттями, як їм заманеться. І в залежності від того, хто при владі, а хто в опозиції, міняються позитивні і негативні забарвлення понять.

Вже кілька місяців в Україні активно борються з фашизмом і неонацизмом, але ніхто не пояснює змісту цих понять. Чим є і як виглядає сучасний фашизм, як суспільний рух (оскільки, у нас він точно не є політичним)? Виходить, що поясненням є поведінка фанатів “Карпат” і саме так проявляється фашизм у суспільстві?

Фашизм – (Першопочатково – самоназва правого руху в Італії під проводом Беніто Муссоліні, який був очільником країни з 1922 до 1943 року. Фашизм  форма правління та радикальна авторитарна імперіалістична націоналістична ідеологія, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея постійної війни і панування). Проблема полягає в тому, що у 30-40 рр. в Європі фашизм настільки тісно переплітався з іншими політичними течіями, що після другої світової війни були дискредитовані навіть така поняття, як націоналізм. Тому, зараз, у нас не стоїть питання етнічного націоналізму, а тільки політичного. Цим поняттям просто “граються” заради досягнення своїх цілей.

Дивізія Галичина

Дивізія Галичина не була унікальною у своєму роді. Такі національні військово-політичні формування створювались в усіх країнах Європи. Але саме у нас сьогодні це питання стало політичним. Саме його активно розвивають.

Кожна людина в час війни робила свій вибір, як їй боротись, на чиїй стороні воювати і до якої мети йти. Мета ж була одна — Вільна незалежна Україна, а не УРСР. Українці Західного регіону бачили цю боротьбу по-своєму, Східного – по-своєму.

Якщо ми зневажаємо вчинок вояків дивізії “Галичина”, то як тоді потрібно ставитись до радянських партизанів, які вбивали і ґвалтували своїх же співвітчизників? Але про ці факти чомусь мовчать, роблячи героїв з тих, хто знущався з мирного населення.

Фанати “Карпат” (як достойні сини, внуки та правнуки) вшановують пам’ять своїх дідів і прадідів, котрі віддавали життя за волю України. Чи їм не потрібно цього робити, бо хтось, десь вважає, що це не правильно? Для людей, які цікавляться темою ІІ світової війни, не є таємницею, що Гітлер заборонив ґвалтувати жінок і для солдатів була створена перша гумова жінка. Радянські ж солдати зґвалтували пів Європи. У чому тут проявляється їх героїзм?  Чому ж потрібно вшановувати їх як визволителів і ганити вояків Дивізії Галичина?

Чому, коли вірні сини свого роду вшановують своїх предків, вони – “фашисти”, а люди без племені роду “патріоти”.

У 2015 році Україну очікують чергові президентські вибори і боротьба політтехнологів розпочалась вже зараз. Весь світ бачив «цирк», що відбувся у Києві 18 травня. Усі бачать, що протягом останнього року Західну Україну, яка активно підтримує одну з політичних партій, роблять оплотом “фашизму”.  А фанатів “Карпат” дуже вдало використовують для цього, приписуючи їм усе, що тільки можна. Чому саме фанатів? Та тому, що футболом в Україні цікавляться усі, а в даній економічній ситуації – це найдоступніша розвага. Після Євро-2012 Україна досі перебуває у полі зору європейських ЗМІ, а УЄФА розпочали активну компанію з пошуків проявів фашизму. Саме тому політична гра на темі футбольних фанатів є найбільш вдалою, оскільки отримує достатньо інформаційного висвітлення і резонансу. Хоча варто відмітити, що і горе фанати “Карпат” в цьому допомагають. Крики і бігання по місту в маска купки підлітків у день створення Дивізії не викликає жодних позитивних емоцій, один негатив.

P.S.

Чому це фашизм?

фанати

А це активне вболівання?

фанати

Автор: Борис КОЦІВ
За матеріалами: Галичина спортивна

 

ТегиТеги:

Реклама