<
>

Реклама

Поза грою juventus

Історія фанатського руху - «Ювентус» Італія

Spy-Football.com

4/2/2015 , 10:34

juve_ultrasПро італійських уболівальниках можна говорити вічно. Для багатьох фанатів італійські ультрас є прикладом до наслідування. Все більше вітчизняні трибуни стають схожими на європейські, і багато в чому можуть навіть змагатися за кращий перферманс. Сьогодні ми розповімо вам про фанатів Ювентуса, команду та історію суперництва з іншими клубами.

«Ювентус» вважається найпопулярнішим клубом в Італії. Це відповідає дійсності, бо близько 30% італійських уболівальників підтримують саме «Стару Синьйору». З одного боку, через видатні спортивні досягнення, але ж ще не так давно «Ювентус» грав в Серії Б, перебуваючи в жахливій кризі через розкриття махінацій Лучано Моджі і інших представників топ-менеджменту клубу. Однак ця неприємна корупційна історія, пов’язана з договірними матчами, на глобальну популярність «Ювентуса» слабо вплинула.

Сам Моджі, перебуваючи ще на посаді, відкрито говорив: «У нас самі незвичайні вболівальники в світі. Ми ніколи не в змозі передбачити, що вони готують і як хочуть це піднести. Вони завжди готові здивувати, причому як в позитивному, так і в негативному плані. Можливо, ми не так популярні в Турині, як «Інтер» в Мілані, але нам все одно. У наших фанатів є свої козирі, за що ми їх і любимо ». Ці слова Лучано, сказані в 2004 році, знайшли найрізноманітнішу реакцію. Кілька угруповань схвалили висловлювання Моджі, а от інша частина фанатів свого «патрона» освистала.

Після «Моджігейта» кількість «глоріхантерів» по всьому світу, які симпатизують «Ювентусу», звичайно ж, дещо зменшилась, а ось популярність в Італії лише зросла. Інша справа, що основна частина вболівальників «Ювентуса» базується не стільки в самому Турині, де більше підтримують інший клуб, скільки в інших італійських містах, і це – визнаний факт.

Як відомо, в Турині є два футбольних клуби, які протягом своєї історії дуже жорстко між собою конкурують. Мова про «Торіно» та «Ювентус», про дві команди, чию історію неможливо уявити один без одного. Так от, незважаючи на всю успішність «Старої Синьйори», більш успішним клубом в Турині залишається «Торіно», а ось «Дербі делла Моле», протистояння між «Ювентусом» і «Торіно», по праву вважається одним з найспекотніших протистоянь у всій Італії.

Наскільки сильно ворогують між собою вболівальники «Ювентуса» і «Торіно»? Повертаючись до питання про те, хто саме підтримує «Стару Синьйору», якщо більшість уболівальників навіть не з її рідного міста, варто відзначити наступне: саме на «Дербі делла Моле» на стадіоні збирається безліч фанатських груп із Сицилії, Мальти і Південної Італії, які всіма силами намагаються допомогти туринським уболівальникам «Ювентуса» здолати фанатів «Торіно».

Незважаючи на концептуальну різницю в громадянських і політичних поглядах, «Дербі делла Моле» традиційно проходить в досить спокійній, тихій і «адекватній» обстановці. Правда, «адекватна» обстановка дійсно дуже гаряча, ненависть між фанатами двох клубів відчувається в кожному гаслі і банері. Без цього нікуди, адже «Торіно» заснували саме футболісти, що відкололися від «Ювентуса». Цей історичний факт можна сміливо вважати основою одного з найяскравіших футбольних протистоянь всій Італії.

Іншим неймовірно жарким протистоянням є битва між «Ювентусом» і міланським «Інтером». В принципі, у фанатів «Старої Синьйори» немає дружніх стосунків ні з ким з представників фан-груп провідних італійських клубів (ні з «Міланом», ні з «Фіорентиною», ні з римськими командами – хіба що з «Наполі»), однак градус протистояння проти «Інтера» сам по собі зашкалює.

Одна з причин такої ворожнечі, мабуть, полягає в тому, що ні «Ювентус», ні «Інтер» аж до «Моджігейта» не вилітали із Серії А. Саме тому сформувалися певні традиції між двома командами, що межували на грані любові і ненависті. Ну, а сам «Моджигейт», який зробив долі «Старої Синьйори» і міланських «Інтернаціоналістів» абсолютно різними, лише підлив масла у вогонь. Плюс до всього різні політичні погляди.

І в цьому контексті не можна не відзначити ультрас «Ювентуса», угруповання яких є одними з найсильніших в Італії. В принципі, ця культура стала формуватися в Турині в середині 70-х – мабуть, навіть дещо пізніше, ніж в інших провідних футбольних містах країни. Якоїсь спільності, єдності і централізації ультрас «Ювентуса» не мали ніколи, крім одного маленького факту – всі ці великі і маленькі угруповання традиційно мали «ліві» погляди. Дехто – «ультраліві», але основна маса – просто «ліві». Політичні погляди фанатів не раз створювали «Ювентусу» головний біль, але в футбольному світі це даність.

Ультрас Ювентуса почали серйозно групуватися в 76-му році, коли були засновані дві масштабні організації – Fossa di Campioni і Panthers. «Чемпіони» були більш радикальними, «Пантери» відстоювали швидше демократичні погляди, але основа залишалося «лівою». «Двопартійна система» туринских ультрас існувала трохи більше 10 років, але все змінилося в 1987-му році, коли найбільш активні вболівальники з різних угруповань організували групу Arrancia Meccanica, яка через деякий час змінила свою назву на «Други» (саме від російського слова «друг »).

Можна з упевненістю говорити про те, що це угруповання отримала світову популярність. Причин тут декілька: по-перше, ненависть до англійців, яка періодично переходила розумні межі. Другою причиною стала відома катастрофа на «Ейзеле» в 1985 році, коли «Ювентус» і «Ліверпуль» розігрували між собою Кубок європейських чемпіонів. Тоді загинули 32 італійських вболівальника, чого «Други» досі не можуть пробачити англійцям.

Правда, англійці своєї провини в нещасті на бельгійському стадіоні повністю не визнають і кажуть про провокації з боку туринців. Як завжди буває в таких випадках, правда десь посередині. Так чи інакше, але на єврокубкових матчах «Ювентуса» проти англійських команд досі вводиться надзвичайний режим безпеки.

«Други» стали відомі завдяки своїй численності і величезній активності. На стику 80-х і 90-х років членами цього угруповання були більш 10 тисяч фанатів «Ювентуса». При цьому одне з відгалужень фанатської організації відкрилося в Швейцарії – це до слова про те, що за «Ювентус» активно вболівають не лише в Італії, але і за кордоном. Саме завдяки «Друг» у фанатському русі «Старої Синьйори» стався невеликий політичний перекіс. Тепер уже більшість фанатів сповідує не “ліві», а скоріше «праві» погляди. Ті ж «Други», які існують і зараз, активно борються проти політики міграції, за що їх не раз і не два критикувало керівництво клубу.

Ультрас «Ювентуса» відомі по всій Італії. У цьому є частка правди, бо звиклі до успіхів вболівальники дуже гостро реагують на будь-яку поразку, особливо коли йдеться про виступи на європейській арені. Багато хто не бажає миритися з тим, що Туринська команда, перебуваючи в епіцентрі «Моджігейта», втратила певну основу свого фундаменту, через що бути європейським домінатором у неї поки що виходить слабо. Це нікого не цікавить – «Ювентус», на думку ультрас, повинен перемагати в усіх турнірах, в яких бере участь.

За матеріалами: ua-football.com

ТегиТеги: Ультрас Ювентус

Реклама