<
>

Реклама

Поза грою Spy News

Напад на "Дніпро"! До футбольного клубу навідалися судові виконавці

Spy-Football.com

4/7/2013 , 12:15

905916339Як стало відомо джерелу, вчора в готель, де на час тренувального збору в австрійському місті Бад Ерлаха зупинилися футболісти “Дніпра”, з’явилися судові пристави і провели обшук. У генерального директора клубу Андрія Стеценка були конфісковані всі наявні готівкові кошти. Причиною такого кроку австрійський влади послужило судовий розгляд дніпропетровців з німецькою компанією Hochtief Solutions AG, яка вимагає погасити заборгованість за будівництво стадіону “Дніпро Арена”.

Про це повідомив Ів Кляйн, адвокат будівельної компанії Hochtief Solutions AG, що веде судові розгляди з ФК “Дніпро”.

Як розповів “пан Кляйн, двоє судових виконавців з’явилися в готель Linsberg Asia, де зупинився “Дніпро”, близько 7.00. У готелі про візит попереджені НЕ були. Виконавці представилися і запитали, чи не робили представники ФК “Дніпро” попередніх платежів і не залишали в сейфі готелю готівкових грошей або цінностей. Втім, з’ясувалося, що всі рахунки вже були оплачені підприємством International Football Camp Styria, яка організувала збори “Дніпра” в Австрії. Ів Кляйн повідомив, що приставам не вдалося виявити в готелі цінного майна, що належить “Дніпру”, а автобус, на якому футболісти пересувалися в Австрії, належав місцевій компанії. Тоді вони вирушили в номер до генерального директора клубу Андрія Стеценко.

За словами Іва Кляйна, виконавці розбудили пана Стеценка, представилися, показали для ознайомлення ордер і попросили відкрити сейф у номері: “Незважаючи на те що наш перекладач кілька разів пояснив російською суть претензій, пан Стеценко прикидався, що нічого не розуміє”. Андрій Стеценко зажадав надати письмовий переклад ордера, заявив, що є лише одним з 40 директорів клубу, і скаржився на те, що його рано розбудили. “Проте тривала і жвава розмова не принесла ніякої користі пану Стеценко, і коли він побачив, що з’явився слюсар готелю, який був готовий зламати сейф, то погодився відкрити його сам”, – сказав Ів Кляйн. За його словами, в гаманці, що знаходився у сейфі, були виявлені 3,7 тис. євро і $ 3 тис. готівкою. Зараз гроші відправлені до Окружного суду міста Вінер-Нойштадт.

Австрійські власті пішли на обшук готелю “Дніпра”, керуючись позовом Hochtief Solutions, яка вимагає від клубу погасити борг, нібито наявні у дніпропетровців за будівництво стадіону “Дніпро Арена”. За даними різних джерел, він становить від 4 млн до 11 млн євро.

“Дніпро Арена”, будівництво якої почалося в 2005-му, була введена в експлуатацію через три роки. Вартість зведення стадіону вийшла за рамки початкового кошторису, на яку розраховували в клубі і будівельної компанії, і в підсумку склала 800 млн грн. Різницю український клуб, що належить Ігорю Коломойському, компенсувати Hochtief Solutions AG відмовився, вказуючи на “безліч недоробок” при будівлі арени “. При цьому в даний момент з клубом судиться вже нове керівництво будівельної компанії – з 2011 року 50,6% акцій Hochtief Solutions AG належить іспанській корпорації ACS. Керує нею не чужа футболу людина – нинішній президент мадридського Реалу Флорентіно Перес.

На початку червня Андрій Стеценко визнав існування боргу перед підрядником. За його словами, під час розгляду у Відні Міжнародний арбітражний суд при Міжнародній торговій палаті зобов’язав “Дніпро” виплатити будівельному підрядчику близько 4 млн євро. Однак і цю суму в Дніпропетровську платити поки не збираються. “Це рішення не легалізоване в Україні, тобто позивачу потрібно пройти певні процедури у нас, згідно з українським законодавством, і тільки після цього клуб зобов’язаний буде сплатити суму, яку присудив віденський суд”, – стверджував раніше пан Стеценко.

Ще раніше вводити проти “Дніпра” санкції відмовилася Федерація футболу України (ФФУ). Отримавши 27 травня вказівку від Європейського союзу футбольних асоціацій (UEFA) про конфіскацію у “Дніпра” повної суми заборгованості перед Hochtief Solutions AG (в оприлюднених документах розмір суми не розкривається), у ФФУ вивчили ситуацію і дійшли висновку, що судовий процес між українським клубом і будівельною компанією з Німеччини є незавершеним.

Такими ж “незавершеними” у ФФУ визнали і кілька інших позовів до клубу з боку належали йому гравців Дерека Боатенга, Ервіна Булку і Доріана Бюлюкбаші – їх справи в даний момент розглядає Спортивний арбітражний суд в Лозанні. Втім, на вимогу федерації дніпропетровці в найкоротші терміни погасили два інших своїх боргу – за трансфери футболістів Ніколи Калініча і Ондржеєм Мазуха перед хорватським Hejduk і чеським Brno відповідно. Як наслідок, комітет ФФУ з ліцензування клубів видав “Дніпру” атестат на участь у внутрішніх змаганнях сезону-2013/14, а також порекомендував UEFA допустити дніпропетровців до наступного розіграшу Ліги Європи, що в UEFA і зробили.

У “Дніпрі” факт обшуку команди в Австрії підтверджувати відмовилися. Генеральний директор клубу Андрій Стеценко порекомендував “Комерсант” “задавати всі питання прес-службі”. А прес-аташе “Дніпра” Вадим Тахтерін, який теж знаходиться у Бад Ерлаха разом з командою, за його словами, “нічого подібного не помітив”. “Футболісти тренувалися в звичайному режимі”, – сказав він. Підкріплений фотографіями репортаж про планову тренуванні команди був розміщений і на офіційному сайті “Дніпра”.

За словами Іва Кляйна, судові виконавці діяли на підставі ордера про арешт майна клубу в Австрії. “У нас є розпорядження Міжнародної торгової палати, рішення по якому прийнято в травні 2013 року. Згідно йому, ми можемо відчужувати активи ФК” Дніпро “як в Україні, так і за кордоном. Загальний борг клубу перед Hoсhtief Solutions становить 11 млн євро, – стверджує юрист. – Якщо “Дніпро” відмовиться виплатити борг, процедура може затягнутися. Але клуб може легко це зупинити, якщо заплатить необхідну суму або ініціює дружні переговори. Але поки ми такого бажання не бачимо “.

Незважаючи на обшуки в Австрії, турнірним перспективам “Дніпра” поки нічого не загрожує. Маючи на руках ліцензії на участь у внутрішніх і міжнародних змаганнях, футболісти можуть продовжувати підготовку до чемпіонату України та Лізі Європи.

kommersant.ua

ТегиТеги:

Реклама