<
>

Реклама

Поза грою SHEVCHENKO

Збірна України. Андрій Шевченко збирає своїх

Spy-Football.com

4/10/2016 , 10:14

Ігор Бойко – про відсутність у збірній Україні гравців, яких було відправлено з розташування команди на минулому зборі.

Збираємо найкращих – чудовий рекламний слоган. Короткий та помітний. Звичайній людині може бути все одно хто і для чого збирає, але завжди цікаво, хто потрапляє до списку найкращих. Такі слова завжди викликають резонанс та підбурюють до суперечок. Це й потрібно, аби бути помітним.

Футбол на рівні збірних дещо відрізняється за своїми принципами від клубного. Відсутність щоденної роботи, постійного тісного контакту та можливості поступово поліпшувати щось – це все є. Проте інколи міжнародному футболу приписують те, чого насправді й немає. Той самий гарний рекламний слоган взагалі не підходить до міжнародного футболу, хоча дехто ще й досі намагається його використовувати у таких ситуаціях.

Завжди потрібно правильно робити наголос у словосполученні «збірна команда». В першу чергу це команда, а вже потім збірна.

Як і на клубному рівні, будь-який нормальний тренер збірної не просто набирає список найкращих гравців з доступних йому, а підбирає їх щодо своїх потреб та бажань. Вибір Андрія Шевченка на матчі Туреччини та Косова показують, що новий тренерський штаб намагається будувати саме команду, а не збірну.

Минулого місяця Шевченко викликав на збір більше 30-ти гравців, але з наближенням матчу проти Ісландії потроху відсіював непотрібних. Тоді здавалось, що початковий вибір був занадто великим і не треба тримати гравців, які не потраплять у заявку. Хтось перебував у поганій формі, когось просто запросили для знайомства. Проте імена деяких гравців тоді справді здивували. Цього разу Денис Гармаш та Олександр Караваєв взагалі не отримали виклику до збірної, що говорить про створення міцної думки тренерського штабу щодо цих гравців.

Місяць тому Гармаш насправді не вражав своєю формою. Якщо він потрапляв до стартового складу Динамо, то грав не найкращим чином, а взагалі почав вважатись третім центральним хавбеком після Сергія Сидорчука та Віталія Буяльського. У вересні Гармаш зіграв у обидвох іграх команди в Лізі чемпіонів та серед усіх центральних півзахисників Динамо був ледь не найкращим. Але на відміну від Сидорчука та Сергія Рибалки Гармаша у збірній немає. Хоча є і Руслан Ротань з Дніпра, і Євген Шахов, Максим Малишев та Олександр Зінченко, які майже не мають ігрової практики у своїх клубах.

Якби до збірної вибирали саме найкращих на цей момент гравців чи тих, хто має більше ігрової практики, то Гармаш би потрапив до складу. Але ще на початку вересня Шевченко своїм рішенням дав зрозуміти роль Гармаша у його команді. Тобто відсутність ролі.

Караваєв уже не перший сезон вважається одним з найкращих вінгерів чемпіонату України. Він їздив на чемпіонат Європи та постійно був бекапом для зв’язки Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянки у команді Михайла Фоменка. Напередодні гри проти Ісландії багато хто очікував побачити Караваєва навіть у стартовому складі, зважаючи на постійні проблеми Ярмоленка зі спиною та статус резервіста Коноплянки. Проте тоді тренерський штаб одним з перших відсіяв вінгера Зорі. Цього разу його взагалі не викликали.

Ситуація з Караваєвим ще більш показова, ніж з Гармашем. Він перемагав Динамо, непогано грав на Олд Траффорд та взагалі продовжує бути одним з найкращих вінгерів чемпіонату України, проте знову залишається поза складом. Є Ярмоленко та Коноплянка зі старими проблемами, є Іван Петряк та 18-річний Віктор Циганков, але не Караваєв.

Дехто буде критикувати такий вибір Шевченка та наведе справедливі аргументи. Але у цій ситуації сама можливість робити вибір та бажання робити цей вибір уже може бути позитивним моментом. Гармаш та Караваєв не ті гравці, відсутність яких може вважатись скандальною сенсацією. Проте трохи дивного у такому рішенні Шевченка є.

З іншого боку те, що тренерський штаб відмовляється від цих гравців, може бути радісним моментом. Якщо він бачить виконавців сильніших від Гармаша та Караваєва, яких навіть не викликає на збір, то не все так погано в українському футболі.

Проте найголовніший момент все ж у тому, що Шевченко починає збирати команду з потрібних йому гравців. Це не просто «збираємо найкращих» – це буде футбольна команда.

sportarena.com

Реклама