<
>

Реклама

Поза грою SPAIN

Система підготовки іспанського футболу

Spy-Football.com

3/2/2017 , 9:51

Підйом іспанського футболу розпочався в останні роки минулого століття. Спершу порцію титулів завоювали молодіжні та юнацькі збірні, а згодом успіх прийшов і до основної команди, яка, вигравши три поспіль великі турніри, на тривалий час стала законодавцем футбольної моди. Пророблена робота принесла користь піренейцям не лише у вигляді “футбольних корон”, а й дала можливість покращити комерційну складову. Високий клас іспанських гравців позбавляє клуби потреби запрошувати легіонерів, натомість самі іспанці активно підсилюють провідні європейські колективи. Що ж спричинило такий яскравий розвиток місцевого футболу?

Тотальна ставка на техніку

У середині 1990-х років місцева федерація вирішила запровадити єдиний ігровий стиль для збірних усіх вікових категорій. Це було зроблено з метою сформувати філософію, яку в майбутньому сповідуватиме весь національний футбол. А щоб вона була близькою і максимально прийнятною, необхідно було вибрати правильний шлях. Оскільки іспанські футболісти в переважній більшості не відзначаються фізичною потужністю, ставку зробили на технічний футбол, в основі якого закладено постійний контроль м’яча за рахунок коротких передач.

Не останню роль в такому виборі відіграли успіхи Йохана Кройфа з “Барселоною”. Федерація мала наочний приклад, якому варто було слідувати, щоб побудувати переможну філософію в межах країни. З тих пір усі юнацькі та молодіжні збірні проводять підготовку “за конспектами Кройфа”. Змалечку футболістам роблять акцент на техніку, уникаючи надмірних навантажень. Для максимально ефективного вдосконалення під час спарингів для кожної вікової категорії підбирають особливі розміри воріт, поля і навіть м’ячів. Це дозволяє з дитинства формувати в гравця іспанський стиль, де на першому місці стоїть ігрове мислення, далі швидкість, спритність і лише потім фізична сила.

Достатня кількість якісних тренерів

Щоб правильно закласти юним гравцям футбольні ази, з ними мають працювати кваліфіковані спеціалісти, тому, паралельно з вищеописаними змінами, було модернізовано систему підготовки тренерів. Як наслідок, сьогодні Іспанія помітно виділяється на фоні інших країн кількістю коучів з категоріями “А” та “Про” (близько 15 тисяч), хоча їх здобуття займає майже 7 років теоретичних та практичних занять. При цьому, федерація постійно працює над підвищенням рівня кваліфікації наставників, організовуючи різноманітні курси.

Зручна система моніторингу талантів

Відбір молодих виконавців до збірних Іспанії проходить у два етапи. Спершу їх з клубних шкіл запрошують у так звані регіональні збірні, яких є 19 (відповідно до кожного автономного регіону Іспанії), а вже звідти переводять у національні збірні.

Для зручнішого моніторингу на першому етапі було створено численні ліги, в яких перспективні гравці можуть проявити себе в змагальних умовах та отримати досвід турнірної боротьби. Кожна вікова група має окрему лігу, всі матчі якої переглядаються скаутами регіональних збірних. Найкращі футболісти згодом захищають кольори своєї автономії в іграх на регіональному рівні, які, у свою чергу, відслідковуються скаутами національних збірних. І лише ті, хто добре зарекомендували себе на цьому рівні, отримують запрошення у збірні Іспанії.

Довгий сезон і незначні перерви

Окрім власноруч створених прекрасних умов розвитку гри, Іспанія також має ідеальний клімат, який дозволяє займатися футболом увесь рік. З вересня по червень команди змагаються в лігах, у липні організовуються футбольні табори відпочинку, а в серпні розпочинається підготовка до нового сезону. Працюючи в такому режимі, футболісти легко підтримують ігровий тонус, а повноцінні тренування без значних перерв допомагають швидше вдосконалюватися і виходити на новий рівень.

За матеріалами football24.ua

ТегиТеги: Іспанія

Реклама