<
>

Реклама

Поза грою Євромайдан

Футбольна революція. Як Майдан змінить український футбол

Spy-Football.com

3/3/2014 , 15:26

janekФутбольна аналітика від російського опозиційного телеканалу “Дождь”.

Головне питання зараз полягає в тому , що буде з українським футболом після того , як політична ситуація в країні стабілізується. І як події , які відбуваються там прямо зараз , відіб’ються на самих клубах.

Український футбол за своєю структурою сильно відрізняється від російського . Тут є два яскраво виражених центри , дві влади , якщо хочете , які диктують умови і якось змагаються один з одним.

З одного боку знаходиться Рінат Ахметов , президент донецького ” Шахтаря “, і клуби , які обертаються в його орбіті. Наприклад , ” Іллічівець » з Маріуполя , який по суті є фарм- клубом ” Шахтаря”. Луганську ” Зорю» також можна вважати наближеною до цього центру .

Сюди ж з невеликою затягуванням можна віднести і харківський ” Металіст ” Сергія Курченко . Справа в тому , що Рінат Ахметов , найбагатша людина України , незважаючи на те що фінансував ” Партію регіонів” завжди підтримував Януковича , але , що називається , в міру. А президент і власник “Металіста » Курченко , навпаки , завжди був фігурою , яка безпосередньо асоціюється з родиною Януковича. Курченко , до речі , залишив Україну ще минулого тижня .

Прямих доказів про якісь бізнес – ієрархії , за винятком ” Шахтаря» та «Іллічівця » немає , але все-таки ці клуби безпосередньо асоціюються один з одним. Це не союз, не ієрархія , просто в голосуваннях з якихось важливих питань в лізі вони завжди сходяться .

Інший центр – це Ігор Коломойський , власник ” Дніпра”. У минулому сезоні він фінансував і кілька інших футбольних клубів , але зараз сконцентрований на «Дніпрі» та львівських « Карпатах ».

Коломойський знаходиться в дружніх бізнес- відносинах з братами Суркісами , власниками київського « Динамо».

Сюди ж можна віднести “Таврію » і « Волинь».

Наявність цих двох центрів підтверджує і той факт , що на Україні немає єдиного правовласника на ТБ -показ чемпіонату. Є канали , які показують гри “Шахтаря ” , ” Металіста ” , “Зорі » – це «Футбол- 1 » і «Футбол- 2 » , ці канали належать медіагрупі Ріната Ахметова. Матчі команд з другої групи показує канал « 2 +2 » , який належить медіагрупі Коломойського.

В принципі , питання , що конкретно буде з клубами і чи варто очікувати їх банкрутства , стоїть особливо гостро у відношенні всього декількох українських клубів.

По-перше , це харківський ” Металіст”. Швидше за все , Курченко не повернеться до його фінансування . Ну і днями , тепер уже колишній головний тренер ” Металіста” Мирон Маркевич заявив , що футболісти клубу вже три місяці не отримують зарплати. Сам Маркевич подав у відставку.

У Харкові напевно знайдуть нового спонсора , зараз там говорять про колишнього власника команди Олександра Ярославського . Правда незрозуміло , чи захоче він повертатися в свій колишній клуб і витрачати на нього близько 80 мільйонів доларів на рік.

Що буде з футбольним клубом ” Севастополь” теж не дуже ясно. Ним володіє бізнесмен Вадим Новинський , бізнес- партнер Ахметова. У самому ” Севастополі » кажуть , що для нього клуб завжди був скоріше способом заробити політичних дивідентів , і , після того як він пройшов до Верховної Ради , він дещо втратив інтерес до самого клубу. Але у Новинського дуже хороший контакт з опозицією , тому його можливий відхід з клубу може бути продиктований виключно його власним бажанням .

Що стосується самого Ріната Ахметова і його ” Шахтаря “, то там все в принципі повинно залишитися по- старому. «Шахтар» – найбагатший футбольний клуб країни , і навряд чи найближчим часом щось зміниться.

Одне зараз ясно точно : як тільки ситуація на Україні стабілізується , то там знову почнуть грати в футбол не тільки в рамках Ліги Європи. Але коли це буде, поки не розуміє ніхто.

Ну і розмови про об’єднаний чемпіонат Росії і України , який лобіює “Газпром ” і Валерій Газзаєв , зараз зовсім вщухли . Ясно , що найближчим часом нічого подібного бути не може.

Політичні події в країні зачепили не тільки футбол: баскетбольний чемпіонат України також призупинено. Та й шанси на те , що наступного року там пройде Євробаскет , стрімко наближаються до нуля. Що вже говорити про заявку на проведення Зимової Олімпіади 2022 року: варіант з її активним лобіюванням зараз здається зовсім неймовірним і Україна від своїх прагнень на Зимові Ігри напевно відмовиться в самий найближчий час.

tvrain.ru

Реклама